Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 липня 2014 року Справа № П/811/2039/14
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Гайворонському районі до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Престиж" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з СВК "Престиж" заборгованість з витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 8874,47 грн..
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач, в порушення норм пенсійного законодавства, не відшкодував заборгованість на покриття витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах з 25.01.2005 року по 26.12.2005 року включно по Списку № 2. У зв'язку з цим, станом на день подання позову, відповідач має заборгованість в загальній сумі 8874,47 грн.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, зазначивши, що позов підтримує в повному обсязі. Окрім цього до суду було надано довідку про те, що станом на час розгляду справи борг з витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за Списком №2 у розмірі 8874,47 грн. відповідачем не сплачений. (а.с.20-21)
Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи, повідомлений вчасно та належним чином, заяви про розгляд справи за його відсутності не надав. Водночас, відповідач не скористався правом на подання заперечень проти позову або ж заяви про його визнання.
У зв'язку з неявкою у судове засідання усіх осіб, які беруть участь у справі, згідно до ч.1 ст.41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи те, що представник позивача в судове засідання не з'явився, подавши при цьому заяву про розгляд справи за його відсутності, а також неявку уповноваженого представника відповідача в судове засідання, який про розгляд справи повідомлений вчасно та належним чином, суд дійшов висновку про здійснення подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши письмові докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Згідно до ч.2 розділу XV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 №21-1 (далі - Інструкція №21-1 в редакції чинній на час виникнення боргу) Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Відповідно до п.6.1 Інструкції Відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Згідно з пунктом 6.2 Інструкції витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.
У разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники (п.6.3 Інструкції).
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій (п.6.4 Інструкції № 21-1).
Повідомлення складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії (п.6.5 Інструкції №21-1).
На підставі п.п.6.8 п.6 Інструкції №21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.
Відповідно до ч.12 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобов'язаннями, у тому числі із сплати податків та інших обов'язкових платежів.
Сільськогосподарський виробничий кооператив "Престиж" 31.07.2001р. зареєстровано як юридична особа та перебуває на обліку в УПФ України в Гайворонському районі як платник страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування.
Встановлено, що за відповідачем рахується заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів " "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", в загальній сумі 8874,47 грн., що підтверджується розрахунками та листами (а.с.4-11).
Згідно довідки про наявність заборгованості та картки особового рахунку відповідача встановлено, що станом на час розгляду справи борг з витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 8874,47 грн. (за період з 25.01.2005 року по 26.12.2005 року) відповідачем не сплачений.
Доказів погашення даної суми заборгованості відповідачем не надано й суду.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що факт наявності заборгованості відповідача з витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 8874,47 грн. знайшов своє підтвердження в ході розгляду справи, тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Престиж" (код - 31541198) на користь Управління Пенсійного фонду України в Гайворонському районі (код - 20650013) заборгованість з витрат на виплату і доставку пільгових пенсій в сумі 8874 (вісім тисяч вісімсот сімдесят чотири) грн. 47 коп..
Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Т.М. Кармазина
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2014 |
Оприлюднено | 18.07.2014 |
Номер документу | 39783917 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Т.М. Кармазина
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні