Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 676-311, факс 7-44-62
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
"24" липня 2014 р. Справа № 927/1046/14
За заявою голови ліквідаційної комісії боржника БОРЖНИК: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фондова компанія «ПРЕМІУМ - РЕСУРС» 14000, м. Чернігів, вул. Пушкіна, 16 - а 14000, м. Чернігів, провілок Нахімова, 50 (адреса голови ліквідаційної комісії) про порушення справи про банкрутство Суддя А.С.Сидоренко
Представники:
від боржника: Данник І.Ю. - предст., дов. від 18.07.2014р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Головою ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю «Фондова компанія «ПРЕМІУМ - РЕСУРС» (надалі - боржник) подана заява про порушення справи про банкрутство на підставі ст. ст. 11, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі - Закон про банкрутство).
В обґрунтування поданої заяви боржник вказує, що під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість задовольнити вимоги кредитора на суму 56 000,00 грн., а тому він був зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 14.07.2014р. вказана вище заява була прийнята до розгляду з призначенням підготовчого засідання.
Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважного представника боржника, господарський суд ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фондова компанія «ПРЕМІУМ - РЕСУРС» зареєстроване в якості суб'єкта господарювання державним реєстратором Печерської районної у місті Києві державної адміністрації 27.11.2012р., про що у Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесені відомості за № 1 070 102 0000 048226.
Згідно ч. 1 ст. 59 Господарського кодексу України, припинення суб'єкта господарювання здійснюється, зокрема, шляхом його ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону про банкрутство, боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин:
задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності);
під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі;
в інших випадках, передбачених цим Законом.
Частиною 1 ст. 95 Закону про банкрутство встановлено, що якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
За змістом ч. ч. 1 - 3 ст. 60 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання ліквідується в порядку, встановленому законом.
Орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.
Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки.
У відповідності з ч. 1 ст. 35 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України відомості про внесення такого запису.
Повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Відомості про дату публікації повідомлення, яке містить інформацію про строк заявлення вимог кредиторів щодо юридичної особи, що припиняється, надаються органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України не пізніше наступного дня з дати публікації такого повідомлення.
Положеннями п.п. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України передбачено, що початок процедури припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є підставою для здійснення документальної позапланової перевірки.
Призначається та розпочинається перевірка, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу, протягом десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи (п. 11.3 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011р. № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011р. за № 1562/20300).
Ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи (ч. 8 ст. 111 Цивільного кодексу України).
20 лютого 2014 року загальними зборами учасників ТОВ «Фондова компанія «ПРЕМІУМ - РЕСУРС» було прийняте рішення про припинення діяльності товариства шляхом ліквідації.
11 березня 2014 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено запис про рішення загальних зборів учасників ТОВ «Фондова компанія «ПРЕМІУМ - РЕСУРС» щодо припинення діяльності товариства шляхом ліквідації.
Оголошення про прийняття боржником рішення щодо припинення юридичної особи було вміщено в «Бюлетені державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» за 13.03.2014р. № 277 (7) із зазначенням порядку і строків заявлення кредиторами претензій - до 14.05.2014р.
09 червня 2014 року ліквідаційною комісією боржника був складений проміжний ліквідаційний баланс, який був затверджений рішенням загальних зборів учасників ТОВ «Фондова компанія «ПРЕМІУМ - РЕСУРС» (протокол від 30.06.2014р.).
Як вбачається із балансу та розшифровки його рядків, боржник має кредиторську заборгованість за товари, роботи, послуги в сумі 56 000,00 грн. В той час як вартість активів товариства становить 0,0 грн.
Також, загальними зборами учасників ТОВ «Фондова компанія «ПРЕМІУМ - РЕСУРС» 30.06.2014р. було прийнято рішення про звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
На офіційному веб - сайті Міністерства доходів і зборів ( http://minrd.gov.ua/businesspartner ) міститься інформація про те, що станом на 01.07.2014р. щодо платника податків ТОВ «Фондова компанія «ПРЕМІУМ - РЕСУРС» наявна інформація: перебуває на обліку в органі доходів і зборів, як такий, що припиняється.
Дана обставина підтверджує обізнаність органу доходів і зборів про початок процедури припинення юридичної особи - боржника.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд дійшов висновку про те, що боржником дотримано порядок ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України та існують ознаки неоплатності боржника. За таких обставин, наявні підстави для порушення провадження у справі про банкрутство боржника.
У відповідності з ч. 3 ст. 7 Закону про банкрутство, залежно від категорії боржника, виду його діяльності та наявності у нього майна господарський суд застосовує загальний, спеціальний або спрощений порядок провадження у справі про банкрутство. Спрощений порядок застосовується під час ліквідації банкрута без застосування процедур розпорядження майном та санації.
Як вбачається із спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, основним видом діяльності ТОВ «Фондова компанія «ПРЕМІУМ - РЕСУРС» є надання інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення), н.в.і.у.
Згідно ст. 2 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», професійні учасники фондового ринку - юридичні особи, утворені в організаційно - правовій формі акціонерних товариств або товариств з обмеженою відповідальністю, які на підставі ліцензії, виданої Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, провадять на фондовому ринку професійну діяльність, види якої визначені законами України.
За змістом ст. 16 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», професійна діяльність на фондовому ринку - діяльність акціонерних товариств і товариств з обмеженою відповідальністю з надання фінансових та інших послуг у сфері розміщення та обігу цінних паперів, обліку прав на цінні папери та прав за цінними паперами, управління активами інституційних інвесторів, що відповідає вимогам, установленим до такої діяльності цим Законом та законодавством.
На фондовому ринку здійснюються, зокрема, такі види професійної діяльності як діяльність з торгівлі цінними паперами та депозитарна діяльність.
На офіційному веб - сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку ( http://www.nssmc.gov.ua/ ) міститься інформація про те, що ТОВ «Фондова компанія «ПРЕМІУМ - РЕСУРС» видані наступні ліцензії:
на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме, депозитарної діяльності зберігача цінних паперів - наказ 1197 від 28 грудня 2012 року (дана інформація була опублікована в офіційному виданні НКЦПФР «Відомості НКЦПФР» № 3 від 04.01.2013 року);
на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, а саме: брокерської діяльності, дилерської діяльності - наказ 1190 від 27 грудня 2012 року (дана інформація була опублікована в офіційному виданні НКЦПФР «Відомості НКЦПФР» № 7 від 11.01.2013 року);
на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, у зв'язку зі зміною місцезнаходження (дана інформація була опублікована в офіційному виданні НКЦПФР «Відомості НКЦПФР» № 127 від 11.07.2013 року).
Таким чином, ТОВ «Фондова компанія «ПРЕМІУМ - РЕСУРС» являється професійним учасником фондового ринку.
Особливості банкрутства професійних учасників фондового ринку передбачені ст. 88 Закону про банкрутство, частиною 1 якої визначено, що при розгляді справ про банкрутство юридичних осіб, що є професійними учасниками фондового ринку, учасником провадження у справі про банкрутство визнається Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Керуючись ст. ст. 7, 11, 16, 88, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 Господарського процесуального кодексу України , господарський суд
УХВАЛИВ:
Порушити провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Фондова компанія «ПРЕМІУМ - РЕСУРС» (код 38489234).
Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Розгляд питання щодо наявності підстав для визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури призначити в судовому засіданні на 05 серпня 2014 року на 10 год. 15 хв. у приміщенні господарського суду за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 20, каб. № 24 .
Визнати Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку учасником провадження у справі про банкрутство.
Копії цієї ухвали надіслати боржнику, Деснянському районному суду міста Чернігова (14038, м. Чернігів, просп. Перемоги, 141), Чернігівському окружному адміністративному суду (14005, м. Чернігів, вул. Київська, 23), Центральному відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції (14030, м. Чернігів, вул. Шевченка, 118), державній податковій інспекції у місті Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області (14000, м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 28), державному реєстратору реєстраційної служби Чернігівського міського управління юстиції (14032, м. Чернігів, вул. Рокосовського, 20 - а), Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (01010, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 30) та відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Чернігівській області (14005, м. Чернігів, проспект Миру, 49 - а, к. 703).
Суддя А.С.Сидоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2014 |
Оприлюднено | 28.07.2014 |
Номер документу | 39877836 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Сидоренко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні