Постанова
від 16.07.2014 по справі 803/1156/14
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2014 року Справа № 803/1156/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Кравчик В.В.,

за участю представника позивача Ковальчука А.Д.,

представників відповідача Оксенюк М.І., Мушки В.Г., Свистун О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції у Волинській області до Камінь-Каширського управління водного господарства про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

17 червня 2014 року Державна фінансова інспекція у Волинській області (далі - ДФІ у Волинській області) звернулася в суд з адміністративним позовом до Камінь-Каширського управління водного господарства (далі - Камінь-Каширське УВГ) про стягнення коштів .

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ІV кварталі 2013 року ДФІ у Волинській області проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Камінь-Каширської райдержадміністрації за період з 01.01.2010 року по 01.01.2014 року, якою виявлені фінансові порушення, про що складено акт ревізії № 080-23/02 від 08.02.2014 року. З метою усунення виявлених порушень ДФІ у Волинській області Камінь-Каширській РДА надіслано лист-вимогу № 03-080-14-14/1331 від 21.02.2014 року «Про усунення порушень законодавства з питань дотримання фінансово-бюджетної дисципліни», зокрема п. 2 вказано відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість, різницю завищеної вартості виконаних робіт по відновленню внутрішньогосподарських каналів на загальну суму 32 929,19 грн. Провести претензійно-позовну роботу з Камінь-Каширським УВГ на суму 25 597,19 грн. та ПП ОСОБА_6 на суму 7 332 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвих грошових виплатах, шкоду у порядку та розмірах встановлених ст. ст. 133-136 КЗпП.

17.03.2014 року листом №390/22/2-14 Камінь-Каширською РДА проінформовано Держфінінспекцію у Волинській області про те, що ПП ОСОБА_6 відшкодовано порушень на суму 7 332 грн.

Листом Камінь-Каширська РДА від 17.03.2014 року № 390/22/2-14 проінформовано про вжиті заходи та часткове усунення виявлених ревізією порушень, зокрема, направлення начальнику Камінь-Каширського УВГ листа про відшкодування коштів за завищення вартості ремонтних робіт.

Вимога ДФІ у Волинській області Камінь-Каширською РДА виконана не в повному обсязі, зокрема, не виконаний її пункт 2, а саме: не відображено в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість, різницю завищеної вартості виконаних робіт проведених Камінь-Каширським УВГ по відновленню внутрішньогосподарських каналів, а також не відшкодовано вказані витрати шляхом сплати коштів на загальну суму 25 597,19 грн.

На підставі пункту 8 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позивач просив стягнути з відповідача у дохід державного бюджету 25 597,19 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, з підстав викладених в позовній заяві, вказав,

Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнали, просили в його задоволенні відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення, з наступних підстав.

Частина 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та Законами України.

Отже, даний спір є публічно-правовим на який поширюється юрисдикція Волинського окружного адміністративного суду.

Указом Президента України від 23.04.2011 року № 499/2011 «Про Положення про Державну фінансову інспекцію України» затверджено Положення про Державну фінансову інспекцію України, яка являється правонаступником Головного контрольно-ревізійного управління України.

При цьому, 07.12.2011 року головою Державної фінансової інспекції України затверджено Положення про Державну фінансову інспекцію у Волинській області, яка є правонаступником Контрольно-ревізійного управління у Волинській області.

Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначені Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового

контролю в Україні» від 26.01.1993 року № 2939-XII (назва Закону в редакції Закону № 5463-VI від 16.10.2012 року) (далі - Закон № 2939-XII).

Статтею 2 Закону № 2939-XII визначено, що головним завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів.

Відповідно до частини 3 Положення про Державну фінансову інспекцію України основними завданнями Держфінінспекції України є реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, а також внесення пропозицій щодо її формування.

Згідно з пунктами 1, 7 та 10 статті 10 Закону № 2939-XII органу державного фінансового контролю надається право: перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей; пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Згідно з Положенням про державні фінансові інспекції у районах, містах та міжрайонні, об'єднані в районах та містах фінансові інспекції, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №1236 від 03.10.2011 року основним завданням підрозділу є реалізація повноважень Інспекції на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

В силу завдань та функцій Державної фінансової інспекції, іі регіональних управлінь, визначених Конституцією України, Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Положення про Державну фінансову інспекцію України, органи Державної фінансової інспекції України мають право проводити ревізії у підконтрольних установах.

Судом встановлено, що відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції у Волинської області на ІV квартал 2013 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Камінь-Каширської РДА за період з 01.01.2010 року по 01.01.2014 року.

За результатами проведеної ревізії було складено акт № 080/23/02 від 08.02.2014 року в якому вказані фінансові порушення.

З метою усунення виявлених порушень ДФІ у Волинській області Камінь-Каширській РДА надіслано лист-вимогу № 03-080-14-14/1331 від 21.02.2014 року «Про усунення порушень законодавства з питань дотримання фінансово-бюджетної дисципліни», зокрема п. 2 вказано відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість, різницю завищеної вартості виконаних робіт по відновленню внутрішньогосподарських каналів на загальну суму 32 929,19 грн. Провести претензійно-позовну роботу з Камінь-Каширським УВГ на суму 25 597,19 грн. та ПП ОСОБА_6 на суму 7 332 грн. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвих грошових виплатах, шкоду у порядку та розмірах встановлених ст. ст. 133-136 КЗпП.

17.03.2014 року листом №390/22/2-14 Камінь-Каширською РДА проінформовано Держфінінспекцію у Волинській області про те, що ПП ОСОБА_6 відшкодовано порушень на суму 7 332 грн.

Листом Камінь-Каширська РДА від 17.03.2014 року № 390/22/2-14 проінформовано про вжиті заходи та часткове усунення виявлених ревізією порушень, зокрема, направлення начальнику Камінь-Каширського УВГ листа про відшкодування коштів за завищення вартості ремонтних робіт.

Вимога ДФІ у Волинській області на даний час Камінь-Каширською РДА виконана не в повному обсязі, зокрема, не виконаний її пункт 2, а саме: не відображено в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість, різницю завищеної вартості виконаних робіт по відновленню внутрішньогосподарських каналів, а також не відшкодовано вказані витрати шляхом сплати коштів на загальну суму 25 597,19 грн.

На підставі пункту 8 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позивач звернувся в суд з позовом про стягнення з виконавця робіт у дохід державного бюджету 25 597,19 грн.

Щодо вимоги про стягнення 14 100 грн. за завищення вартості виконаних робіт в частині відсутності обґрунтування щодо специфічних особливостей виконання робіт суд зазначає наступне.

Ревізію видатків на капітальне будівництво, реконструкцію та ремонт, щодо визначення вартості проведено суцільним способом.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України „Про фінансування заходів, спрямованих на запобігання можливому затопленню територій унаслідок льодоходу, повені та наслідків у 2010 році" від 24.02.2010 № 311-р, Волинській облдержадміністрації виділено з резервного фонду державного бюджету 95 649 грн., розподіл яких здійснено на підставі відповідного Розпорядження голови Волинської облдержадміністрації від 11.03.2010 № 57 (далі - Розпорядження № 57).

Відповідно до п.1 Розпорядження № 57, на проведення ремонту мереж водовідведення, запобігання руйнуванню мостів, інших інженерних споруд, які перебувають у комунальній власності у Камінь-Каширському районі РДА виділено 237,00 тис. гривень.

Відповідно до п.2 Розпорядження голови Камінь-Каширської РДА „Про фінансування заходів, спрямованих на запобігання можливому затопленню територій унаслідок льодоходу, повені та паводків у 2010 році в районі" від 14.05.2010 № 141 (далі - Розпорядження № 141), відділу фінансово-господарського забезпечення передбачено перерахування Камінь-Каширському управлінню водного господарства відповідних сум згідно актів виконаних робіт.

Відповідно до п. З Розпорядження № 141 міським та сільським головам рад, на території яких будуть здійснюватися заходи оплатити вартість кошторисних витрат на проектно-кошторисні розрахунки з наявних вільних залишків та забезпечити контроль за використанням державних коштів та належним виконанням передбачених робіт.

Камінь-Каширська РДА уклала 2 договори підряду на виконання робіт по очистці внутрішньогосподарських меліоративних каналів комунальної власності на території Камінь-Каширського району з Камінь-Каширським управлінням водного господарства (далі - УВГ) на загальну суму 237 000,00 гривень.

Відповідно до актів виконаних робіт, роботи з відновлення та ремонту внутрішньогосподарської інженерної інфраструктури меліоративних систем УВГ виконано на суму 226 494,00 грн. та підписано в трьохсторонньому порядку: замовником Камінь-Каширською РДА в особі заступника голови Ярощука В.І., спів замовниками робіт - сільським головою Хотешівської сільської ради Маковецьким В.Ф., сільським головою Нуйнівської сільської ради Парфелюком М.О., сільським головою Бузаківської сільської І ради Каштелян Л.В., сільським головою Гуто-Боровенської сільської ради Баликом О.О., заступником міського голови Камінь-Каширської ради Швораком М.І., сільським головою Раківліської сільської ради Ліпичем В.І., сільським головою Черченської сільської ради Соколовим Ю.А. та Камінь- Каширським УВГ.

При перевірці правильності визначення прямих витрат по об'єкту «Ремонт мереж водовідведення на території м. Камінь-Каширський Волинської області» в актах виконаних робіт, форми КБ-2в, за травень-липень 2010 року інспекцією встановлено необґрунтоване застосування до норм праці робітників та часу експлуатації машин коефіцієнтів К=1,28 - розчистка каналів від наносів у межах первинного (проектного) профілю, К=1,1 - із під води при глибині води від 0,2 до 0,5 м, К=1Д - розчистка із зарослими схилами у межах первинного профілю, К=1,25 - із під води при глибині води до 2 м, в частині того, що «на капітальний ремонт об'єкту розроблена лише кошторисна документація, роботи по нівелюванню каналів та відповідні поперечні профілі не виконані, первинний (проектний) профіль очистки не зазначено, що не дозволяє зробити висновок про правомірність застосування коефіцієнтів для врахування умов виконання робіт» , чим порушено п.2.2 ДБН Д. 1.1-2-99 „Вказівки щодо застосування ресурсних елементних кошторисних норм на будівельні роботи", затверджених наказом Держбуду України від 05.11.1999 № 270, в частині відсутності обґрунтування щодо врахування специфічних особливостей виконання робіт та завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 14 100,00 гривень. Як зазначив представник відповідача в судовому засіданні при нарахуванні завищення вартості робіт представником інспекції було взято не вищевказані коефіцієнти, а коефіцієнт « 0» із-за відсутності на момент проведення перевірки зазначеної в акті документації, що при розрахунках дало суму завищення - 14 100 грн.

Проте суд не погоджується з зазначенням вказаних порушень з огляду на наступне.

У Довідці ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Камінь-Каширської РДА від 05.02.2014 року зазначено, що при перевірці правильності визначення прямих витрат по об'єкту «Ремонт мереж на території м. Камінь-Каширський», виконавцем робіт по якому виступало Камінь-Каширське УВГ, було необґрунтовано застосовано коефіцієнти до норм праці робітників та часу експлуатації машин, чим було завищено вартість виконаних робіт на суму 14 100 грн. На капітальний ремонт об'єкту розроблена лише кошторисна документація, роботи нівелюванню каналів та відповідні поперечні профілі не виконані, первинний (проектний) профіль очистки не зазначено, що не дозволяє зробити висновок про правомірність застосування коефіцієнтів для врахування умов виконання робіт.

Проте проектно-кошторисна документація до договору від 30.03.2010 року №2 та Договору від 23.06.2010 року №3 наявна в повному обсязі в Камінь-Каширському УВГ. Оскільки, відповідно до п. 5.2.1 Договору від 30.03.2010 року № 2 замовник (Камінь-Каширська РДА) зобов'язується передати підряднику (Камінь-Каширському УВГ) до початку робіт за даним договором проектно-кошторисну документацію.

Судом встановлено, що капітальний ремонт по об'єкту «Ремонт мереж водовідведення на території м. Камінь-Каширський Волинської області» виконаний згідно кошторисної документації, роботи по нівелюванню каналів виконані Ковельським УВГ, первинний та поперечні профілі, Журнали технічного нівелювання та виконавча документація по всіх об'єктах знаходяться в УВГ. Крім того вказана документація на вимогу суду додана до матеріалів справи та досліджена в судовому засіданні, а саме Проектно-кошторисна документація Плану заходів стосовно проведення ремонту мереж водовідведення на території м. Камінь-Каширський Волинської області у 2010 році (а. с. 50-58), Журнал технічного нівелювання (а. с. 124-137), Первинний та поперечні профілі (План заходів) стосовно проведення ремонту мереж водовідведення на території м. Камінь-Каширський Волинської області у 2010 році до проекту кошторисної документації (а. с. 115-117). З сукупності досліджених судом доказів вбачається, що норми праці робітників та час експлуатації машин виконані відповідно до вимог діючого законодавства, де коефіцієнти 1.28, 1, 1.25, 1.1 застосовані правомірно.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що пункт 2.2 ДБН Д.1.1-2-99 «Вказівки щодо застосування ресурсних елементних кошторисних норм на будівельні роботи» застосовано правильно, за таких обставин дроблення інспекцією висновку про завищення вартості виконаних робіт в сумі 14 100 грн. є необґрунтованим.

Відповідно до п. 2 ч. 6 Положення про Державну фінансову інспекцію України, Держфінінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку: одержувати від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб - підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на Держфінінспекцію України та її територіальні органи завдань, проте позивач не звернувся до Камінь-Каширського УВГ щодо отримання необхідної інформації та документів для з`ясування всіх обставин.

Крім того, позивач відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», зустрічну звірку з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з`ясування їх реальності та повноти відображення в обліку у Камінь-Каширському УВГ не провів.

Наведені вище обставини вказують, що ДФІ у Волинській області при перевірці не було повно та об'єктивно вивчено відображення в обліку розрахунків, договорів та проектно-кошторисної документації.

Оскільки в ході проведення ревізії Камінь-Каширської РДА представники ДФІ у Волинській області не звернулись до Камінь-Каширського УВГ для підтвердження факту (спростування) невідповідності розрахунків за проектно-кошторисною документацією до Договору від 30.03.2010 року №2 та встановлення правильності визначення прямих витрат, за таких обставин висновки позивача про завищення вартості виконаних робіт, що відображені в довідці ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Камінь-Каширської РДА від 05.02.2014 року, є безпідставними та ґрунтуються на припущеннях.

Відтак, аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що викладені в акті ревізії фінінспекції висновки про відсутність обґрунтування щодо врахування специфічних особливостей виконання робіт та завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 14 100 грн. є необґрунтованими, оскільки не знайшли свого підтвердження в ході з'ясування обставин у справі по суті.

Таким чином, вимога позивача про стягнення з Камінь-Каширського УВГ до державного бюджету незаконно отриманих коштів в сумі 14 100 грн. є безпідставною та до задоволення не підлягає.

Щодо вимоги про стягнення 11 497,19 грн. за завищення вартості робіт внутрішньогосподарських меліоративних каналів комунальної власності на території Камінь-Каширського району суд зазначає наступне.

Проведеною зустрічною звіркою в Камінь-Каширському УВГ на підставі викладених вище обставин, в окремих випадках встановлено невідповідність (завищення) вартості виконаних робіт.

Зокрема, відповідно до актів приймання виконаних робіт за травень- липень 2010 року інші супутні витрати становлять 14 345,19 грн., в тому числі: витрати на перевезення робітників - 10 963,22 грн. та витрати на оплату роз'їзних - 3 381,97 грн., тоді як зведеним кошторисним розрахунком передбачено лише витрати на перевезення працівників будівельно-монтажних організацій на суму 2 848,00 гривні.

Отже, в актах приймання виконаних робіт за травень-липень 2010 року К-Каширським УВГ завищено вартість робіт по очистці внутрішньогосподарських меліоративних каналів комунальної власності на території Камінь-Каширського району на загальну суму 11 497,19 грн., чим порушено п.25 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених Постановою КМУ від 01.08.2005 року № 668, п.4 ст.844 та п.1 ст.877 ЦК України від 16.01.2003 № 435-ІV.

Як встановлено судом, з метою усунення виявлених в акті недоліків на загальну суму 11 497 грн., між сторонами (замовником - Камінь-Каширською РДА та відповідачем - Камінь-Каширським УВГ) 21.03.2014 року укладено договір, предметом якого є роботи по очистці внутрішньогосподарських каналів території Камінь-Каширського району. Договором окремо визначено (п. 27), що виконання робіт виконавець здійснить безоплатно відповідно до Акту ревізії від 08.02.2014 року №080-23/02 та вимог Претензії від 14.03.2014 року №3, в рахунок суми боргу, а саме 11 497,19 грн.

Проте, на даний час акт про виконання робіт не представлений, роботи не виконані та не відшкодовано вартість робіт по очистці внутрішньогосподарських меліоративних каналів комунальної власності на території Камінь-Каширського району на загальну суму 11 497,19 грн.

Станом на 16 липня 2014 року відповідач не повернув кошти в сумі 11 497,19 грн., сплачених Камінь-Каширською РДА за завищену вартість робіт по очистці внутрішньогосподарських меліоративних каналів комунальної власності на території Камінь-Каширського району, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства.

Пунктом 8 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначено, що органу державного фінансового контролю надається право у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства.

Поняття «підконтрольні установи» визначено у частині першій статті 2 цього Закону та включає в себе міністерства та інші органи виконавчої влади, державні фонди, фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетні установи і суб'єкти господарювання державного сектору економіки, а також підприємства, установи та організації, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.

Проаналізувавши вищезазначені норми законодавства суд приходить до висновку, що органи фінансової інспекції наділені правом на звернення до суду з позовними вимогами про стягнення коштів лише до підконтрольних установ, якими, зокрема, є підприємства, установи та організації, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів.

В свою чергу відповідно до пункту 38 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України одержувач бюджетних коштів це суб'єкт господарювання, громадська чи інша організація, яка не має статусу бюджетної установи, уповноважена розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримує на їх виконання кошти бюджету.

Системний аналіз частини першої статті 2, пункту 8 частини першої статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» у взаємозв'язку з пунктом 38 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України дає підстави суду прийти до висновку, що суб'єкт господарювання, який отримав кошти від розпорядника бюджетних коштів є їх одержувачем, а тому в цій частині стає підконтрольною установою до якої можуть бути пред'явленні майнові вимоги з боку органів державного фінансового контролю.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 1 статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що відповідач внаслідок не відображення дебіторської заборгованості за Камінь-Каширським УВГ за завищену вартість робіт по очистці внутрішньогосподарських меліоративних каналів комунальної власності на території Камінь-Каширського району, на загальну суму 11 497,19 грн., в добровільному порядку дані кошти не повернув, що спричинило невиконання п. 2 вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області від 21 лютого 2014 року № 03-080-14-14/1331, а тому позовні вимоги про стягнення з Камінь-Каширського управління водного господарства коштів у сумі 11 497,19 грн., отриманих без установлених законом підстав та з порушенням вимог законодавства, підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись статтями 11, 17, 71, 158, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статтей 2, 10, Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з Камінь-Каширського управління водного господарства (44500, Волинська область, м. Камінь-Каширський, вул. Чапаєва, 1, код ЄДРПОУ 03562313) до державного бюджету 11 497,19 грн. (одинадцять тисяч чотириста дев'яносто сім) гривень 19 копійок за завищення вартості робіт по очистці внутрішньогосподарських меліоративних каналів.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 21 липня 2013 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий С.Ф. Костюкевич

СудВолинський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.07.2014
Оприлюднено30.07.2014
Номер документу39910126
СудочинствоАдміністративне