cpg1251
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
28 липня 2014 рокум. ПолтаваСправа № 816/2905/14
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Довгопол М.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсал-С" до Октябрського відділу державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
25 липня 2014 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Універсал-С" звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Октябрського відділу державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції про визнання дій відповідача щодо відкриття виконавчого провадження № 15133236 неправомірними та зобов'язання зняти арешт із земельної ділянки площею 0,1940 га за адресою: Полтавська область, вул. Сільськогосподарська, 13 (кадастровий номер 5310137000:18:014:0159), що належить позивачу.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією України чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно з частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до частини 1 статті 121 2 Господарського процесуального кодексу України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Частиною 4 статті 82 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Універсал-С", яке є боржником у виконавчому провадженні ВП № 15133236, оскаржує дії відповідача щодо відкриття виконавчого провадження № 15133236 при примусовому виконанні наказу № 9/56, виданому арбітражним судом Полтавської області 14.09.1999 року, а також просить зобов'язати відповідача зняти арешт із земельної ділянки, накладений постановою про арешт майна від 07.05.2010 в межах вказаного виконавчого провадження.
Таким чином предметом спору у даній справі є дії та бездіяльність органу державної виконавчої служби, пов'язані із виконанням рішення арбітражного (господарського) суду, а відтак даний спір підлягає вирішенню господарським судом, яким видано виконавчий документ, в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Необхідно зазначити, що дії або бездіяльність органу державної виконавчої служби в ході контролю за законністю виконавчого провадження підлягають оскарженню в судовому порядку також з урахуванням вимог частини 4, 5 статті 82 Закону України "Про виконавче провадження", на що звернуто увагу у пункті 7 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 № 3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби". З огляду на викладене, у разі незгоди боржника із діями або бездіяльністю органу державної виконавчої служби в ході контролю за законністю виконавчого провадження, відкритого на виконання рішення, ухвали, постанови господарського суду, такі дії або бездіяльність можуть бути оскаржені також до відповідного господарського суду.
Отже, даний спір не належить вирішувати в порядку адміністративного судочинства. Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 7 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись статтею 109 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсал-С" до Октябрського відділу державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
Роз'яснити позивачу право на звернення з даним позовом до господарського суду в порядку, визначеному Господарським процесуальним кодексом України.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Універсал-С" (ідентифікаційний код 13929364) з Державного бюджету України сплачену згідно квитанції від 25.07.2014 суму судового збору в розмірі 73 грн.08 коп. (сімдесят три гривні вісім копійок).
Копію ухвали направити особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.В. Довгопол
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2014 |
Оприлюднено | 31.07.2014 |
Номер документу | 39960050 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
М.В. Довгопол
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні