УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
30 липня 2014 року Справа № 803/1522/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Волдінер Ф.А., вивчивши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна-Люкс» до державного реєстратора виконавчого комітету Луцької міської ради Волинської області Грабко А.В. про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фортуна-Люкс» звернулось з позовом до державного реєстратора виконавчого комітету Луцької міської ради Волинської області Грабко А.В. про визнання неправомірними дій відповідача щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про відсутність позивача за вказаною адресою та зобов'язання відповідача вказаний запис з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Частинами 1 та 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з доданого позивачем до позовної заяви витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АБ № 938596 від 24.04.2013 року оскаржуваний запис зроблено 01.11.2010 року.
Окрім того, судом встановлено, що постановою Волинського окружного адміністративного суду від 30.10.2012 року у справі № 2а/0370/3119/12 за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна-Люкс» (Волинська область, м. Луцьк, Карбишева, 1, код ЄДРПОУ 35353711) про припинення юридичної особи, позов було задоволено та припинено вказану юридичну особу, яка є позивачем у даній справі.
З мотивувальної частини вказаної постанови вбачається, що підставою для її винесення було внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису № 4 від 01.11.2010 року про відсутність товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна-Люкс» за вказаною адресою. Саме цей запис є предметом оскарження у даній справі.
Згідно з даними автоматизованої системи документообігу суду, 29.04.2013 року товариством з обмеженою відповідальністю «Фортуна-Люкс» було подано апеляційну скаргу на постанову суду від 30.10.2012 року.
Таким чином, товариству з обмеженої відповідальністю «Фортуна-Люкс» станом на 29.04.2013 року було відомо про наявність оскаржуваного запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Однак позивач звернувся до суду з даним позовом лише 29.07.2014 року, тобто позивачем порушено встановлені Кодексом адміністративного судочинства України строки на звернення до суду.
Правові приписи, які встановлюють строки звернення до адміністративного суду означають, що позов має подаватися лише в тих межах часу, які встановлені законом.
Дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах. Встановлення таких строків дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, спонукає до своєчасного вчинення ними процесуальних дій, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, не зловживаючи ними.
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачені наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду. Відповідно до даної статті, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.
В позовній заяві позивач не зазначає жодних причин пропуску ним строку на звернення до суду, відтак суд не вбачає підстав для визнання причин пропуску цього строку поважними.
Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна-Люкс» до державного реєстратора виконавчого комітету Луцької міської ради Волинської області Грабко А.В. про визнання неправомірними дій відповідача щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про відсутність позивача за вказаною адресою та зобов'язання відповідача вказаний запис з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Керуючись частинами 1, 2 статті 99, статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Фортуна-Люкс» до державного реєстратора виконавчого комітету Луцької міської ради Волинської області Грабко А.В. про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ф.А.Волдінер
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2014 |
Оприлюднено | 04.08.2014 |
Номер документу | 39989592 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Волдінер Фелікс Арнольдович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні