ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/1927/14
10 липня 2014 року м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Махаринця Д. Є. за участю секретаря судового засідання Почапська М.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
заявника: представник не прибув .
відповідача: представник не прибув.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням
Державна податкова інспекція у Рівненському районі Головного управління Міндоходів у Рівненській області до Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівне Біо Паливо" про стягнення коштів за податковим боргом, -
ВСТАНОВИВ :
07липня 2014 року Державна податкова інспекція у Рівненському районі Головного управління Міндоходів у Рівненській області звернулась з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівне Біо Паливо" про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків на суму 86053 грн 21коп.
У судове засідання представник позивача не прибув, до початку розгляду подання подав письмове клопотання про розгляд справи за відсутності представника податкового органу.
Представник особи, щодо якої внесено подання, заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином.
Частиною 8 статті 183-3 КАС України передбачено, що неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що вимоги контролюючого органу підлягають до задоволення з огляду на наступне.
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівне Біо Паливо" зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Рівненському районі ГУ Міндоходів у Рівненській області.
Судом встановлено, що за відповідачем рахується заборгованість у сумі 86053,21 грн.,у тому числі по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 41333,08 грн. та по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 44720,13 грн.
Заборгованість по сплаті податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) виникла внаслідок несплати суми податку визначеного платником в податковій декларації з податку на додану вартість №9088307392 від 20.01.2014 року, уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість №1400008279 від 31.03.2014 року, податкового повідомлення-рішення №0000441500 від 31.03.2014 року та залишок несплаченої пені.
Заборгованість по сплаті податку на прибуток приватних підприємств виникла внаслідок несплати суми податку визначеного платником в податковій декларації з податку на прибуток приватних підприємств №9091132826 від 03.03.2014 року та залишок несплаченої пені.
Дані обставини стверджені дослідженими у судовому засіданні доказами письмовими доказами.
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 та п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку та строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Згідно з п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.
Пунктом 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На підставі зазначених норм Податкового кодексу України позивачем було винесено податкову вимогу форми "Ю" № 210-25 від 06.05.2014 на суму 86053,21 грн.
Відповідачем доказів сплати податкової заборгованості в загальній сумі 86053,21 грн. не надано.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Зазначена норма Податкового кодексу України кореспондує з п. 3 ч. 1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Таким чином, процедура стягнення податкового боргу за рахунок коштів на рахунку платника податків може бути ініційована шляхом внесення подання в порядку статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що ДПІ у Рівненському районі на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, здійснено заходи щодо погашення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівне Біо Паливо", а відтак подання підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.8 ст.183-3 КАС України прийнята судом постанова по суті заявлених вимог підлягає негайному виконанню.
Підстави для застосування судом ст.94 КАС України відсутні.
Керуючись статтями 183-3, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Подання Державної податкової інспекції у Рівненському районі Головного управління Міндоходів у Рівненській області задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівне Біо Паливо"(код ЄДРПОУ 38396653)кошти за податквовим боргом в сумі 86053 грн. 21 коп., в тому числі:
по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 41333,08 грн., перерахувати одержувач: УК в Рівненському районі 14010100, код ЄДРПОУ 38012756, банк одержувача ГУДКСУ в Рівненській області, МФО 833017 на рахунок №31115029700295
по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 44720,13 грн., перерахувати одержувач: УК в Рівненському районі 11021000, код ЄДРПОУ 38012756, банк одержувача -ГУДКСУ в Рівненській області ,МФО 833017 на рахунок №31113009700298.
Відповідно до ч.8 ст. 183-3 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Махаринець Д. Є.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2014 |
Оприлюднено | 21.07.2014 |
Номер документу | 39790796 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Махаринець Д. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні