Постанова
від 08.07.2014 по справі 5023/5014/12
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" липня 2014 р. Справа № 5023/5014/12

Колегія суддів у складі: головуючий суддя Здоровко Л.М., суддя Плахов О.В., суддя Шутенко І.А.,

при секретарі Деркач Ю.О.

за участю представників:

апелянта - Юрченко С.О. за довіреністю від 12.09.2013р.;

ініціюючого кредитора - Васильєв В.А. за довіреністю від 10.02.2014р.;

боржника - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк», м. Харків, (вх. №1642Х/2) на ухвалу господарського суду Харківської області від 18.11.2013р. у справі № 5023/5014/12

заявою Приватного акціонерного товариства "НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ "ТЕХНОСТАНДАРТ", м. Харків

до боржника Закритого акціонерного товариства "ВНЕШТОРГ", м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 18.11.2013р. (суддя Чистякова І.О.) задоволено клопотання кредиторів - членів комітету кредиторів закритого акціонерного товариства "ВНЕШТОРГ" (ПАТ "НДІ "ТЕХНОСТАНДАРТ" і фірми "ANDATA LIMITED") про розгляд справи за їх відсутності; затверджено звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражному керуючому Антоненку Дмитру Олександровичу за підсумками процедур розпорядження майном і ліквідації у справі про банкрутство ЗАТ "ВНЕШТОРГ" в межах наявних у боржника коштів - 1308,07 грн.; затверджено наданий суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс; ліквідовано юридичну особу - закрите акціонерне товариство "ВНЕШТОРГ"; встановлено, що вимоги, не задоволені за недостатністю майна банкрута, визнано погашеними; визначено, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню; провадження у справі припинено; припинено дію мораторію на задоволення вимог кредиторів; зобов'язано Головне управління статистики по Харківській області виключити з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України закрите акціонерне товариство "ВНЕШТОРГ"; зобов`язано державного реєстратора провести державну реєстрацію припинення юридичної особи - банкрута, внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам державної статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації припинення для зняття юридичної особи з обліку.

Ухвала місцевого господарського суду мотивована тим, що за результатами ліквідаційної процедури не залишилося майна, а тому є всі підстави для затвердження звіту ліквідатора, та припинення провадження у справі про банкрутство.

Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк» з ухвалою суду першої інстанції не погодилось, звернулось до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Харківської області від 18.11.2013р. по справі №5023/5014/12 та передати справу для подальшого розгляду до суду першої інстанції.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт посилається на те, що господарський суд першої інстанції передчасно ліквідував боржника, оскільки не було вирішено питання про заміну кредитора в спірних правовідносинах - не було внесено змін до реєстру вимог кредиторів у зв'язку із набуттям ТОВ «Європа-Факторинг» права вимоги до боржника, а тому місцевим господарським судом першої інстанції порушено принцип рівності, змагальності та гласності господарського судочинства, які гарантовані чинним законодавствам.

Розпорядженням голови суду від 07.07.2014р. у зв'язку з відпусткою судді Хачатрян В.С. для розгляду даної справи сформовано колегію суддів у складі: головуючого судді Здоровко Л.М., судді Плахова О.В., судді Шутенко І.А.

До Харківського апеляційного господарського суду надійшло клопотання (вх. 5285 від 07.07.2014р.) арбітражного керуючого Антоненка Д.О., в якому він просить здійснювати розгляд вищевказаної апеляційної скарги за його відсутності.

Від ініціюючого кредитора надійшло клопотання (вх. 5299 від 07.07.2014р.) про припинення апеляційного провадження за апеляційною скаргою ПАТ «УкрСиббанк», а також пояснення (вх. 5300 від 07.07.2014р.), в якому ПАТ «НДІ «Техностандарт» зазначає, що припинення провадження у справі здійснено в силу закону, у зв'язку із відсутністю майна боржника, за рахунок якого можливо задоволення вимог кредиторів, та оскільки припинення провадження у справі у зв'язку із затвердженням ліквідаційного звіту не пов'язано із особистістю кредитора, що має вимоги до боржника.

У судовому засіданні 07.07.2014р. представник апелянта підтримав вимоги апеляційної скарги, просив її задовольнити, оскаржувану ухвалу скасувати.

Представник ініціюючого кредитора заперечував проти задоволення апеляційної скарги та просив ухвалу місцевого господарського суду залишити без змін.

Розглянувши матеріали справи, перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції обставин справи та доказів на їх підтвердження, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду встановила наступне.

07.11.2012р. ухвалою господарського суду Харківської області порушено провадження у справі про банкрутство ЗАТ «Внешторг»; введено процедуру розпорядження майном.

Звертаючись із заявою про порушення провадження у справі ПАТ «НДІ «Техностандарт» посилався на те, що сума, яку боржник повинен сплатити кредиторові, становить 427920,00 грн., тобто більше 300 мінімальних розмірів заробітної плати, встановленої законодавством України на час подання цієї заяви, цю суму боржник не сплатив борг ні добровільно, ні в примусовому порядку та не сплачує більше, ніж протягом трьох місяців.

03.12.2012р. винесено ухвалу місцевим господарським судом, якою зобов'язано кредитора - Приватне акціонерне товариство "НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ "ТЕХНОСТАНДАРТ", м. Харків в п`ятиденний строк з дня прийняття даної ухвали опублікувати в офіційному друкованому органі України газеті "Голос України" або "Урядовий Кур'єр" оголошення про порушення справи про банкрутство боржника - закритого акціонерного товариства "ВНЕШТОРГ", м. Харків; визначено розмір безспірних вимог ініціюючого кредитора ПАТ "НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ "ТЕХНОСТАНДАРТ" в сумі 427920,00 грн.; призначено розпорядником майна закритого акціонерного товариства "ВНЕШТОРГ" арбітражного керуючого Антоненка Дмитра Олександровича.

Ухвалою господарського суду першої інстанції від 04.03.2013р. затверджено реєстр вимог кредиторів Закритого акціонерного товариства «ВНЕШТОРГ» з такими включеними до реєстру вимогами кредиторів на загальну суму 132701263,73 грн., в т.ч. вимогами Публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" в сумі 23 479 943,68грн., яка складається з 8499544,90 грн. - основна сума боргу за кредитом, 11629011,23грн. - заборгованість за процентами за користування кредитом, 1841447,51 грн. - сума інфляційного збільшення заборгованості, 778514,63грн. - 3% річних від простроченої суми за ст. 625 ЦК України , 25736,00 грн. - судові витрати за рішенням господарського суду Харківської області від 25.03.2010р. у справі № 37/47-10 (четверта черга); 704542,41 грн. - пеня (шоста черга); 1147,00 грн. - судові витрати (перша черга).

Визнано вимоги конкурсних кредиторів боржника, що не були заявлені в тридцятиденний строк з моменту публікації оголошення в газеті "Голос України" № 238 (5488) від 14.12.2012р. про порушення господарським судом Харківської області ухвалою від 07.11.2012р. справи № 5023/5014/12 про банкрутство закритого акціонерного товариства "ВНЕШТОРГ" погашеними.

20.03.2013р. постановою господарського суду Харківської області визнано юридичну особу - Закрите акціонерне товариство "ВНЕШТОРГ", банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, а також: призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Антоненка Дмитра Олександровича, якого зобов'язано здійснити дії, передбачені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , та в строк до 20.09.2013р. виконати ліквідаційну процедуру, надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури.

У судовому засіданні, що відбулося 18.11.2013р. ліквідатор надав суду звіт ліквідатора про виконану роботу по ліквідації банкрута, ліквідаційний баланс і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури підприємства, визнаного судом банкрутом, а також клопотання комітету кредиторів про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном і ліквідації, та проханнями вважати погашеними не задоволені за недостатністю майна банкрута вимоги кредиторів та схвалити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.

За результатами розгляду у судовому засіданні 18.11.2013р. ліквідаційного звіту, місцевим господарським судом було винесено оскаржувану ухвалу.

Перевіривши матеріали справи, правильність їх юридичної оцінки та застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до частини 2 статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон).

Пунктом 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону в редакції від 22.12.2011р. встановлено, що положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Тобто, розгляд справи про банкрутство за новою редакцією Закону здійснюється згідно з постановою про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. При цьому правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідаційної процедури - за його новою редакцією.

В даному випадку застосовується положення Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону, чинній з 19 січня 2013р.

Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:

приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження;

виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;

проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута;

аналізує фінансове становище банкрута;

виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;

очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;

пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;

має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута;

з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту;

заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими;

подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника;

вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;

передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;

продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом;

повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;

у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку;

веде реєстр вимог кредиторів;

здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

На вимогу вищезазначеної норми, ліквідатором були прийняті за актами приймання-передачі від 29.03.2013р. документи, печатки і штамп, а також активи банкрута (т. 2 а.с. 152-154).

Відповідно до наказу №К1 голова правління ЗАТ «Внешторг» з 29.03.2013р. був звільнений у зв'язку з поданою ним заявою про звільнення за власним бажанням (т. 2 а.с. 155).

З метою виявлення іншого майна та майнових прав підприємства до органів, що здійснюють його реєстрацію та облік, зокрема до Управління Державтоінспекції ГУМВС України у Харківській області, Державної інспекції сільського господарства в Харківській області, а також до Київського відділу ДВС ХМУЮ за місцезнаходженням банкрута направлені відповідні запити, але додаткового майна у банкрута не виявлено (т. 2 а.с. 156-161).

В офіційному друкованому органі - газеті «Голос України» від 02.04.2013 року № 63 (5563) арбітражним керуючим Антоненко Д.О. опубліковані відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури і встановлений строк для пред'явлення вимог кредиторів (т. 2, а.с. 146).

Як вбачається з матеріалів справи, ліквідатором було проведено інвентаризацію майнових активів банкрута, за результатами якої були наявні майнові активи, які відображені в акті № 1 від 15.04.2013р. інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами (дебіторська заборгованість на загальну суму 33129146,59грн.) (т. 2, а.с. 147) і в інвентаризаційному описі нематеріальних активів (право участі в статутному капіталі корпорації «Техностандарт», яке обліковується в балансі за вартістю в 5000,00 грн.) (т. 2 а.с. 150-151).

Таким чином, ліквідаційна маса складається з право вимоги до ТОВ «Т-ІНЖИНІРІНГ» на підставі ухвали господарського суду Харківської області від 11.06.2013р. у справі №922/905/13-г та складає 33129146,59 грн., а також внеску в статутний капітал Корпорації «Техностандарт» на підставі установчого договору корпорації «Техностандарт» та складає 5000,00 грн.

Реалізація ліквідаційної маси, а саме право вимоги до ТОВ «Т-ІНЖИНІРІНГ» у сумі 33129146,59 грн., не здійснювалась внаслідок припинення права вимоги через те, що ухвалою господарського суду Харківської області від 24.10.2013р. у справі №922/905/13-г затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, ліквідовано ТОВ «Т-ІНЖИНІРІНГ», а також визнано погашеними вимоги кредиторів, що не задоволені за недостатністю майна банкрута.

Отже, вимоги ЗАТ "ВНЕШТОРГ" до ТОВ "Т-ІНЖИНІРІНГ" в сумі 33129146,59 грн. є погашеними.

Реалізація ліквідаційної маси, а саме право участі (внесок у статутний капітал) Корпорації «Техностандарт» не здійснювалась внаслідок припинення права у зв'язку з виключенням ЗАТ «ВНЕШТОРГ» зі складу членів Корпорації «Техностандарт».

Таким чином, у банкрута відсутні активи, які могли бути продані в ході ліквідаційної процедури для задоволення вимог кредиторів.

Згідно із п.п. 7, 8 ст. 41 Закону, під час проведення ліквідаційної процедури ліквідатор зобов'язаний використовувати тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю ліквідатором. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.

Як вбачається з матеріалів справи, ліквідатором було закрито рахунок банкрута №2600012761 у відділенні «Харківське регіональне управління ПАТ «Полтава-банк», що підтверджується довідкою про закриття рахунку №072 від 11.11.2013р.

Довідкою ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області від 13.11.2013р. №5667/10/20-31-18-02-24 підтверджується, що ліквідаційний рахунок банкрута було закрито, після чого у банкрута не залишилося рахунків у фінансових установах (т. 5 а.с. 98).

Відповідно до довідки від 04.11.2013р. №319 Комунального підприємства «Міський архів» до архівних установ були передані документи банкрута, які підлягають довгостроковому зберіганню (т. 5 а.с. 99).

Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» вважаються погашеними вимоги, не задоволені за недостатністю майна банкрута.

Ліквідатором було складено реєстр вимог кредиторів з даними про розмір погашених вимог кредиторів, а також ліквідаційний баланс ЗАТ "ВНЕШТОРГ".

Частиною 6 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, що якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство, то ліквідатор здійснює дії щодо припинення обігу акцій, передбачені законодавством.

На підтвердження виконання вказаних приписів щодо акцій ЗАТ "ВНЕШТОРГ" ліквідатором долучено до звіту розпорядження начальника Східного теруправління НКЦПФР від 27.08.2013 р. № 68-СХ-1-З про зупинення обігу акцій ЗАТ «Внешторг».

Ліквідатором направлено повідомлення про завершення ліквідаційної процедури ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, Центральній міжрайонній виконавчій дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; Управлінню Пенсійного Фонду в Київському районі м. Харкова; Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Київського району м. Харкова (т. 5 а.с. 102-106).

Комітетом кредиторів 14.11.2013р. було прийнято такі рішення: 1. Затвердити звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном і ліквідації у справі про банкрутство ЗАТ "ВНЕШТОРГ" в межах наявних у боржника коштів - 1308,07 грн. (в рахунок часткового відшкодування витрат арбітражного керуючого); 2. Не задоволені за недостатністю майна банкрута вимоги кредиторів вважати погашеними; 3. Схвалити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, визнати роботу ліквідатора задовільною та такою, що відповідає вимогам чинного законодавства; 4. Звернутися до господарського суду від імені комітету кредиторів з клопотанням про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном і ліквідації у справі про банкрутство ЗАТ "ВНЕШТОРГ", звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу (т. 5 а.с. 124-128).

Печатка банкрута була знищена в день затвердження звіту ліквідатора комітетом кредиторів (т. 5 а.с. 130).

Враховуючи, що ліквідатором здійснено аналіз фінансового становища банкрута, вжито усіх належних заходів для пошуку та виявлення майна банкрута, часток у статутному капіталі інших товариств та відокремлених підрозділів, закрито банківські рахунки банкрута, затвердження комітетом кредиторів звіту ліквідатора, то колегія суддів приходить до висновку про належне виконання ліквідатором своїх повноважень під час ліквідаційної процедури.

В ч. 2 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вказано, що якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно з ч. 4 тієї ж статті Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених пунктами 4 - 7 частини першої цієї статті (тобто і припиняючи провадження у справі про банкрутство у зв'язку із затвердженням звіту ліквідатора), господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Отже, ухвала суду про затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу є за своєю правовою природою судовим рішенням, яке підсумовує хід ліквідаційної процедури, в якому необхідно повно відобразити обставини, що мають значення для даної справи (вчинення належних дій по виявленню активів та пасивів боржника, встановленню правового статусу боржника, як юридичної особи, доведення неможливості відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів та необхідність його ліквідації), висновки суду про встановлені обставини і їх правові наслідки повинні бути вичерпними, відповідати дійсності та підтверджуватися достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Разом з тим, ухвала суду про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу є судовим актом, який не тільки встановлює обставини відсутності майна боржника для задоволення вимог кредиторів, дає оцінку повноті дій ліквідатора в ході ліквідаційної процедури, вона підсумовує також хід процедури банкрутства та припиняє провадження у справі про банкрутство.

Таким чином, враховуючи встановлені вище обставини, дослідивши матеріли справи, колегія суддів приходить до висновку про правомірність подання ліквідатором на затвердження суду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, оскільки ним були здійснені всі залежні від нього дії, спрямовані на захист інтересів кредиторів та виявлення активів підприємства, належного припинення юридичної особи.

Посилання апелянта на те, що при прийнятті оскаржуваної ухвали судом першої інстанції не було вирішено питання про заміну кредитора в спірних правовідносинах, не було внесено зміни до реєстру кредиторів у зв'язку із набуттям ТОВ «Європа-Факторинг» права вимоги до боржника, що, на думку скаржника, стало підставою передчасного винесення ухвали про затвердження ліквідаційного звіту та припиненню провадження у справі, є необґрунтованим та спростовуються матеріалами справи.

Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 23.12.2013р. припинено апеляційне провадження за апеляційною скаргою ТОВ «Європа-Факторинг» на ухвалу господарського суду Харківської області від 18.11.2013р. у справі №5023/5014/12. Дана ухвала залишена без змін постановою Вищого господарського суду України від 18.03.2014р. Вищезазначені судові рішення мотивовані тим, що на момент прийняття оскаржуваної ухвали ТОВ «Європа-Факторинг» не набуло статусу сторони (кредитора) чи учасника провадження у справі про банкрутство ЗАТ «Внешторг» у розумінні ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Відповідно до ч. 2 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України факти, встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори), за винятком встановлених рішенням третейського суду, під час розгляду однієї справи, не доводяться знов при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.

Як вбачається з матеріалів справи, ані ПАТ «УкрСиббанк», ані ТОВ «Європа-Факторинг» не зверталися до господарського суду першої інстанції про заміну кредитора. Ліквідатором не вносилися зміни до реєстру вимог кредиторів щодо заміни одного кредитора іншим.

Таким чином, доводи апелянта спростовуються матеріалами справи та не беруться до уваги колегією суддів, оскільки згідно матеріалів справи, конкурсним кредитором банкрута є ПАТ «УкрСиббанк», а не ТОВ «Європа-Факторинг».

З огляду на вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками господарського суду першої інстанції про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу та у зв'язку із цим припинення провадження у справі. За таких обставин, ухвала господарського суду Харківської області від 18.11.2013р. у справі №5023/5014/12 не підлягає скасуванню, а апеляційна скарга ПАТ «УкрСиббанк» не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 99, 101, п.1 ч.1 ст.103, ст.105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду

ПОСТАНОВИЛА :

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк», м. Харків, залишити без задоволення.

Ухвалу господарського суду Харківської області від 18.11.2013р. у справі № 5023/5014/12 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.

Повний текст постанови складено 08.07.2014р.

Головуючий суддя Л.М. Здоровко

Суддя О.В. Плахов

Суддя І.А. Шутенко

СудХарківський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення08.07.2014
Оприлюднено16.07.2014
Номер документу39727724
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5023/5014/12

Ухвала від 13.12.2013

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Шутенко І.А.

Ухвала від 12.11.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 06.09.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 14.10.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 16.09.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 25.02.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 23.01.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 23.06.2014

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Плахов О.В.

Постанова від 08.07.2014

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Плахов О.В.

Постанова від 18.03.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Владимиренко C.B.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні