Рішення
від 17.07.2014 по справі 910/11321/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/11321/14 17.07.14

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Логос»

до товариства з обмеженою відповідальністю «АВГ-Трейд»

про стягнення 28938,03 грн.

Суддя Удалова О.Г.

представники сторін:

від позивача Махлай О.В. (за довіреністю)

від відповідача не з'явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю фірма «Логос» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «АВГ-Трейд» про стягнення 129 946,57 грн. (114 362,03 грн. основного боргу, 3 430,85 грн. інфляційних, 1 146,75 грн. 3% річних, 5 288,84 грн. пені, 5 718,10 грн. 5% штрафу).

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору про надання послуг № 110361 від 21.03.2011 р. в частині повної та своєчасної оплати за надані послуги.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.06.2014 р. було порушено провадження у справі № 910/11321/14, розгляд останньої призначено на 08.07.2014 р.

08.07.2014 р. через канцелярію суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач зазначив, що в період з 24 по 27 червня 2014 р. було сплачено позивачу 101 008,54 грн. заборгованості, борг у розмірі 13 353,49 грн. неоплачений. Крім того, відповідач заперечив проти розрахунку інфляційних, пені, 3% річних та штрафу, здійсненого позивачем, надавши власний контррозрахунок.

У судовому засіданні представник позивача подав документи для долучення до матеріалів справи та заяву про уточнення позовних вимог, у якій просив стягнути з відповідача 13 353,49 грн. боргу, 3 430,85 грн. інфляційних, 1 146,75 грн. 3% річних, 5 288,84 грн. пені, 5 718,10 грн. 5% штрафу, у зв'язку зі сплатою відповідачем частини боргу під час розгляду справи. За своєю правовою природою вказана заява є заявою про зменшення розміру позовних вимог.

Згідно з ч. 4 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги з урахуванням заяви про зменшення, надав усні пояснення по справі.

Представник відповідача проти позову заперечив та надав усні пояснення по справі.

У судовому засіданні 08.07.2014 р. було оголошено перерву до 17.07.2014 р. на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

У вказаному судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав усні пояснення по справі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Розглянувши надані документи та матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд встановив:

Між товариством з обмеженою відповідальністю «АВГ-Трейд» (далі - замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю фірма «Логос» (далі - виконавець) 21.03.2011 р. було укладено договір про надання послуг № 110361, предметом якого є послуги по наданню місць стоянки транспортних засобів, машин, механізмів та обладнання для обслуговування суден.

Відповідно до п. 4.1. Договору, вартість послуг, вказаних у п. 1.1. Договору, сторони погоджують у протоколі погодження вартості послуг (Додаток № 4). Сплата послуг по Договору нараховується з дати прибуття судна замовника до причалу виконавця з врахуванням розділу 5 договору.

Згідно з п. 5.1. Договору здача-приймання наданих послуг оформлюється актом прийому-передачі наданих послуг.

Відповідно до п. 5.2. Договору виконавець кожного місяця складає та передає на підписання замовнику акт здачі-приймання наданих послуг, останній зобов'язується підписати вказаний акт протягом 3 (трьох) робочих днів і повернути один екземпляр виконавцю.

Пунктом 4.5 Договору сторони передбачили, що вартість використаних ресурсів та інших витрат включена до вартості оплати послуг, яка вказана у Додатку № 4 до Договору.

Додатком № 4 до Договору сторони погодили, що оплата послуг нараховується з дати прибуття судна замовника до причалу виконавця з урахуванням розділу 5 Договору.

На виконання умов Договору позивачем було надано відповідачу послуги, за які відповідач вчасно та у повному обсязі не розрахувався.

За період з 30.11.2013 р. по 31.03.2014 р. заборгованість відповідача становила 114 362,03грн.

Однак під час розгляду справи в суді відповідачем була частково погашена заборгованість на загальну суму 101 008,54 грн. Таким чином, на дату розгляду справи заборгованість складає 13 353,49 грн.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині стягнення суми основного боргу підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Статтями 11, 509 Цивільного кодексу (далі - ЦК) України передбачено, що договір є підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань), які мають виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, договору.

Згідно з ч. 1 ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Згідно з ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу (далі - ГК) України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до частин 1, 2 статті 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

За змістом статті 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 527 ЦК України, боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно з вимогами ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Факт наявності боргу у відповідача перед позивачем в сумі 13 353,49 грн. належним чином доведений, документально підтверджений та відповідачем не спростований, тому вимога про його стягнення є правомірною.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідача 3 430,85 грн. інфляційних, 1 146,75 грн. 3% річних, 5 288,84 грн. пені, 5 718,10 грн. 5% штрафу згідно п. 6.7. Договору.

Згідно зі статтею 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (частина 1 статті 612 ЦК України).

Частиною 1 статті 230 Господарського кодексу України встановлено, що штрафними санкціями у цьому кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Відповідно до частини 6 статті 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Статтею 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» встановлено, що розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та 3% річних з простроченої суми, якщо законом або договором не встановлений інший розмір процентів.

Пунктом 6.7 Договору передбачено, що за недотримання умов Договору та додатків до нього замовник сплачує виконавцю штраф у розмірі 5% від загальної суми, вказаної у протоколі узгодження вартості послуг (Додаток № 4).

Суд здійснив власний розрахунок пені, інфляційних, 3% річних та штрафу, оскільки суми, нараховані позивачем, є невірними.

Відповідно до розрахунку суду з відповідача підлягає стягненню 2 834,07 грн. інфляційних, 3 224,41 грн. пені, 744,10 грн. 3% річних, 842,25 грн. 5% штрафу.

У задоволенні вимог про стягнення 596,78 грн. інфляційних, 402,65 грн. 3% річних, 2 064,43 грн. пені, 4 875,85 грн. штрафу судом відмовлено.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень.

Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному та об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про те, що заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню в частині стягнення з відповідача суми основного боргу в розмірі 13 353,49 грн., 2 834,07 грн. інфляційних, 3 224,41 грн. пені, 744,10 грн. 3% річних, 842,25 грн. 5% штрафу.

Відповідно до ст. 49 ГПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Зокрема, з відповідача підлягає стягненню 1 325,73 грн.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 4, 49, 82-85 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «АВГ-Трейд» (03110, м. Київ, вул. Солом`янська, 11, код 35480443) з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання рішення, на користь товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Логос» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 249, код 23363633) 13 353 (тринадцять тисяч триста п'ятдесят три) грн. 49 коп. основного боргу, 2 834 (дві тисячі вісімсот тридцять чотири) грн. 07 коп. інфляційних, 3 224 (три тисячі двісті двадцять чотири) грн. 41 коп. пені, 744 (сімсот сорок чотири) грн. 10 коп. 3% річних, 842 (вісімсот сорок дві) грн. 25 коп. штрафу, 1 325 (одну тисячу триста тридцять три) грн. 73 коп. судового збору.

В іншій частині позову відмовити.

Повне рішення складено 28.07.2014 р.

Суддя О.Г. Удалова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.07.2014
Оприлюднено29.07.2014
Номер документу39917832
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/11321/14

Рішення від 17.07.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні