Ухвала
від 25.07.2014 по справі 583/2770/14-ц
ОХТИРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 583/2770/14

2/583/1070/14

У Х В А Л А

про відкриття провадження

25 липня 2014 року суддя Суддя Охтирського міськрайсуду Сумської області Ярошенко Т.О., розглянувши матеріали позовної заяви

ОСОБА_2 до ТОВ «Лотуре - Агро» про дострокове припинення договору оренди шляхом розірвання,

ВСТАНОВИВ:

22 липня 2014 року ОСОБА_2 звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він є спадкоємцем майна ОСОБА_3 , яке складається з земельної ділянки площею 1, 8283 га, яка розташована на території Рибальської сільської ради Охтирського району Сумської області. Вказану земельну ділянку згідно із договором оренди землі від 07 лютого 2007 року, зареєстрованим у Охтирському районному відділі ДП «Центр Державного земельного кадастру» при Держкомземі України 10 жовтня 2008 року за №040861502323, ОСОБА_3 передав в оренду відповідачу. Відповідач після збору урожаю 2013 року ( з осені 2013 року) і по теперішній час не здійснює господарської діяльності по обробітку земельної ділянки, переданої йому в оренду. Земельна ділянка не використовується за цільовим призначенням, передбаченим договором, заросла бур'янами. На даний час вона знаходиться у гіршому стані, ніж передавалася в оренду. Для того, щоб отримати урожай сільськогосподарських культур на цій земельній ділянці будуть потрібні додаткові кошти і зусилля для проведення обробітку землі і боротьби з бур'янами.

Крім того, на адресу позивач а надійшло повідомлення від ТОВ «Діамант Агро» в якому вказано про те, що відповідно до ст. 8-1 Закону України «Про оренду землі» це підприємство стало правонаступником орендаря ТОВ «Лотуре - Агро» за договором оренди. Але ст. 8-1 Закону України «Про оренду землі» передбачено відчуження орендарем права на оренду земельної ділянки державної або комунальної власності. Згідно ст. 8 Закону України «Про оренду землі», орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення , якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця. Укладеним договором оренди землі не передбачено можливість передачі земельної ділянки у суборенду . Передача земельної ділянки у суборенду орендарем з ОСОБА_2 не погоджувалось. Крім того, ТОВ «Діамант - Агро» не є правонаступником ТОВ «Лотуре - Агро».

Припинення орендарем господарської діяльності з безпосереднього цільового використання орендованої земельної ділянки, залучення ним третіх осіб до обробітку землі виходить за межі діяльності, яку може здійснювати орендар без погодження з орендодавцем.

Вважає, що відповідач грубо порушує умови договору оренди землі, порушує права позивача та охоронювані законом інтереси. Просить розірвати договір оренди земельної ділянки, укладений 07 лютого 2007 року між позивачем та відповідачем, зареєстрований у Охтирському районному відділі ДП «Центр Державного земельного кадастру» при Держкомземі України 10 жовтня 2008 року за №040861502323.

Суд вважає, що позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 119, 120 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 122 ЦПК України, суд

Ухвалив :

Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ТОВ «Лотуре - Агро» про дострокове припинення договору оренди шляхом розірвання, рядок статзвіту рядок статзвіту 22 .

Призначити судове засідання на 31.07.2014 року о 09:10 год. з викликом сторін.

Направити відповідачу копію ухвали, позовної заяви та доданих документів та роз'яснити право в строк до 31.07.2014 року подати письмове заперечення проти позову, посилаючись на незаконність вимог позивача, їх необґрунтованість, відсутність у позивача права на звернення до суду або наявність перешкод для відкриття провадження у справі.

Направити позивачу копію ухвали.

Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності до апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайсуд протягом 5 днів з часу її проголошення, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду: Т.О. Ярошенко

СудОхтирський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення25.07.2014
Оприлюднено29.07.2014
Номер документу39897335
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —583/2770/14-ц

Рішення від 20.08.2014

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Ярошенко Т. О.

Рішення від 20.08.2014

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Ярошенко Т. О.

Рішення від 20.08.2014

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Ярошенко Т. О.

Ухвала від 25.07.2014

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Ярошенко Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні