Рішення
від 29.07.2014 по справі 656/404/14-ц
ІВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 656/404/14

Номер провадження 2/656/134/14

27.06.2014

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 липня 2014 року Іванівський районний суд Херсонської області

в складі:

головуючого судді Крисанової В.І.

за участі:

секретаря судового засідання Кидрук О.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іванівка, Херсонської області

справу за позовом ОСОБА_1 до Української сільської ради Іванівського району Херсонської області про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Української сільської ради Іванівського району Херсонської області про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько ОСОБА_3, після смерті якого відкрилась спадщина на земельні ділянки, загальною площею 9,58 га, розташовані на території Української сільської ради Іванівського району Херсонської області, які належали батьку на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку. Він є спадкоємцем за заповітом, звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але для отримання свідоцтва на спадщину необхідно надати правовстановлюючий документ на право власності на землю померлого батька. Про втрату державного акту на право власності на земельні ділянки він зробив оголошення в газеті «Нове життя». З метою виготовлення дублікату державного акту він звернувся до відділу Держземагенства у Іванівському районі Херсонської області, але йому було відмовлено, оскільки виготовлення та реєстрація державних актів на право власності на землю Держземагенство не здійснює, а факт реєстрації права на земельну ділянку підтверджують територіальні органи Укрдержреєстру за зверненням власника земельної ділянки. На його звернення до територіального органу Укрдержреєстру в Іванівському районі Херсонської області він отримав відмову, так як не є власником земельних ділянок та не має правової підстави отримувати інформацію від Укрдержреєстру. Просить суд визнати за ним право власності в порядку спадкування за заповітом на земельні ділянки, розташовані на території Української сільської ради Іванівського району Херсонської області.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4 підтримала вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача Української сільської ради Іванівського району Херсонської області в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, проти позовних вимог не заперечував.

З'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 є батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5); ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Першопокровка, Нижньосірогозького району, Херсонської області (а.с.4); згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 120091 від 23 грудня 2005 року ОСОБА_3 є власником земельної ділянки, площею 9,58 га, розташованої на території Української сільської ради Іванівського району Херсонської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.9); вказану земельну ділянку ОСОБА_3 заповів сину ОСОБА_1 (а.с.5); згідно довідки Першопокровської сільської ради від 24 березня 2014 року ОСОБА_3 на час смерті проживав та був зареєстрований в Першопокровському стаціонарному відділенні тимчасового перебування одиноких громадян (а.с.7); рішенням Іванівського районного суду Херсонської області від 05 травня 2014 року ОСОБА_1 визначений додатковий строк в три місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини ОСОБА_3 (а.с.14); згідно довідок відділу Держземагенства в Іванівському районі Херсонської області від 25 червня 2014 року земельна ділянка, розміром 9,58 га., розташована на території Української сільської ради належить ОСОБА_3, видати дублікат державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 120091 виданого 23 грудня 2005 року, що належав померлому ОСОБА_3, неможливо (а.с.10,12); згідно довідки державного нотаріуса від 25 червня 2014 року за відсутності державного акту на право власності на земельну ділянку свідоцтво про право на спадщину за законом видати неможливо (а.с.13); 27 червня 2014 року в районній газеті «Нове життя» розміщено оголошення про те, що втрачений державний акт на право приватної власності на земельну ділянку Серія ЯБ № 120091, виданий ОСОБА_3, вважати недійсним (а.с.16).

В ході розгляду справи судом були витребувані копії документів спадкової справи № 67/2014 ОСОБА_5, заведеної нотаріусом Нижньосірогозької державної нотаріальної контори Херсонської області.

З матеріалів даної спадкової справи видно, що 06 лютого 2014 року ОСОБА_1 звернувся до Нижньосірогозької державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини за заповітом ОСОБА_6, але йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину по причині відсутності державного акту на право власності на земельну ділянку та рекомендовано звернутись до суду про визнання права власності в порядку спадкування (а.с.13)

Відповідно до ч. 1 ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Частиною 3 статті 1223 ЦК України встановлено, що право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Згідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ч. 1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням їх цільового призначення.

В п. 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» роз'яснено, що відповідно до статі 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.

Згідно п. 4, п. 5 ч. 1 ст. 19 Закону України від 1 липня 2004 року N 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав проводиться на підставі державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; рішень судів, що набрали законної сили.

Оскільки позивач, який є спадкоємцем на земельну ділянку за заповітом після смерті спадкодавця ОСОБА_3, не може підтвердити своє право на спадкове майно державним актом на право власності на землю на ім'я спадкодавця та одержати свідоцтво про право на спадщину за заповітом, то є підстави для визнання за позивачем права власності в порядку спадкування за заповітом на земельні ділянки, що належали спадкодавцю ОСОБА_3

Визнання за позивачем права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом, є підставою для державної реєстрації прав спадкоємця на земельні ділянки та відновленням порушеного права на оформлення спадщини.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 213, 215 ЦПК України, п. 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування», п. 1 ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», ч. 1 ст. 1221, ч. 3 ст. 1223, ч. 1 ст. 1225 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Української сільської ради Іванівського району Херсонської області про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканцем АДРЕСА_1 право власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом, кадастрові номери 6522986500:07:010:0020 та 6522986500:01:010:0004, загальною площею 9,58 га, розташовані на території Української сільської ради Іванівського району Херсонської області, що належали спадкодавцю ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Херсонської області через Іванівський районний суд Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення, а особою, без участі якої постановлено рішення протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Суддя: В. І. Крисанова

СудІванівський районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення29.07.2014
Оприлюднено04.08.2014
Номер документу39953789
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —656/404/14-ц

Рішення від 29.07.2014

Цивільне

Іванівський районний суд Херсонської області

Крисанова В. І.

Ухвала від 10.07.2014

Цивільне

Іванівський районний суд Херсонської області

Крисанова В. І.

Ухвала від 01.07.2014

Цивільне

Іванівський районний суд Херсонської області

Крисанова В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні