УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "14" липня 2014 р. Справа № 906/787/14
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Терлецької-Байдюк Н.Я.
за участю представників сторін:
від позивача: Боголюбов А.В. - довіреність від 17.07.2014р.;
від відповідача: Малиновський В.А. - голова правління;
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" (м. Бердичів Житомирська область)
до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ковчег" (м. Бердичів Житомирська область)
про стягнення 64922,84 грн.
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 64922,84грн. заборгованості за отримані послуги з централізованого опалення. Витрати по сплаті судового збору просить покласти на відповідача.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві. На виконання вимог ухвали суду надав довідку про стан заборгованості відповідача станом на 14.07.2014р. та акт звірки розрахунків за період жовтень 2013р. - червень 2014р.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, 15.10.2009 року між Комунальним підприємством "Бердичівтеплоенерго" (виробник/позивач) та Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Ковчег" (споживач/відповідач) було укладено договір №46/Ю про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води (а.с.8-12), за умовами якого виробник зобов'язується надавати споживачеві вчасно та відповідної якості послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором.
Згідно п.4.1.2 договору тарифи на послуги на момент укладання договору у відповідності до рішення виконавчого комітету Бердичівської міської ради №737 від 14.11.2008р. з централізованого опалення становлять 5,98грн. за кв.м., 212,80грн. за 1Гкал/год.
Розмір щомісячної оплати за централізоване опалення становить 19451,14грн. (п.5 договору).
В пункті 8 договору №46/Ю від 15.10.2009р. про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води сторони погодили, що у разі застосування щомісячної системи оплати послуг платежі вносяться не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.
Сторони також погодили, що грошові кошти в першу чергу зараховуються на погашення заборгованості за попередніми договорами на теплопостачання, укладеними між сторонами до підписання даного Договору, незалежно від зазначеного в платіжному дорученні призначення платежу (п.15 договору).
Цей договір укладається на 1 рік і набирає чинності з дня його укладення. Договір вважається щороку продовженим, якщо за місяць до закінчення його строку однією із сторін не буде письмово заявлено про розірвання або необхідність перегляду (п.28 договору).
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов договору №46/Ю від 15.10.2009р. Комунальним підприємством "Бердичівтеплоенерго" у період з 01 жовтня 2013 року по 01.05.2014 року відповідачу були надані передбачені договором послуги з централізованого опалення на загальну суму 64922,84грн., що підтверджується актами про надання послуг з теплопостачання (а.с.53-59).
Відповідач свої зобов'язання належним чином не виконав, внаслідок чого станом на день пред'явлення позову, згідно розрахунку позивача, утворилась заборгованість перед позивачем за отримані послуги з централізованого опалення в сумі 64922,84грн. за період з 01.10.2013 по 01.06.2014 року.
Відповідно до ч.1 ст.714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ст.509 ЦК України).
Господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку (ст.173 Господарського кодексу України).
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до вимог, що у певних умовах ставляться.
Згідно ст.ст.525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, крім випадків, передбачених законом або договором.
Відповідно ст.530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Як визначає ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За змістом статті 33 Господарського процесуального кодексу України обов'язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги і заперечення.
Відповідач не надав суду доказів проведення розрахунків (платіжні доручення, виписки банківських установ щодо руху коштів, квитанції до прибуткових касових ордерів, тощо), позов визнав.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення 64922,84грн. заборгованості за отримані послуги з централізованого опалення заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства і умов договору, підтверджуються належними доказами, які є в матеріалах справи, та підлягають задоволенню.
Витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст.33,34,43,44,49,82-85 ГПК України, господарський суд,
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ковчег" (13300, Житомирська область, м. Бердичів, вул. Житомирська, 23-а, код 33231427)
- на користь Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" (13312, Житомирська область, м. Бердичів, вул. Шевченка, 23, код 32794899) - 64922,84грн. боргу та 1827,00грн. сплаченого судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено : 15 липня 2014 року.
Суддя Терлецька-Байдюк Н.Я.
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - позивачу (за заявою: 13312, Житомирська область, м.Бердичів, вул.Шевченка, 23)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2014 |
Оприлюднено | 17.07.2014 |
Номер документу | 39756553 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Терлецька-Байдюк Н.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні