ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.05.2014 р. Справа №917/415/14
про стягнення 65158,16грн.
Суддя Кльопов І.Г.
Представники сторін:
від позивача: Ільїн С.В., дор. №233 від 27.12.12р.
від відповідача: не з"явився.
У судовому засіданні 06.05.2014р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення відповідно до ст.85 ГПК України.
Суть спору: Розглядається позов про стягнення з відповідача заборгованості за Договором оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 01.01.2007р. №5 у розмірі 65158,16грн., у т.ч. 60725,13грн. - сума соновного боргу, 3814,13грн. - пеня та 618,90грн. - 3% річних.
Позивач позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання з'явився. Ухвали суду, які направлялась відповідачу за адресою зазначеною в позовній заяві ( вул.Макаренка, 7/18, м.Кременчук, Полтавська область, 39621 ) повернулись до суду з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".
Згідно витягу про включення відповідача до ЄДР від 05.05.2014 року, наданого позивачем, місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Стройтек ЛТД" - вул.Макаренка, 7/18, м.Кременчук, Полтавська область,39621
Відповідно до 3.9.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України, від 26.12.2011р. №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК.
За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Відповідно до пп. 3.9.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
В зв'язку з тим, що необхідних для вирішення спору доказів наявних в матеріалах справи достатньо, господарський суд повідомляв належним чином відповідача про дату, час і місце судового розгляду, а неявка відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті, жодних клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило, то справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами на підставі ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши і оцінивши подані позивачем докази, на які він посилався як на підставу своїх вимог, заслухавши представника позивача, суд, встановив:
01.01.2007 між Державною компанією з утилізації відходів як вторинної сировини «Укрекокомресурси» Кабінету Міністрів України (Позивач, Орендодавець), що діє через Виробничий комплекс «Техносервіс» ДК «Укрекокомресурси» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Стройтек ЛТД» (Відповідач, Орендар) укладений Договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №5 (Договір).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2010 № 1074 «Деякі питання Державної компанії з утилізації відходів як вторинної сировини». Державна компанія з утилізації відходів як вторинної сировини «Укрекокомресурси» Кабінету Міністрів України перейменована на Державне підприємство з питань поводження з відходами як вторинною сировиною (Державне підприємство «Укрекоресурси»).
Відповідно до умов Договору Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове платне користування частину приміщення санітарно-побутового павільйону, розташованого за адресою: м. Кременчук, вул. Макаренко, 7/18, і загальною площею 364 кв. м., яке належить до державної власності та знаходиться на балансі ВК «Техносервіс» ДК «Укрекокомресурси», що підтверджується актом прийому-передачі об'єкта оренди від 01.01.2007р.
Відповідно до п. З.1. даного Договору за користування об'єктом оренди Орендар сплачує Орендодавцеві орендну плату, яка визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати, затвердженої Кабінетом Міністрів України і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку - січень 2007 - 596,13грн. (п'ятсот дев'яносто шість грн. 13 коп.). Орендар також сплачує додаткові послуги, пов'язані з орендою, а саме: ремонт твердого покриття, частковий ремонт крівлі, ремонт і часткова заміна трубопроводів води та каналізації, вивіз сміття, ремонт огородження, оплата землі, яка використовується, охорона в сумі 1487.20 гри. (одна тисяча чотириста вісімдесят сім грн. 20 коп.).
Пунктом 3.2. Договору встановлено, що орендна плата за перший місяць оренди визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс (и) інфляції за місяці оренди. Згідно розрахунку плати за перший (базовий) місяць оренди державного майна, що знаходиться на балансі ВК «Техносервіс», наведеному в Додатку №2 до Договору, орендна плата за перший (базовий) місяць оренди становить 2083,33грн. (дві тисячі вісімдесят три грн. 00 коп.).
Згідно з п. 3.8 Договору, зобов'язання Орендаря по сплаті орендної плати забезпечуються у вигляді 100% оплати до 15 числа поточного місяця, що є платежем за поточний місяць оренди. Орендар зобов'язаний у повному обсязі та своєчасно вносити орендні платежі незалежно від наслідків господарської діяльності та фінансового стану (п. 4.3.1 Договору).
Орендар неодноразово порушував умови оплати за вищевказаним договором Відповідно до Акту звірення взаєморозрахунків з 01.01.2007р. - 31.12.2013р. між ТОВ «Стройтек ЛТД» та ВК «Техносервіс» ДП «Укрекоресурси» по Договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 01.01.2007 №5, заборгованість Відповідача перед Позивачем становить 60725,13 грн.
Згідно з ст. 222 ГК України, ст.ст. 5-11 ПІК України Позивач скористався правом безпосереднього врегулювання спору та 28.10.2013 надіслав на адресу Відповідача письмову претензію від 25.10.2013 №1384 з вимогою добровільно сплатити заборгованість.
Згідно інформації відстежепь пересилання поштових відправлень Укрпошти вищезазначена претензія Відповідачем не отримана та, у зв'язку з закінченням встановленого терміну зберігання листа, повернута Позивачу 04.12.2013.
29.11.2013 Позивач отримав від Відповідача повідомлення про припинення договору оренди від 26.11.2013 вих. №26/11-13 (вх. від 29.11.2013 №397) щодо розірвання вищевказаного Договору та лист від 26.11.2013 №26/11-13 (вх. від 29.11.2013 №398) щодо зарахування вартості майна в рахунок заборгованості, яка виникла за Договором, у зв'язку з фінансовою неспроможністю останнього. Проте, зразки майна Відповідача, останнім надіслані не були.
Жодних інших пропозицій щодо погашення заборгованості від Відповідача не надходило.
Відповідно до п. 3.9 Договору, у разі несплати Орендарем орендної плати протягом 3-ох місяців, після письмового попередження Орендаря, договір Оренди розривається в односторонньому порядку.
Пунктом 9.1 Договору передбачено умови розірвання договору, зокрема, у разі систематичного (більше трьох раз) порушення Орендарем термінів здійснення будь-яких платежів, у тому числі пені за цим Договором.
Згідно ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Статтями 509, 510 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є правовідношення, у якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості. Сторонами у зобов'язанні є боржник і кредитор.
У відповідності до вимог ст. ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином та в установлений строк, одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.
Статтею 193 ГК України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом.
Згідно ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Частиною першою ст. 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
Згідно зі ст. 229 ГК України, учасник господарських відносин у разі порушення ним грошового зобов'язання не звільняється від відповідальності через неможливість виконання і зобов'язаний відшкодувати збитки, завдані невиконанням зобов'язання, а також сплатити штрафні санкції відповідно до вимог, встановлених цим Кодексом та іншими законами.
В ч. 6 ст. 231 ГК України передбачено, що штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Відповідно до п. 3.6 Договору, орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі підлягає індексації і стягується Орендодавцем відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі 0,05% від суми заборгованості з урахуванням індексації, за кожний день прострочення, включаючи день оплати.
Таким чином, Відповідачу нараховано пеню у розмірі 3 814,13 гри.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. Сума 3% річних, що нарахована Відповідачу становить 618,90грн.
Таким чином, загальна сума боргу Відповідача за Договором оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 01.01.2007р. №5. становить 65158,16грн., у т.ч. 60725,13грн. - сума соновного боргу, 3814,13грн. - пеня та 618,90грн. - 3% річних.
Відповідно до статті 32 ГПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у встановленому законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Стаття 33 ГПК України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно зі статтею 34 ГПК України Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Доказів в спростування вищевикладеного чи інших заперечень по суті спору відповідач суду не надав.
Дослідивши та оцінивши матеріали справи, а також подані представником позивача докази, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно повно та об'єктивно за своїм внутрішнім переконанням оцінивши всі обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку прозадоволення позову повністю.
На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст. 43, 49, 82-84 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стройтек ЛТД»
(39621, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Макаренко, 7/18, код ЄДРПОУ 30068162) на користь Державного підприємства з питань поводження з відходами як вторинною сировиною (02090, м. Київ, вул. Лобачевского, 23-в, код ЄДРПОУ 20077743) заборгованісті за Договором оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 01.01.2007р. №5 у розмірі 65158,16грн., у т.ч. 60725,13грн. - сума соновного боргу, 3814,13грн. - пеня та 618,90грн. - 3% річних, а також1827,00грн. судового збору.
Видати наказ з набранням цим рішенням законної сили.
Повне рішення складено 07.05.2014 р.
Суддя Кльопов І.Г.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2014 |
Оприлюднено | 24.07.2014 |
Номер документу | 39871383 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Кльопов І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні