ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
О К Р Е М А У Х В А Л А
17.07.2014 Справа № 917/959/14
Суддя Безрук Т. М., розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Уніплит" (вул. Заводська, буд. 4, смт. Вигода, Долинський район, Івано-Франківська область, 77552; вул. Плеханівська, буд. 57А, м. Харків, 61001)
про стягнення 10600,70 грн.
встановив :
Відповідно до ст. 62 Закону України "Про господарські товариства" діяти від імені товариства з обмеженою відповідальністю без доручення має право генеральний директор цього товариства.
Згідно з ч. 3 ст. 244 ЦК України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.
Відповідно до п.2 Інструкції про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16 травня 1996 р. N 99 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 12 червня 1996 р. за N 293/1318 (далі -Інструкція) сировина, матеріали, паливо, запчастини, інвентар, худоба, насіння, добрива, інструмент, товари, основні засоби та інші товарно-матеріальні цінності, а також нематеріальні активи, грошові документи і цінні папери (надалі - цінності) відпускаються покупцям або передаються безплатно тільки за довіреністю одержувачів.
Пунктом 13 Інструкції визначено, що довіреність, незалежно від строку її дії, залишається у постачальника при першому відпуску цінностей. Після закінчення відпуску цінностей служби, що здійснювали їх відпуск, здають довіреність разом з документами на відпуск останньої партії цінностей працівникам, на яких покладено обов'язки з ведення бухгалтерського обліку.
При централізовано-кільцевих перевезеннях цінностей підприємствам їх відпуск постачальниками може здійснюватися без довіреності, якщо одержувач цінностей за підписом керівника і головного бухгалтера підприємства або інших осіб, які уповноважені підписувати довіреності, повідомив постачальника про зразок печатки (штампу), якою матеріально відповідальна особа, що буде приймати цінності, завіряє на супровідних документах (накладній, акті, ордері тощо) свій підпис про одержання цінностей.
Під час розгляду справи було встановлено, що відповідачем за довіреністю №125 від 02.08.2013р. було уповноважено одержати товарно-матеріальні цінності у позивача менеджера ОСОБА_1. В той час, як свідчить видаткова накладна № 3743 від 09.08.2014р., позивачем вказані цінності були видані громадянину ОСОБА_2
Вказані недоліки в діяльності працівників позивача призвели до того, що під час розгляду справи про стягнення боргу за даною поставкою відповідач заперечив наявність боргу посилаючись на те, що уповноважена за довіреністю особа товарів, вказаних у накладній, не отримувала, громадянин ОСОБА_2 у відповідача не працює.
Вказане свідчить, що в даному випадку відповідальні за передачу матеріальних цінностей представники позивача не перевірили належним чином наявність повноважень у представника відповідача, який одержував товар.
Видача товару особі, яка не була вказана в довіреності відповідача, відсутність довіреностей на представника відповідача, який одержав товар, при вирішенні даного спору призвело до неодноразового відкладення розгляду справи в зв'язку з необхідністю надання додаткових доказів для підтвердження факту одержання товару відповідачем, та схвалення відповідачем даної поставки.
Відповідно до ст. 90 ГПК України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.
Враховуючи встановлення судом вищевказаних недоліків в діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю "Уніплит" наявні підстави для прийняття окремої ухвали, якою слід повідомити керівника Товариства про вказані недоліки для вжиття відповідних організаційно-правових заходів.
Керуючись ст. ст. 86, 90 Господарського процесуального кодексу України, суд
Ухвалив :
1. Надіслати окрему ухвалу керівнику Товариства з обмеженою відповідальністю "Уніплит" для розгляду.
2. Повідомити керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Уніплит" про вказані недоліки в роботі Товариства для вжиття відповідних організаційно-правових заходів по вивченню відповідальними працівниками та впровадженню в практику діяльності Товариства правових норм, що регулюють поставку товару та оформлення відповідних документів.
3. Про вжиття вказаних заходів письмово повідомити господарський суд Полтавської області до 15.08.2014р.
Суддя Безрук Т.М.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2014 |
Оприлюднено | 21.07.2014 |
Номер документу | 39792678 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Безрук Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні