печерський районний суд міста києва
Справа № 757/19250/14-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 липня 2014 року Печерський районний суд м. Києва
в складі: головуючої судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва справу за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, уродженки с. Мовчанівка, Житомирської області, зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , з професійно технічною освітою, заміжньої, пенсіонера, ІПН: НОМЕР_1 , раніше не судимої у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 205, ч.1 ст. 358 КК України, -
встановив:
Обвинувачена ОСОБА_4 у серпні 2008 року, знаходячись в місті Києві вступила у попередню змову з невстановленою слідством особою, спрямовану на придбання ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» (код 36147511), з метою прикриття незаконної діяльності останнього та без наміру здійснення господарської діяльності, вчинивши при цьому дії по реєстрації суб`єкта підприємництва - ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП».
Також ОСОБА_4 , у денний час 04.09.2008, в офісному приміщенні та в присутності приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , підписала Статут ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена даним Статутом підприємства, чим вчинила дії, направлені на реєстрацію фіктивного суб`єкта підприємництва - ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП». Вказаний статут був посвідчений нотаріусом ОСОБА_5 .
Підписання ОСОБА_4 реєстраційних документів ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» дало змогу невстановленим слідством особам здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства.
В подальшому, 04.09.2008 на підставі наданих документів в Печерську районну у м. Києві державну адміністрацію за адресою: м. Київ, вул. Суворова, 15, була проведена державна реєстрація юридичної особи - ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП», внесено зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 36147511.
Реєстрація ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» (код 36147511) в органах державної влади, отримання необхідних реквізитів - назви, юридичної адреси, даних директорів товариств та зразків її особистого підпису, індивідуального податкового номеру платника податку на додану вартість, відкриття розрахункового рахунку у банківській установі надало можливість використовувати поточні рахунки вказаного підприємства для здійснення незаконної діяльності, а саме переведення безготівкових коштів в готівкові під виглядом реальних фінансово господарських операцій з купівлі товарно-матеріальних цінностей.
Дії ОСОБА_4 , що створила ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» здійснювалися в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва, а саме:
- статті 1 Закону України Про підприємництво № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик діяльність з метою виробництва продукції, виконання робіт, чи надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку;
- статті 14 Закону України Про підприємництво № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що управління підприємством здійснюється відповідно до статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна. Власник здійснює свої права по управлінню підприємством безпосередньо, або через уповноважені ним органи;
- пункту 3 статті 8 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні № 996-ХІV від 16.07.1999 р., згідно якого власник, або уповноважена ним службова особа підприємства повинні організувати бухгалтерський облік на підприємстві та забезпечити фіксування здійснення всіх господарських операцій у первинних документах;
- пункту 1 статті 9 Закону України Про систему оподаткування №1251-ХІІ від 25.06.1991 р., із змінами та доповненнями, згідно якого підприємство повинно сплачувати до бюджету належні суми податків і зборів (обов`язкових платежів) в установлені законом терміни.
- статті 81 Цивільного Кодексу України, за якою юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.
- статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:
Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.
Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.
Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою.
Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
- статті 88 Цивільного кодексу України якою встановлено:
- У засновницькому договорі товариства визначаються … умови передання товариству майна учасників…
- статті 89 Цивільного кодексу України якою встановлено:
Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.
Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.
- статті 56 Господарського кодексу України якою встановлено, що суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.
- статті 57 Господарського кодексу України якою встановлено:
Установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання.
В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.
У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону.
Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
- статті 57 Господарського кодексу України, якою встановлено, що суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.
- статті 88 Господарського кодексу України якою встановлено, що учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.
- статті 89 Господарського кодексу України якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.
- статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом. пункту 3 статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., відповідальність за відповідність установчих документів законодавству, несуть засновники (учасники) юридичної особи.
- статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів. Частиною 4 цієї ж статті визначено, що у разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом встановлено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом.
- статті 4 Закону України «Про господарські товариства» N 1576-XII від 19.09.1991 р. якою визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Крім того, у денний час у денний час 04.09.2008, в офісному приміщенні та в присутності приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , підписала Статут ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена даним Статутом підприємства, чим вчинила дії, направлені на реєстрацію фіктивного суб`єкта підприємництва - ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП». Вказаний статут був посвідчений нотаріусом ОСОБА_5 .
В подальшому ОСОБА_4 передала невстановленим особам підроблений ним Статут ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» , в якому містились завідомо неправдиві дані, які здійснили реєстрацію ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП», статутом підприємства в новій редакції, в органах державної реєстрації та оримали свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП», де ОСОБА_4 , за вказівкою невстановлених осіб виступила засновником. За виконання вищезазначених дій ОСОБА_4 була обіцяна грошова винагорода.
Реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на підробку офіційного документу який посвідчується нотаріусом, з метою його використання іншими особами, ОСОБА_4 підписала Статут ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» редакція 2008 року, який містив завідомо неправдиві відомості стосовно призначення директором вказаного підприємства ОСОБА_4 , передачі до статутного фонду грошових коштів у розмірі 52500 грн., що відповідає 100% статутного капіталу товариства, хоча в дійсності зазначене майно ОСОБА_4 до статутного фонду ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» не вносила.
Так, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з невстановленою слідством групою осіб, 04.09.2008 прибула в офісне приміщення приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 за адресою: м. Київ бул. І. Лепсе, 50, заздалегідь усвідомлюючи, що ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» створюється для прикриття незаконної діяльності невстановленої слідством особи та вона в цілому, достовірно знаючи, що створює товариство без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена Статутом ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» , що Товариство не буде знаходитись за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе, буд. 12 а також те, що вона, як одноосібний учасник товариства, ніякого майна та коштів до Статутного фонду ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» не вносила та вносити не буде, реалізовуючи свій злочинний умисел направлений на підробку офіційних документів, які надають право на реєстрацію (створення) юридичної особи, підписала в приміщенні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , Статут ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» , який містив завідомо неправдиві відомості, а саме те, що Товариство не буде знаходитись за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе, буд. 12, що ОСОБА_4 , сформувала статутний капітал, у розмірі 52500 грн. за рахунок грошових коштів, що становить 100 % його частки у статутному капіталі Товариства, та який 04.09.2008 був посвідчений в приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 .
Так, вище зазначені документи містили завідомо неправдиві відомості, а саме те, що:
- в розділі 1 п.1.1 зазначено, що товариство діє у відповідності до Цивільного кодексу України, Господарського Кодексу України, Законів України «Про господарські товариства», та інших законодавчих та нормативних актів в галузі підприємницької діяльності, а також цього Статуту;
- в розділі 1 п.1.12. зазначено місцезнаходження Товариства: м. Київ, вул. Кіквідзе, 12, проте, за вказаною адресою воно знаходитись не буде;
- в розділі 2 зазначено цілі, предмет та напрями діяльності ТОВ «Паріос Капітал Груп», які фактично ОСОБА_4 , виконувати наміру не мала;
- в розділі 7 зазначено, що ОСОБА_4 , володіє 100 % в статутному фонді товариства в розмірі 52500 грн. у вигляді грошових коштів, яких фактично вона у власності не мала.
Підроблення ОСОБА_4 , офіційних документів ТОВ «Паріос Кепітал Груп», які посвідчувалися приватним нотаріусом, дало змогу невстановленій слідством особі здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства.
Допитана в судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_4 вину у скоєному визнала та показала, що дійсно вона офісному приміщенні та в присутності приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , підписала Статут ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» проте не мала наміру займатись підприємницької діяльності, яка передбачена даним Статутом підприємства. Також пояснила, що вона 04.09.2008, в офісному приміщенні та в присутності приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 , підписала Статут ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП» проте не мала наміру займатись підприємницькою діяльністю. В подальшому даний статут було посвідчено нотаріусом ОСОБА_5 .
В подальшому вона передала невідомим їй особам підроблений Статут ТОВ «ПАРІОС КАПІТАЛ ГРУП». За виконання вищезазначених дій їй була обіцяна грошова винагорода.
Додатково пояснила, що вчинила такі дії у зв`язку з тяжким матеріальним становищем, так як їй потрібні були гроші, оскільки мала на той момент фінансові труднощі. У вчиненому щиро кається.
Вважає недоцільним, у відповідності до ст. 349 КПК України, досліджувати докази відносно фактичних обставин вчиненого нею діяння. Розуміє, що в такому випадку вона буде позбавлена права оспорювати фактичні обставини в апеляційному порядку.
За згодою осіб, які беруть участь у справі в судовому засіданні ухвалою головуючого вирішено питання про недоцільність дослідження доказів щодо фактичних обставин справи, оскільки фактичні обставини ніким не оспорюються та відсутні сумніви стосовно добровільності та істинності позиції обвинуваченої та інших учасників кримінального провадження.
Оцінюючи докази зібрані в судовому засіданні, суд находить винність обвинуваченої ОСОБА_4 у вчиненні злочину повністю доведеною.
Умисні дії ОСОБА_4 , які виразились фіктивному підприємництві, тобто створенні суб`єкту підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності та у підробленні офіційного документа, який посвідчується приватним нотаріусом, з метою використання його іншою особою та збуті такого документа суд кваліфікує за ч.1 ст. 205 та ч.1 ст. 358 КК України.
Разом з цим, обвинувачена в судовому засіданні заявила клопотання про закриття кримінального провадження за її обвинуваченням та звільнення її від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Прокурор не заперечив проти закриття кримінальної кримінального провадження, вважаючи, що станом на день проведення підготовчого судового засідання по справі сплили строки притягнення ОСОБА_4 до кримінальної відповідальності, внаслідок вчинення нею злочинів невеликої тяжкості.
Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду з приводу закриття кримінальної справи, приходить до наступних висновків.
ОСОБА_4 вину у інкримінованих їй діяннях визнала в повному обсязі, показала, що фактичні обставини, зазначені в обвинувальному акті відповідають дійсності. При цьому нею на адресу суду подано клопотання про закриття кримінальної справи за її обвинуваченням та звільнення її від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
В судовому засіданні з розгляду даної кримінальної справи головуючим по справі роз`яснені правові наслідки закриття справи із нереабілітуючих підстав обвинуваченій ОСОБА_4 , яка підтримала заявлене клопотання, просила його задовольнити та надала згоду на закриття провадження в зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Відповідно до ст. 4 КК України (в редакції 2001 року) злочинність і караність, а також інші кримінально - правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння.
Часом вчинення злочину визнається час вчинення особою передбаченої законом про кримінальну відповідальність дії або бездіяльності.
Таким чином передумовою звільнення від кримінальної відповідальності за спливом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності є встановлення судом обставин вчинення особою злочину невеликої або середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення кримінального правопорушення невеликої тяжкості.
Як вбачається з обвинувального акту, ОСОБА_4 обвинувачується у скоєнні нею злочинів, передбачених ч.1 ст. 205, ч.1 ст. 358 КК України 04.09.2008, тобто на час розгляду вказаного клопотання минуло понад 3 роки з дня вчинення злочинів, у яких обвинувачується ОСОБА_4 .
Таким чином, ОСОБА_4 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням встановлених ст. 49 КК України строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, кримінальне провадження № 32014100060000143 від 26.06.2014 стосовно неї підлягає закриттю.
Цивільний позов у справі не заявлявся.
Речові докази у справі відсутні.
Процесуальні витрати в кримінальному провадженні відсутні.
Запобіжний захід до обвинуваченої на стадії досудового розслідування не застосовувався.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 44, 49 КК України, ч. 2 ст. 284, п. 2 ч. 3 ст. 314, ч. 2 ст. 376 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Кримінальне провадження 32014100060000143 від 26.06.2014 стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченої у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 205, ч.1 ст. 358 КК України, закрити, звільнивши останню від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Процесуальні витрати в справі відсутні.
Документи, які долучені до матеріалів судового провадження залишити при матеріалах судового провадження.
Запобіжний захід до обвинуваченої на стадії досудового розслідування не застосовувався.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва протягом семи діб з дня її проголошення.
Суддя:
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2014 |
Оприлюднено | 11.01.2023 |
Номер документу | 40001425 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Царевич О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні