ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
14 липня 2014 р. Справа №804/9677/14
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Потолова Г.В., розглянувши позовну заяву з доданими документами Товариства з обмеженою відповідальністю «Скарб» до Криворізької Південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним дій, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «Скарб» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом про:
- визнання протиправними дій Криворізької Південної ОДПІ щодо проведення перевірки від 02.06.2014р. №516/22.12/21932104 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Скарб» з питань достовірності формування податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ під час фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «ТБК «Дніпро» за грудень 2013р.»;
- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001932203 від 17.06.2014р. яким ТОВ «Скарб» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на 283'333грн.75коп.
Відповідно до п.1, п.2, п.3, п.6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
- подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
- має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
- немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Пунктами 2, 3 ч.1 ст.106 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначаються:
- ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
- ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Частиною 4 ст.106 КАС України визначено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Згідно ч.5 ст.106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Так, всупереч приписам п.2, п.3 ч.1 ст.106, ч.5 ст.106 КАС України у позові не визначено наявність чи відсутність адрес електронної пошти позивача, представника позивача, відповідача, оскільки ці реквізити можуть бути потрібні суду для здійснення термінових викликів чи повідомлень, з'ясування причин неприбуття до суду.
Суд звертає увагу, що відповідач є суб'єктом владних повноважень, тому позивач має повноваження на звернення до відповідних довідкових служб для з'ясування засобів зв'язку та іншої інформації щодо суб'єкта владних повноважень. А суд не зобов'язаний приписами Кодексу адміністративного судочинства України вчиняти такі дії замість позивача.
При цьому, суду встановлені обмежені строки щодо розгляду адміністративної справи, а позивач навпаки жодним чином необмежений у часі для належної, повної та всебічної підготовки позовних матеріалів та доказової бази.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Частина 3 статті 48 КАС України, передбачає, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Відповідно до ч.7 ст.56 КАС України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
До позовної заяви додано копію довідки з ЄДРПОУ № 560213 від 21.11.2012 р., з якої вбачається, що керівник ТОВ «Скарб» - Тихонов Олександр Єгорович, тоді як позов підписано директором ТОВ «Скарб» - ОСОБА_2
Інші документи на підтвердження повноважень ОСОБА_2 відсутні.
Отже, з викладеного не вбачається повноважень директора ТОВ «Скарб» ОСОБА_2 на підписання адміністративного позову.
Крім того, згідно з ч.1, ч.3 ст.58 КАС України, оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи. Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Частиною 5 ст.106 КАС України визначено, що повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватися ордером, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов'язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін.
На підтвердження повноважень ОСОБА_3, який буде представляти інтереси ТОВ «Скарб», в тому числі, в адміністративному суді, надано копії довіреності, свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, договору про надання правової допомоги.
Проте, вказані документи не можуть вважатися доказами у розумінні ст.ст.58, 69-71 КАС України з огляду на наступне.
По-перше, як зазначено вище, у доданих до позовної заяви документах відсутні докази наявності повноважень директора ТОВ «Скарб» ОСОБА_2Відтак, відсутні повноваження останнього на уповноваження будь-якої особи представляти інтереси ТОВ «Скарб».
По-друге, всупереч приписам ч.2 ст.106 КАС України додані до позовної заяви копії документів не засвідчені, а у позові відсутні посилання щодо надання оригіналів у судове засідання.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Належність засвідчення копій передбачена Національним стандартом України Державної уніфікованої системи документації «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003» затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003р. №55, а саме, що цей стандарт поширюється на організаційно-розпорядчі документи: постанови, розпорядження, накази, положення, рішення, протоколи, акти листи тощо, створювані в результаті діяльності: органів державної влади України, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та їх об'єднань усіх форм власності. Цей стандарт установлює: склад реквізитів документів; вимоги до змісту і розташування реквізитів документів; вимоги до бланків та оформлювання документів; вимоги до документів, що їх виготовляють за допомогою друкувальних засобів. Згідно п.5.27 вказаної системи передбачено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Крім того, Постановою КМУ від 30.11.2011 №1242, затверджено Типову інструкцію з діловодства, де передбачено порядок видачі копій документів (далі - Інструкція). Зокрема, згідно п. 76 Інструкції установа може засвідчувати копії лише тих документів, що створюються в ній, а також у випадках, передбачених в абзаці другому цього пункту. Копія документа виготовляється і видається тільки з дозволу керівника установи, його заступників або керівника структурного підрозділу. У разі підготовки документів для надання судовим органам, під час вирішення питань щодо прийняття громадян на роботу, навчання, засвідчення їх трудових, житлових та інших прав у взаємовідносинах з установою, а також під час формування особових справ працівників установа може виготовляти копії документів, виданих іншими установами (копії дипломів, свідоцтв про одержання освіти тощо). Пунктом 77 Інструкції визначено, що напис про засвідчення документа складається із слів «Згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту документа «Підпис».
Позивачем до позовної заяви надано ксерокопії/фотокопії документів, не засвідчені у встановленому порядку. А саме: відсутні найменування посади особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дата засвідчення.
Копії Акту перевірки, документів процедури адміністративного оскарження, більшість первинних документів, судові документи та документи на підтвердження повноважень представника - взагалі не засвідчені.
При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що судові документи засвідчуються судом.
Всупереч приписам ч.4 ст.106 КАС України у позовній заяві не зазначено дати її підписання.
При цьому в тексті позовної заяви відсутні посилання - чи можливо вважати дату реєстрації позову датою його підписання.
За викладених обставин, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху зі встановленням строку для усунення виявлених недоліків позовної заяви з урахуванням ст.ст.106, 108 КАС України.
При цьому, слід звернути увагу позивача, що документи на усунення недоліків позовної заяви є датками до адміністративного позову, а тому на них розповсюджуються приписи ч.3 ст.106 КАС України.
Визначені питання відносяться саме до повноважень позивача, а тому не можуть бути невідомі останньому. Отже, позивач має можливість надати такі докази самостійно.
Відповідно до ст.122 КАС України за загальним правилом адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі.
Визначені недоліки позовної заяви неможливо усунути в ході розгляду адміністративної справи.
За викладених обставин, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху зі встановленням строку для усунення виявлених недоліків позовної заяви з урахуванням ст.ст.106, 108 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.106, 108, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Скарб» до Криворізької Південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним дій, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, залишити без руху.
Встановити Товариства з обмеженою відповідальністю «Скарб» дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви.
Визначені недоліки усунути шляхом:
- письмово визначити дату підписання позову, наявність чи відсутність адрес електронної пошти сторін та представника позивача;
- надати докази наявності повноважень особи, яка підписала позовну заяву станом на час звернення до суду (посадова інструкція, протокол, наказ, розпорядження, витяг з ЄДР станом на час звернення до суду тощо);
- надати належним чином засвідчені копії документів, доданих до позовної заяви, або письмово визначити надання їх оригіналів у судове засідання та визначити дату засвідчення наданих документів і посадову особу, яка здійснювала засвідчення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали, виготовленої у повному обсязі.
Суддя Г.В. Потолова
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2014 |
Оприлюднено | 17.07.2014 |
Номер документу | 39757719 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Бишевська Н.А.
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Потолова Ганна Володимирівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Потолова Ганна Володимирівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Потолова Ганна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні