Рішення
від 10.07.2014 по справі 911/2510/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" липня 2014 р. Справа № 911/2510/14

Господарський суд Київської області у складі судді Бабкіної В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Публічного акціонерного товариства «Київобленерго»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Узин логістик груп»

про стягнення 4438,43 грн.

секретар судового засідання (пом. судді): Новікова І.С.

за участю представників:

від позивача : Мокрієнко Т.В., довір. № 150 від 02.06.2014 р.

від відповідача : не з'явився

Обставини справи:

Публічне акціонерне товариство «Київобленерго» (далі - позивач) звернулось до господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Узин логістик груп» (далі - відповідач) про стягнення 4438,43 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем були порушені правила користування енергією, а саме - внаслідок проведення перевірки ПАТ «Київобленерго» на об'єкті ТОВ «Узин логістик груп» виявлено відсутність пломб, про що уповноваженими представниками ПАТ «Київобленерго» було складено акт порушень № К 021373 від 20.09.2013 р., який був розглянутий комісією з розгляду актів про порушення ПКЕЕ, за результатами чого було прийнято рішення, яке оформлене протоколом № 0194 від 20.09.2013 р.

Згідно розрахунку вартості електроенергії, спожитої без обліку внаслідок порушення, за актом № К 021373 від 20.09.2013 р. вартість спожитої електроенергії становить 4438,43 грн., яку не було сплачено ТОВ «Узин логістик груп», у зв'язку з чим позивач просить суд стягнути з відповідача 4438,43 грн. заборгованості за спожиту без обліку електроенергію, а також 1827,00 грн. судового збору.

У судовому засіданні 10.07.2014 р. представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач у судове засідання 10.07.2014 р. не з'явився, представника не направив, хоча про дату та час розгляду справи був повідомлений належно. Відзиву на позов не надав.

Згідно із абз. 3 пп. 3.9.1 п. 3.9 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Згідно з пп. 3.9.2 п. 3.9 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України в разі, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

У судовому засіданні 10.07.2014 р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд

встановив:

Відповідно до статті 26 Закону України «Про електроенергетику» споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно - технічних документів та договору про постачання енергії.

Згідно з п. 5.1 Правил користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ), затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 р. № 28, договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін.

21 грудня 2007 року між Закритим акціонерним товариством «А.Е.С. Київобленерго» (правонаступник - Публічне акціонерне товариство «Київобленерго») (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Узин логістик груп» (споживач) було укладено договір про постачання електричної енергії № 271, відповідно до п. 1.1 якого постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 5 кВт, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) ним електричної енергії та здійснює інші платежі за умовами цього договору.

Згідно з пп. 4.2.3 п. 4.2 договору споживач оплачує постачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану, виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до Методики обчислення обсягу електричної енергії, недоврахованої унаслідок порушення споживачем - юридичною особою ПКЕЕ, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням, у разі, зокрема, пошкодження відповідачем засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття пломб із засобів обліку.

У відповідності з додатком № 7 до договору № 271 від 21.12.2007 р., відповідач є власником лічильника типу ЦЄ-6803В № 071137020308542, на якому відповідно до п. 4.1 (таблиця 7.2) станом на 21.12.2007 р. було встановлено пломбу постачальника № 0740956 на клемній кришці лічильника, а також пломбу Держстандарту про повірку приладу обліку № 20071 на корпусі лічильника. Відповідальним за збереження пломб є ТОВ «Узин логістик груп».

Згідно з приписами ч. 1 п. 3.31 Правил користування електричною енергією (із змінами і доповненнями) , розрахунковий засіб обліку електричної енергії має бути опломбований на кріпленні кожуха лічильника пломбою з тавром Державного комітету України з питань технічногорегулювання та споживчої політики, а на затискній кришці - пломбою електропередавальної організації.

Відповідно до п. 3.3 ПКЕЕ, відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені.

Згідно з п. 6.41 ПКЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих ПКЕЕ або умов договору, на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень.

20.09.2013 р. працівниками ПАТ «Київобленерго» під час проведення перевірки на об'єкті ТОВ «Узин логістик груп» було виявлено відсутність зазначених вище пломб, про що було складено акт порушень № К 021373.

Статтею 27 Закону України «Про електроенергетику» передбачено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Правопорушеннями в електроенергетиці, зокрема, є: порушення вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання і мереж суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії, виготовлення, монтажу, налагодження та випробування енергоустановок і мереж, виконання проектних робіт на енергоустановках і мережах; крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.

У відповідності з п. 6.42 ПКЕЕ, на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.

Рішення комісії оформлюється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.

13.03.2014 р. ПАТ «Київобленерго» на адресу ТОВ «Узин логістик груп» було направлено запрошення на засідання комісії з розгляду акту № К 021373 від 20.09.2013 р.

12.05.2014 р., як це передбачено зазначеними вище правилами ПКЕЕ, відбулось засідання комісії з розгляду актів порушень Правил користування електричною енергією та умов договорів про постачання електричною енергією і нарахувань за ними, без участі представника відповідача, що підтверджується протоколом № 0194.

Комісією з розгляду актів порушень ПКЕЕ було прийнято рішення провести нарахування за актом порушень № К 021373 від 20.09.2013 р. на підставі пп. 2.1.1 та пп. 2.1.2 п. 2.1 Методики визначення обсягу вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 р. № 562 .

Відповідно до п. 6.40 ПКЕЕ, у разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання і параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до Методики.

Згідно з розрахунком вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення ТОВ «Узин логістик груп» Правил користування електричною енергією, за актом № К 021373 від 20.09.2013 р. вартість спожитої електроенергії складає 4438,43 грн.

16.05.2014 р. ПАТ «Київенерго» було направлено на адресу відповідача було надіслано протокол засідання комісії № 0194 від 12.05.2014 р., копію розрахунку вартості електроенергії за актом порушень № К 021373 від 20.09.2013 р.

Доказів оскарження до суду відповідачем рішення комісії, оформленого протоколом № 0194 від 12.05.2014 р., чи скасування позивачем акту порушення ПКЕЕ № К 021373 від 20.09.2013 р. до матеріалів справи не надано.

Як зазначалось вище, відповідно до п. 5.1 ПКЕЕ, договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживач та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.

Згідно з пп. 2 п. 10.2 ПКЕЕ споживач електричної енергії зобов'язаний оплачувати обсяг спожитої електричної енергії, а також здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору.

Поряд з цим, приписами статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідач до суду представника не направив, доказів сплати заборгованості за спожиту не обліковану електричну енергію в сумі 4438,43 грн. на користь позивача суду не надав.

Отже, факт порушення відповідачем зобов'язань судом встановлений та по суті відповідачем не спростований, у зв'язку з чим позовна вимога про стягнення заборгованості за спожиту не обліковану електричну енергію в розмірі 4438,43 грн. підлягає задоволенню.

За таких обставин суд дійшов висновку щодо задоволення позовних вимог Публічного акціонерного товариства «Київобленерго» у повному обсязі.

Витрати зі сплати судового збору відповідно до статті 49 ГПК України покладаються судом на відповідача.

Керуючись ст.ст. 32-34, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

вирішив:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Узин логістик груп» (09161, Київська обл., Білоцерківський р-н, м. Узин, вул. Заводська, 5, код 35089082) на користь Публічного акціонерного товариства «Київобленерго» (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Київська, 2-Б, код 23243188) - 4438 (чотири тисячі чотириста тридцять вісім) грн. 43 коп. основного боргу, 1827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення підписане 15.07.2014 р.

Суддя В.М. Бабкіна

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.07.2014
Оприлюднено18.07.2014
Номер документу39745021
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/2510/14

Рішення від 10.07.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Бабкіна В.М.

Ухвала від 25.06.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Бабкіна В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні