ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А і м е н е м У к р а ї н и 10 липня 2014 року Чернігів Справа № 825/2209/14 Чернігівський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Лобана Д.В., при секретарі Кондратенко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні, без фіксування його за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку ст. 41 КАС України, в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області до Новгород-Сіверської міської ради про стягнення податкового боргу, - В С Т А Н О В И В: Новгород-Сіверська державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Чернігівській області звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення з розрахункових рахунків Новгород-Сіверської міської ради податкового боргу по екологічному податку в сумі 5592,24 грн, за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними та пересувними джерелами забруднення в сумі 579,08 грн, за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 5013,16 грн, по збору на спеціальне використання водних ресурсів в сумі 861,85 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником податків і зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законодавством терміни, однак всупереч ст. 16 Податкового кодексу України має вищезазначений податковий борг. Представник позивача у судове засідання повторно не з'явився, але через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності. Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, але через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій визнав позовні мимоги. Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав. Новгород-Сіверська міська рада (код 04061978) зареєстрована в якості юридичної особи 21.05.1997, про що 07.02.2007 внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 06.06.2014 № 18800392 (а. с. 5), взята на податковий Новгород-Сіверської ОДПІ 17.03.1990 за № 8, що підтверджується копією довідки про взяття на облік платника податків від 22.12.2003 № 147 (а. с. 6). Відповідач у відповідності до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України (далі – ПК України) є платником податків та згідно п. п. 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 цього Кодексу зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Відповідно п. 240.2 ст. 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення у разі використання ними палива. Згідно п. 323.1 ст. 323 ПК України платниками збору є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва. Органи державної податкової служби відповідно до п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини. Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Згідно п. 57.3. ст. 57 Податкового Кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання. Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами. Отже, податкові борги по екологічному податку в сумі 5592,24 грн, за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними та пересувними джерелами забруднення в сумі 579,08 грн, за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 5013,16 грн виникли на підставі самостійно поданих декларацій від 07.02.2014, від 12.05.2014 (а. с. 12-13), податковий борг по збору на спеціальне використання водних ресурсів в сумі 861,85 грн виник відповідно до самостійно поданих декларацій від 07.02.2014, від 12.05.2014 (а. с. 8-11). Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України). Відповідно до п. 59.4 ст. 59 ПК України податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Пунктом 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У відповідності до п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Згідно п. 45.2 ст. 45 ПК України податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається). На виконання вказаних норм та з метою погашення податкової заборгованості Новгород-Сіверською ОДПІ у м. Чернігові надіслано податкову вимогу від 17.04.2014 № 285-25, яка направлена за податковою адресою відповідача та вручена уповноваженій особі під підпис, про що на корінці податкової вимоги мається відмітка (а. с. 7). За таких обставин, суд приходить до висновку, що податковий борг виник внаслідок несплати відповідачем узгодженого податкового зобов'язання, а передбачені чинним законодавством заходи не призвели до погашення вказаного податкового боргу. Вищезазначені вимоги у встановленому законом порядку не оскаржувалися, що є підставою для стягнення суми податкового боргу. Крім того, відповідач визнав позовні вимоги повністю. В силу статті 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу. У частинах 3, 4 статті 112 КАС України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси. Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову судом не встановлено. Частиною 1 статті 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно п. 41.5 ст. 41 ПК України органом стягнення є виключно органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Контроль за правильністю нарахування, повнотою і своєчасністю сплати податків і зборів, у відповідності до ст. 61 ПК України, покладено на органи державної податкової служби. З огляду на встановлене, враховуючи пп. 95.1 ст. 95 ПК України, яким встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі, суд визнає позовні вимоги про стягнення вищезазначеного податкового боргу підтвердженими належними та допустимими доказами і такими, що підлягають задоволенню. Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 41, 122, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, - П О С Т А Н О В И В: Адміністративний позов Новгород-Сіверської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області, - задовольнити. Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Новгород-Сіверськоу міську раду (код 04061978, м. Новгород-Сіверський, вул. К. Маркса, буд. 2, 16000): - р/р 35422051002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 3142774010433, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 3142000104335, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35420019002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35326005002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35418009002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35414058002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35423061002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35424059002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35421041002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35320001002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 37113012002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35421018002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35410007002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35418021002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35421052002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35418010002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35422062002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 315285006104335, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35328003002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 31526005104335, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 31427654104335, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35420053002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35427001002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35419008002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35323031002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 31524007104335, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35423005002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35425003002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35425014002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35415013002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35219060002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 31527004104335, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 31522009104335, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 31429630104335, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 3542702300272, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35318046002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35427056002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 31424624104335, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 31420598104335, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35424048002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35426057002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592; - р/р 35413037002172, ГУ УДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592 податковий борг за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними та пересувними джерелами забруднення в сумі 579 (п'ятсот сімдесят дев'ять) грн 08 коп. на р/р 3111362700335, отримувач Новгород-Сіверський УК/Новгород-Сіверський район, код платежу 19010100; податковий борг за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах в сумі 5013 (п'ять тисяч тринадцять) грн 16 коп. на р/р 33119364700335, отримувач Новгород-Сіверський УК/Новгород-Сіверський район, код платежу 19010301; податковий борг по збору на спеціальне використання водних ресурсів в сумі 861 (вісімсот шістдесят одну) грн 85 коп. на р/р 33116357700334, отримувач Новгород-Сіверський УК/Новгород-Сіверський район, код платежу 13020100. Стягувач: Новгород-Сіверська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Чернігівській області (код 38584767, вул. К. Маркса, 24, м. Новгород-Сіверський, Чернігівська область, 16000). Відповідно до ст. ст. 186, 254 КАС України апеляційна скарга подається через Чернігівський окружний адміністративний суд, а її копія надсилається апелянтом до суду апеляційної інстанції, протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а у разі проголошення її вступної та резолютивної частин, або прийняття її у письмовому провадженні – протягом десяти днів з дня отримання її копії. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, або її подано з пропуском строку, у поновленні якого було відмовлено, а у разі вчасного подання апеляційної скарги, з набранням законної сили рішенням апеляційної інстанції, якщо оскаржувану постанову не скасовано. Суддя Д.В. Лобан
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2014 |
Оприлюднено | 17.07.2014 |
Номер документу | 39750636 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Лобан Д.В.