П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2014 року м. Чернівці Справа № 824/2280/14-а
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Боднарюка О.В.;
розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі Чернівецької області до товариства з обмеженою відповідальністю "Воля" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі Чернівецької області (далі-позивач) звернулось з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Воля" (далі-відповідач) про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 17277,13 грн.
07 липня 2014 року від представника відповідача на адресу суду надійшла заява в якій останній зазначив, що відповідно до даних бюлетеня державної реєстрації №91(1)2008р.;4061 в товаристві з обмеженою відповідальністю «Воля» 10.01.2008 року розпочато процедуру ліквідації. З даного часу підприємство не здійснює фінансово-господарську діяльність.
Рішенням зборів засновників ТОВ «Воля» (протокол №2) від 18 грудня 2007 року створено ліквідаційну комісію. Відповідно до даних Балансу (форма №1) фінансові звітності станом на 01.01.2014 року активи підприємства складають 37,9 тис. грн. (майно засновників підприємства).
Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач має заборгованість перед Пенсійним фондом щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до п. "б"- "з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в розмірі - 17277,13 грн. за січень-грудень 2013 року та січень-травень 2014року (а.с.4).
Вказана заборгованість виникла на підставі розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п. "б"- "з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" по пенсіонеру ОСОБА_1 (а.с. 9).
Право на отримання зазначеного пенсіонера пенсії на пільгових умовах по Списку №2 підтверджуються відповідними протоколом, копією трудової книжки, довідкою про характер роботи, яка виконується на посадах, що дають право на пенсію на пільгових умовах (а.с.12-14).
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"від 09.07.2003 р. №1058-ІV(в редакції чинній на момент виникнення правовідносин), який розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про обов'язкове державне пенсійне страхування (далі -Закон №1058-ІV).
Порядок відшкодування підприємством витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.03р. №21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 16.01.04р. №64/8663 (далі - Інструкція).
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону №1058-ІV, підприємства та організації з коштів призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зазначеним у ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.п. 6.4 п. 6 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 розділу XV "Прикінцеві положення"Закону № 1058-ІV, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно із пунктом 6.1. Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 розділу XV "Прикінцеві положення"Закону №1058. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч.2 розділу XV "Прикінцеві положення"Закону №1058, сплачуються одночасно із сплатою фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Згідно п.п. 6.9 п. 6 Інструкції у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї Інструкції для зазначених підприємств у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації. У разі ліквідації підприємства без правонаступників повідомлення для відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, органу Пенсійного фонду України за місцезнаходженням ліквідованого підприємства не направляється.
Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідачем не погашена та складає 17277,13 грн.
Що стосується тверджень представника відповідача про те, що ТОВ «Воля» з 10.01.2008 року не здійснює фінансово-господарську діяльність та з цього часу розпочато процедуру ліквідації, то суд вважає їх безпідставними, оскільки відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах на підставі повідомлення органу Пенсійного фонду України припиняється у разі ліквідації підприємства без правонаступників. Однак, жодним письмовим доказом з матеріалів справи не підтверджено ліквідацію ТОВ «Воля».
Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно ч.1 ст.256 КАС України негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.
Керуючись статтями 11, 71, 79, 86, 94, 158-162, 183-2, 256 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Воля" (ідентифікаційний код 30835000) на користь управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі Чернівецької області заборгованість в сумі 17277,13 грн.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
4. Копію постанови направити сторонам.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому та скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.В. Боднарюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2014 |
Оприлюднено | 29.07.2014 |
Номер документу | 39910204 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні