ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2014 р. Справа № 804/8139/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тулянцевої І.В.
при секретарі Уваровій М.Ю.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Криворізького міського центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальності «Мейкол» про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
11.06.14 року Криворізький міський центр зайнятості звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальності «Мейкол» про стягнення заборгованості у розмірі 116,27 грн.
В обґрунтування позивних вимог зазначено, що Товариством з обмеженою відповідальності «Мейкол» до Криворізького міського центру зайнятості подано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за І квартал 2002 року, в якій вказано, що сума страхових внесків, строк сплати яких не настав, становить - 116,27 грн. Станом на 04.06.2014 року відповідачем вказана сума не сплачена, тобто товариство має прострочену заборгованість (недоїмку) по страховим внескам до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 116,27 грн., яку просить стягнути у судовому порядку.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, вказавши, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, день та місце розгляду справи повідомлений належним чином, повторно в судове засідання не з'явився, повістки про виклики до суду повертаються на адресу відправника з відміткою пошти «по закінченню строку зберігання». Згідно з відомостями, що містяться в позовній заяві та витязі з ЄДРПОУ, місцезнаходженням відповідача є адреса: 50031, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, вул. Женевська, буд. 17, на цю ж адресу були направлені і судові повістки на ім'я відповідача.
Відповідно до ч.4 ст. 33 КАС України, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
На підставі частини 4,6 ст. 128 КАС України розгляд справи здійснюється в письмовому провадженні.
Суд, розглянувши подані документи і матеріали, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальності «Мейкол» зареєстроване як платник внесків до Фонду загально обов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття з 24.06.1994 року (а.с.5).
03.04.02р. відповідач подав до Криворізького міського центру зайнятості розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за перший квартал 2002 року, в якій вказано, що залишок заборгованості на кінець звітного періоду за платниками складає 116,27 грн. (а.с. 12).
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 4 ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» №1533-III від 02.03.2000р. (надалі Закон №1533-Ш) передбачено, що страхувальники - роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески.
Роботодавець зобов'язаний: під час перевірки правильності використання коштів Фонду та достовірності поданих роботодавцем даних, зазначених у пункті 2 цієї частини, надавати посадовим особам органів Фонду необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірки; подавати виконавчій дирекції Фонду в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про: прийняття на роботу працівників; розмір заробітної плати, використання робочого часу працівників, у тому числі прийнятих за направленням державної служби зайнятості з наданням роботодавцю дотації за рахунок коштів Фонду на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; виплату застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; використання коштів Фонду за іншими визначеними цим Законом напрямами (ч.2 ст.35 вказаного Закону).
Відповідальність роботодавця за порушення вимог Закону №1533-Ш передбачена ст.38 цього Закону, згідно якого своєчасно не сплачені фінансові санкції та адміністративні штрафи стягуються із страхувальника в дохід Фонду в порядку, встановленому законом. Спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку (ст. 39 Закону).
Наказом Міністерства праці та соціальної політики № 339 від 18.12.2000 року затверджено Інструкцію про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Інструкцію), згідно п. 4.2 якої страхові внески нараховуються: для роботодавців - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, які включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату доходу (прибутку) фізичним особам за виконання робіт (послуг) за договорами цивільно-правового характеру, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
Згідно п. 5.1 Інструкції роботодавець починає сплачувати страхові внески з дня набуття статусу платника страхових внесків до Фонду. Страхові внески нараховуються на зазначені у пункті 4.2 цієї Інструкції фактичні виплати (доходи), що не перевищують визначеної максимальної величини фактичних витрат страхувальника на оплату праці найманих працівників і доходу фізичних осіб, грошового забезпечення військовослужбовців, з якої справляються внески до Фонду, що встановлюються щороку на рівні п'ятнадцяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" для працездатних осіб (п. 5.4. Інструкції).
Відповідно до п. 5.6. Інструкції перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Нараховані суми страхових внесків роботодавців та застрахованих осіб перераховуються на відповідний рахунок Фонду. На цей рахунок перераховуються також суми фінансових санкцій та адміністративних стягнень, благодійні внески підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, інші надходження відповідно до законодавства України (п. 6.1. Інструкції).
Відповідно до абз.5 пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Відповідальність за несвоєчасність та неповноту сплати страхових внесків передбачено ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". Відповідно до п.4 ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення», адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
Докази добровільного погашення недоїмки зі сплати страхових внесків в сумі 116,27 грн., самостійно визначеній відповідачем у розрахунковій відомості, суду не надано, у зв'язку із чим позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізького міського центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальності «Мейкол» про стягнення заборгованості у розмірі 116,27 грн..- задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальності «Мейкол» (50031, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, вул. Женевська, буд. 17, код ЄДРПОУ 21903290, КФ «Укрсоцбанк», р/р 6001100611001) на користь Кривоірзького міського центру зайнятості (50071, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, вул.. Космонавтів, буд. 1, р/р 7173001002770 в УДКУ в Дніпропетровській області, ОКПО 21908407, МФО 805012, ОКПО 36842013) недоїмку зі сплати страхових внесків у розмірі 116,27 грн. (сто шістнадцять грн. 27 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Тулянцева
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2014 |
Оприлюднено | 17.07.2014 |
Номер документу | 39766095 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні