Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 липня 2014 р. 9:50 Справа № 818/1753/14
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравченко Є.Д., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Сумське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - позивач) звернулося з позовною заявою Сумського окружного адміністративного суду, в якій просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у розмірі 120, 60 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 № 2240 є страхувальником та всупереч вимог цього Закону не сплатив у передбачений законом строк та розмірах страхові внески за 2013 рік у розмірі 120, 60 грн. відповідно до самостійно поданого звіту. Вказану суму заборгованості позивач просить стягнути з відповідача.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, 17.07.2014 подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Поштове відправлення, яке направлялося відповідачу за останнім відомим місцем проживання за адресою, зазначеною у свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, було повернуто до суду з відміткою пошти: "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до положень ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно із ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які приймають участь у справі, фіксування судового засідання по справі за допомогою звукозаписувального пристрою згідно ст.ст. 12, 41 КАС України не здійснюється.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець 23.02.2001 та є платником страхових внесків, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с. 7) та копією картки страхувальника (а.с. 11).
Відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року N 2464-VІ відповідач є платником єдиного соціального внеску та є страхувальником в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Згідно із п. 2 ч. 2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 № 2240 (далі - Закон № 2240) (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 27 Закону України № 2240-ІІІ страхувальник зобов'язаний вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.
Страхувальники формують та подають звіти по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням за формами Ф4-ФСС з ТВП та Ф14-ФСС з ТВП.
Згідно із поданим 20.01.2014 звітом Ф4-ФСС з ТПВ відповідачем була самостійно розрахована сума простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності за 2013 рік у розмірі 120, 60 грн. (а.с. 10).
Відповідно до ст. 8 Закону № 2240 спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на день подачі позову відповідачем не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у розмірі 120, 60 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, поточний рахунок № 2600411081 в Сумській обласній дирекції АППБ "Аваль", МФО 337483) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (40022, м. Суми, пл. Троїцька, 5, розрахунковий рахунок № 25600131193003, МФО 380764, ПАТ "КБ"Надра" м. Київ, отримувач Сумська міська ВД ФСС з ТВП, код ЄДРПОУ 24019122) заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 120 (сто двадцять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко
З оригіналом згідно
Суддя Є.Д. Кравченко
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2014 |
Оприлюднено | 24.07.2014 |
Номер документу | 39837910 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
Є.Д. Кравченко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні