УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "22" липня 2014 р. Справа № 906/947/14
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Кудряшової Ю.В.
за участю представників сторін:
від позивача: Бочковський А.С., директор, Наказ №5 від 05.05.2004 року;
від відповідача: Ващенко Н.О., довіреність №41/2948 від 25.11.2013 року;
Гуменюк С.В., довіреність №41/1764 від 22.07.2014 року.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Київ-Інстал" (м. Київ)
до Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України (м.Житомир)
про стягнення 794906,00 грн.
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 794906,00 грн. заборгованості згідно договору будівельного підряду №28-12 від 07.12.2012 року.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просив задовольнити в повному обсязі.
Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнали, зазначили, що оплату платіжних доручень на суму 794906,00 грн. не було проведено ДКС України.
Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, 07.12.2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Київ-Інстал" (генпідрядник/позивач) та Північним регіональним управлінням Державної прикордонної служби України (замовник/відповідач) було укладено договір будівельного підряду №28-12 (а.с. 11-24), відповідно до якого генпідрядник на свій ризик власними і залученими силами та засобами виконує роботи по об'єкту: «Реконструкція асфальтобетонного покриття з благоустроєм території управління Луцького прикордонного загону (інв. №10330005)» відповідно до відомості обсягів робіт та розробленого робочого проекту, спільно із замовником здає в обумовлені строки об'єкт в експлуатацію експлуатуючій організації, усуває протягом гарантійного строку експлуатації об'єкту недоліки, що зумовлені неякісним виконанням робіт (п.п. 1.1. договору).
Об'єкт будівництва: робіт по об'єкту: «Реконструкція асфальтобетонного покриття з благоустроєм території управління Луцького прикордонного загону», розташований за адресою: Волинська область, м. Луцьк, вул. Стрілецька, 6 (п.п. 1.2. договору).
Відповідно до п.п. 3.1. договору договірна ціна робіт (динамічна) - на час укладання договору становить 914906,00 грн., в тому числі ПДВ 20% - 152 484,33 грн., в тому числі на 2012 рік сума становить 794906,00 грн., в тому числі ПДВ 20% - 132484,33 грн. (додаток 1).
Згідно п.п. 4.1. договору фінансування робіт здійснюється за рахунок державних капітальних вкладень, відповідно до бюджетних асигнувань, згідно з титулом будови на 2012 р. через Управління державної казначейської служби України у Житомирській області. Замовник забезпечує безперервне фінансування виконаних робіт згідно з планом фінансування, який є невід'ємною частиною договору (додаток 3).
Фінансування робіт по об'єкту проводиться по програмі КПКВ 5341800, при наявності та в межах бюджетних асигнувань і становить 914906,00 грн., із яких 794906,00 грн. на 2012 рік.
Також п.п. 4.2. договору передбачено, що розрахунки з генпідрядником за виконані роботи провадяться у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок генпідрядника, проміжними платежами в міру виконання робіт за закінчені етапи робіт згідно з графіком виконання етапів робіт (додаток 2). Оплата здійснюється за виписаним генпідрядником та поданим замовнику рахунком після підписання замовником довідки форми КБ-3 та акта форми КБ-2в з розрахунками та виконавчою документацією згідно з графіком виконання етапів робіт.
До рахунку на оплату робіт додаються форми КБ-2в та КБ-3 (п.п. 4.3. договору).
Також сторони п.п. 4.8. договору погодили, що на виконання зобов'язань умов договору оплата виконаних робіт всього об'єкта здійснюється в межах 95% від їх вартості за договірною ціною. Кінцеві розрахунки з генпідрядником здійснюються у двотижневий термін після виконання і приймання всіх передбачених договором робіт та підписання декларації про готовність об'єкта до експлуатації.
Відповідно до п.п. 5.3.1., 5.3.5. договору здавання та приймання робіт після закінчення їх виконання здійснюється відповідно до чинного законодавства і оформлюється довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат КБ-3, актом приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в.
Роботи, що виконані генпідрядником замовник приймає шляхом перевірки та підписання акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в.
На виконання умов вищезазначених договорів підряду ТОВ "Київ-Інстал" виконало ремонтно-будівельні роботи на загальну суму 794906,00 грн., на підтвердження чого сторонами підписано довідку про вартість виконаних будівельних робіт за грудень 2012 року форми КБ-3 та акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2012 року (а.с. 28-36).
Відповідач покладені на нього зобов'язання з оплати виконаних позивачем робіт не виконав.
Таким чином, внаслідок неналежного виконання відповідачем своїх договірних зобов'язань виникла заборгованість перед позивачем в сумі 794906,00 грн., що підтверджується актом звірки взаємних розрахунків (а.с. 37-38).
Відповідно до ч.1 ст.837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно ст.ст. 525 і 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання не допускається.
Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ст. 530 ГПК України).
Таким чином, суд вважає позовні вимоги в частині стягнення основного боргу в сумі 794906,00 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Як визначає ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За змістом статті 33 Господарського процесуального кодексу України обов'язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги і заперечення.
Відповідач не подав до суду жодного доказу на спростування позовних вимог, в тому числі доказів проведення розрахунків (платіжні доручення, виписки банківських установ щодо руху коштів, квитанції до прибуткових касових ордерів, тощо).
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства, підтверджуються належними доказами, які є в матеріалах справи, та підлягають задоволенню.
Судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 33,43,44,49,75,82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України (10025, м. Житомир, вул. Промислова, 5, ід. код 23311352)
- на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Київ-Інстал" (пошт. адреса: 02002, м. Київ, вул. Луначарського, 14 оф. 3; юридична адреса: 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 83, ід. код 32847950) 794906,00 грн. заборгованості, а також 15898,13 грн. сплаченого судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено: 25.07.14
Суддя Кудряшова Ю.В.
Віддрукувати:
1 - в справу;
2, 3 - сторонам (рек.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2014 |
Оприлюднено | 29.07.2014 |
Номер документу | 39916058 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Кудряшова Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні