Постанова
від 10.07.2014 по справі п/811/2033/14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 25006, м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 40 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 липня 2014 року справа № П/811/2033/14

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомНовоукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області доФермерського господарства «Свєт-Агро» пронакладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, - В С Т А Н О ВИ В:

Новоукраїнська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Фермерського господарства «Свєт-Агро» про накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків - фермерського господарства «Свєт-Агро», а саме:

- р/р 26005052906080, відкритий у Кіровоградському РУ «Приватбанк» м. Кіровоград, МФО 323583;

- р/р 26056052907533 відкритий у Кіровоградському РУ «Приватбанк» м. Кіровоград, МФО 323583.

Від представника позивача до суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі та позовні вимоги підтримано в повному обсязі (а.с.65).

Відповідач в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином (а.с.73).

У відповідності до ч.6 ст.128 КАС України розгляд справи проведено в порядку письмового провадження

Суд, дослідивши письмові докази по справі, надавши оцінку зібраним в матеріалах справи доказам, дійшов наступних висновків.

Згідно вимог ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що Фермерське господарство «Свєт-Агро» 14.03.2012 року зареєстровано як юридична особа та взято на податковий облік в Новоукраїнській МДПІ (Вільшанське відділення) (а.с.10-14).

Встановлено, що станом на дату звернення позивача до суду що Фермерське господарство «Свєт-Агро» має податковий борг в тому числі: по орендній платі з юридичних осіб - 20884,70 грн.; з ПДВ - 27087,80 грн.; з податку на прибуток - 67547,00 грн.

Позивач звертався до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовними заявами про стягнення податкового боргу з рахунків боржника.

Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 14.10.2013 року з Фермерського господарства «Свєт-Агро» стягнуто податковий борг у розмірі 41376,28 грн. та видано виконавчий лист (а.с.33-34).

На підставі виконавчого листа, податковий орган звернувся до банківської установи з платіжними вимогами №31-11 від 16.01.2014 року та №30-11 від 16.01.2014 року про стягнення податкового боргу з боржника (а.с.69-71).

Платіжні вимоги повернуті без виконання, в зв'язку з відсутністю коштів на рахунках боржника.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковим боргом є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

В силу вимог п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.5 статті 59 цього Кодексу передбачено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Згідно із п. 87.1 ст. 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Відповідно до п. 88.1, 88.2 ст. 88 ПК України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу, право на яку виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.

Підстави виникнення права податкової застави визначені статтею 89 ПК України. Зокрема підпунктом 89.1.1 пункту 89.1 цієї статті передбачено, що право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

Разом із тим, довідками Державної інспекції сільського господарства у Кіровоградській області №7/74 від 16.06.2014р., Центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування Вільшанського району при УМВС України в Кіровоградській області, інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру права власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна від 20.05.2014 року (а.с.55-59) встановлено відсутність у відповідача будь-якого рухомого та нерухомого майна.

Пунктом 94.1 статті 94 ПК України передбачено, що адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.

Згідно із п.п. 94.4. ст. 94 ПК України арешт може бути накладено органом державної податкової служби на будь-яке майно платника податків, крім коштів на рахунку платника податків. При цьому в силу вимог абзацу 2 п.п. 94.6.2 п. 94.6 ст. 94 ПК України застосування адміністративного арешту коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.

Відповідно до п.п. 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на викладене та враховуючи те, що у відповідача відсутнє майно для погашення податкового боргу, що повністю підтверджується належними і допустимими доказами, суд дійшов висновку про правомірність звернення Новоукраїнської ОДПІ з адміністративним позовом про накладення арешту на кошти відповідача у банківських установах.

Проте, до матеріалів справи позивачем не долучено доказів існування інших цінностей, що знаходяться в банку, тому, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також враховуючи відсутність витрат позивача, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов задовольнити частково.

2.Накласти арешт на кошти, що знаходяться в банку, платника податків - фермерського господарства «Свєт-Агро» (Код ЄДРПОУ - 38164806), а саме:

- р/р 26005052906080, відкритий у Кіровоградському РУ «Приватбанк» м. Кіровоград, МФО 323583;

- р/р 26056052907533 відкритий у Кіровоградському РУ «Приватбанк» м. Кіровоград, МФО 323583.

3.В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня отримання копії постанови у повному обсязі, апеляційної скарги.

Суддя

Кіровоградського окружного

адміністративного суду Р.В. Жук

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.07.2014
Оприлюднено18.07.2014
Номер документу39790756
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —п/811/2033/14

Постанова від 10.07.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Р.В. Жук

Ухвала від 25.06.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Р.В. Жук

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні