ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"17" липня 2014 р.Справа № 916/2127/14
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Паритет"
до відповідача Малого приватного підприємства "КОНТРАСТ"
про стягнення 155106грн.
Суддя Гут С.Ф.
В судовому засіданні приймали участь:
Від позивача: Турчин О.О., довіреність від 12.11.2013р.;
Від відповідача: нез'явився;
СУТЬ СПОРУ: Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Паритет", звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача Малого приватного підприємства "КОНТРАСТ" про стягнення заборгованості за договором підряду у розмірі 155106грн.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 04.06.14р. порушено провадження у справі №916/2127/14.
07.07.14р. від позивача надійшло клопотання(вх..№17568/14 від 07.07.14р.), згідно якого просить суд залучити до матеріалів справи докази по справі.
Судом клопотання розглянуто та задоволено, та залучено надані докази по справі.
Відповідач в судові засідання не з'являвся, хоча був належним чином повідомлений про час та місце судових засідань, згідно наявних в матеріалах справи поштових повідомлень, про поважність причин відсутності не повідомив, відзив на позов не надав, своє право на захист не використав, у зв'язку з чим справа розглядається по наявним в ній матеріалам у порядку ст.75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив .
05.12.2011р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Паритет" (Виконавець) та Малим приватним підприємством "КОНТРАСТ" (Замовник) було укладено договір №05/12-В/11, згідно умов якого Виконавець зобов'язався виготовити, доставити та встановити на об'єкті Замовника фасадні алюмінієві конструкції, загальною площею 349,17кв.м, а Замовник зобов'язався прийняти ці роботи а оплатити їх на умовах даного договору.
На виконання умов договору позивач виконав роботи в повному обсязі, що підтверджується підписаними уповноваженими представниками обох сторін 28.09.2012р. - Акту за формою КБ-2В та довідки за формою КБ-3 за вересень 2012р.
Претензій щодо якості виробів і робіт по їх встановленню заявлено не було.
Відповідно до п.3.3. договору, оплата по даному договору проводитися в національній валюті України шляхом перерахування на розрахунковий рахунок Виконавця в строки за домовленістю сторін.
На протязі певного проміжку часу, а саме з моменту виконання робіт за договором Мале приватне підприємство "КОНТРАСТ" уникало зустрічей та обговорення строків та умов оплат.
11.06.2013р. заступник директора Малого приватного підприємства "КОНТРАСТ", як посадова особа отримав претензію вих.№18 від 11.06.2013р., з вимогою від ТОВ "Паритет" сплатити борг згідно ч.2 ст.530 ЦК України, де зазначається, що строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час.
Мале приватне підприємство "КОНТРАСТ" як боржник повинно було виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, однак за роботи зазначену оплату не сплатив.
07.05.2014р. МПП "КОНТРАСТ", отримало претензію вих.№65 від 07.05.2014р. з вимогою сплатити борг згідно ч.2 ст.530 ЦК України, де зазначається, що якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час.
Протягом терміну зазначеного в претензії боржник, МПП "КОНТРАСТ", своїх зобов'язань не виконав, письмових та усних роз'яснень не надав, перераховував кошти тільки по договору №26/01-В/10 від 01.06.2014р., у розмірі 200000грн., про що свідчить довідка з банку, але по договору №05/12-В/11 від « 05» грудня 2011 року грошових надходжень до ТОВ "Паритет" не надходило, про що свідчать акти звірки, від підписання яких МПП "КОНТРАСТ" ухилявся.
Станом на « 28» травня 2014р. у МПП "КОНТРАСТ" є заборгованість 155106грн. перед ТОВ "Паритет" за виконані роботи по договору №05/12-В/П від « 05» грудня 2011р., що підтверджено Актом приймання виконаних робіт за вересень 2012.
Позивач виконав взяті на себе зобов'язання. Згідно підписаного сторонами Акту № приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2012р., Замовником були прийняті виконані підрядником будівельні роботи на суму 155106грн. Також Замовником та Підрядником була підписана Довідка про вартість виконаних робіт (витратах) за вересень 2012р., згідно якої вартість будівельних робіт склала 155106грн.
Однак до цього часу, оплата Замовником виконаних робіт по договору підряду №05/12-В/П від « 05» грудня 2011р. - не здійснена.
Враховуючи невиконання відповідачем взятого на себе за договором обов'язку щодо оплати заборгованості за виконані роботи, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою, згідно якої просить суд стягнути з відповідача заборгованості у розмірі 155106грн .
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до п.п.1, 2 ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
Згідно п.п.1, 3 ст. 843 Цивільного кодексу України у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення. Ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу.
Укладений договір є підставою для виникнення у сторін господарських зобов'язань відповідно до ст.ст.173, 174 Господарського кодексу України (ст.ст.11, 202, 509 Цивільного кодексу України), і згідно ст.629 Цивільного кодексу України є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до п. п. 1,2 ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Згідно ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію: передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо, або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Частиною 2 ст. 509 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно ст.626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст.628 Цивільного кодексу України). Відповідно до ст.629 цього ж Кодексу договір є обов'язковим для виконання сторонами.
У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським Кодексом України.
Так, судом встановлено наявність виконання позивачем підрядних робіт, порушення відповідачем умов договору підряду щодо оплати вартості виконаних робіт, у зв'язку з чим позовна вимога позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 155106грн. є обґрунтованою та підлягає судом задоволенню.
Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ст. 43 ГПК України).
Враховуючи вищезазначені обставини справи, позовна вимога Товариства з обмеженою відповідальністю "Паритет" до відповідача Малого приватного підприємства "КОНТРАСТ" про стягнення заборгованості за договором підряду у розмірі 155106грн., є обґрунтованою, підтвердженою матеріалами справи, та підлягає судом задоволенню.
Згідно статей 44, 49 Господарського процесуального кодексу України слід стягнути з відповідача на користь позивача витрати по сплаті судового збору на суму 3102,12грн.
Керуючись ст.ст.32,33,44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2.Стягнути з Малого приватного підприємства "КОНТРАСТ" (65005, м. Одеса, вул. Прохорівська, 33/1, код ЄДРПОУ 30365649) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Паритет" (65005, м. Одеса, вул. Мельницька, 30В, код ЄДРПОУ 24527686, р/р 26000355379300 в ПАТ "УкрСиббанк", МФО 351005) основний борг у розмірі 155106 (сто п'ятдесят п'ять тисяч сто шість гривень))грн., витрати по сплаті судового збору на суму 3102(три тисячі сто дві)грн.12коп.
Рішення господарського суду Одеської області набирає чинності у порядку ст.85 ГПК України.
Наказ видати у порядку ст.116 ГПК України.
Повний текст рішення складено 22.07.2014р.
Суддя Гут С.Ф.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2014 |
Оприлюднено | 25.07.2014 |
Номер документу | 39879234 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Гут С.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні