УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, ' 481-620
УХВАЛА
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"16" липня 2014 р. № 906/961/14
Суддя господарського суду Житомирської області Сікорська Н.А.,
розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом: Приватного підприємства "Торгімпекс" (м. Житомир)
до Бистрицької сільської ради Бердичівського району (с. Бистрик, Бердичівський район, Житомирська область)
про стягнення 192204,00 грн.,
визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Крім того, в прохальній частині позовної заяви позивач з метою забезпечення позову просить вжити заходів по забезпеченню позову шляхом накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на поточних рахунках відповідача в межах 192207,00 грн.
Суд вважає, що заявлене клопотання про забезпечення позову задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно статті 66 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити, передбачених статтею 67 цього Кодексу, заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Приписами ст. 67 цього Кодексу передбачено, що позов забезпечується, зокрема, накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві.
Вжиття заходів до забезпечення позову має на меті запобігти утрудненню чи неможливості виконання рішення господарського суду, прийнятого за результатами розгляду справи.
Необхідною умовою вжиття заходів забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що невжиття відповідних заходів утруднить або зробить неможливим виконання судового рішення. Вжиття таких заходів є правом господарського суду.
Відповідно до ч. 2 п. 3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 16 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову", достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Так, у позовній заяві позивач лише посилається на факт значного розміру позовних вимог, ігнорування з боку відповідача свого зобов'язання за договором. На думку заявника, вказане є підставою вважати, що при невжитті заходів до забезпечення позову виконання рішення буде утрудненим.
В той же час, позивачем не подано доказів утруднення чи унеможливлення виконання рішення суду у справі за позовом про стягнення з відповідача заборгованості.
Із врахування вищевикладеного, суд відмовляє в задоволенні клопотання про забезпечення позову.
Керуючись ст.ст. 61, 64, 65 ГПК України, господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву та порушити провадження у справі.
2. Призначити справу до розгляду в засіданні господарського суду Житомирської області "04" серпня 2014 р. о 10:00.
Розгляд справи відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в кімнаті № 414.
3. Зобов'язати позивача:
- надати для огляду оригінали документів, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- надати довідку Державної казначейської служби в Житомирській області про надходження до Державного бюджету України судового збору;
- надати докази направлення претензії №7-12/05 від 08.05.2014р. на адресу відповідача (оригінали для огляду, належним чином завірені копії до матеріалів справи.
- надати довідку за підписом головного бухгалтера про заборгованість відповідача за спірний період на день судового засідання;
- надати акт звірки розрахунків на день вирішення спору. Для проведення звірки повноважному представнику позивача прибути до відповідача.
4. Зобов'язати відповідача:
- надати письмовий відзив на позовну заяву; при наявності заперечень, обґрунтувати їх документально з посиланням на закон;
- забезпечити проведення звірки розрахунків;
5. Викликати в засідання суду представників сторін.
ЗВЕРТАЮ УВАГУ: в разі неможливості направити в засідання суду повноважного представника, до дня розгляду справи подати через канцелярію суду, витребувані ухвалою матеріали.
6. Попередити, сторони про передбачену п.5 ст.83 ГПК України відповідальність за невиконання вимог ухвали суду, а позивача - про правові наслідки передбачені п.5 ч.1 ст.81 ГПК України.
7. Попередити відповідача, що у випадку неподання відзиву на позовну заяву та витребуваних судом документів справа буде розглянута за наявними в ній матеріалами відповідно до ст.75 ГПК України.
8. Клопотання про забезпечення позову відхилити.
Суддя Сікорська Н.А. 1- до справи
2-3 сторонам (рек.з.пов)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2014 |
Оприлюднено | 18.07.2014 |
Номер документу | 39764287 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Сікорська Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні