Постанова
від 04.08.2014 по справі 254/4722/14-а
БУДЬОННІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДОНЕЦЬКА

Справа № 254/4722/14-а

Провадження № 2а/254/195/2014

П О С Т А Н О В А

іменем України

04 серпня 2014 року м. Донецьк

Будьоннівський районний суд м. Донецька у складі:

Головуючий-суддя Сенчишин Ф.М.

При секретарі Мінченко А.С.

За участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу адміністративної юрисдикції за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька про визнання рішення відповідача протиправним, зобов'язання відповідача до вчинення певних дій,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача № 874 від 22 липня 2014 року про відмови врахувати при перерахунку пенсії державного службовця їй суми матеріальної допомоги, зазначені у довідці Управління праці та соціального захисту населення Пролетарської районної у м. Донецьку ради № 01/1377/0119/11 від 31 березня 2014 року, які враховуються при розрахунку пенсії та з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

- зобов'язати відповідача здійснити з 01 липня 2014 року перерахунок та виплату пенсії державного службовця призначеної позиваці в розмірі 80 відсотків суми заробітної плати з урахуванням усіх виплат, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, від сукупного оподатковуваного доходу, в тому числі сум матеріальної допомоги.

Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала в повному обсязі заявлені позовні вимоги та доводи позовної заяви, на яких вони ґрунтуються.

Належним чином та завчасно сповіщений про час та місце розгляду справи відповідач УПФУ в Будьоннівському районі м. Донецька в судове засідання представника не направив, про причини неявки суд не повідомив. За ухвалою суду справа розглянута за відсутності представника відповідача.

Вирішуючи заявлені позовні вимоги суд виходить з наступного:

ОСОБА_1 працювала в Управлінні праці та соціального захисту населення Пролетарської районної у м. Донецьку ради.

З 04 травня 2011 року позивачці Управлінням Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька була призначена пенсія як державному службовцю.

15 липня 2014 року позивачка звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, в якій просила здійснити перерахунок пенсії у відповідності до довідки, наданої 31 березня 2014 року за № 01/1377/0119/11 Управлінням праці та соціального захисту населення Пролетарської районної у м. Донецьку ради про розмір матеріальної допомоги.

Рішенням відповідача від 22 липня 2014 року № 874 позивачці відмовлено в перерахунку пенсії за вказаною довідкою з посилання на те, що зазначені в довідці види виплат не входять до переліку виплат, які враховуються при призначенні (перерахунку) пенсії державним службовцям.

За змістом статті 37 Закону № 3723-ХІІ (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

У частині першій статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року №108/95ВР «Про оплату праці» (далі Закон №108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону № 3723-ХІІ передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1788001 «Про пенсійне забезпечення» (далі Закон № 1788-ХП) врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон № 1058-ІУ) визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Такі висновки викладено в постанові Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року в справі за аналогічним позовом фізичної особи до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії.

Згідно частини першої статті 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України (цією статтею Кодекс доповнено Законом України від 06.07.2010 № 2747-ІУ) рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

Враховуючи викладене, оскаржуване рішення відповідача є протиправним, підлягає скасуванню, і позивачка має право на перерахунок пенсії у відповідності до вимог ст. 45 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 01 липня 2014 року.

Згідно вимог ч. 1 ст. 94 КАС України на користь позивачки з Державного бюджету України слід присудити понесені нею та документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 9, 11, 14, 71, 99, 100, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька про визнання рішення відповідача протиправним, зобов'язання відповідача до вчинення певних дій - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління пенсійного фонду України в Будьоннівському районі міста Донецька № 874 від 22 липня 2014 року щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за ст. 33 Закону України «Про державну службу».

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі міста Донецька здійснити перерахунок ОСОБА_1 з 01 липня 2014 року пенсії державного службовця з урахуванням фактично отриманих нею сум матеріальної допомоги, з яких сплачено страхові внески, і виплату такої пенсії з урахуванням фактично отриманих сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 73 (сімдесят три) гривні 08 (вісіи) копійок.

На постанову може бути подана апеляційна скарга в Донецький апеляційний адміністративний суд через Будьоннівський районний суд м. Донецька протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий:

СудБудьоннівський районний суд м.Донецька
Дата ухвалення рішення04.08.2014
Оприлюднено06.08.2014
Номер документу40005645
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —254/4722/14-а

Постанова від 04.08.2014

Адміністративне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Сенчишин Ф. М.

Ухвала від 31.07.2014

Адміністративне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Сенчишин Ф. М.

Ухвала від 30.07.2014

Адміністративне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Сенчишин Ф. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні