Дата документу 10.04.2014 Справа № 554/4885/14-ц УХВАЛА
Іменем України
10 квітня 2014 року суддя Октябрського районного суду м. Полтави Бугрій В.М., розглянувши подання старшого державного виконавця Октябрського ВДВС Полтавського МУЮ О.П. Лаврика про тимчасове обмеження боржнику у праві виїзду за межі території України,
встановив:
10 квітня 2014 року до суду звернувся старший державний виконавець Октябрського ВДВС Полтавського МУЮ О.П. Лаврика із поданням про тимчасове обмеження боржнику у праві виїзду за межі території України ОСОБА_2.
У судове засідання сторони не з'явилися.
Суддею встановлено, що на примусовому виконанні Октябрського ВДВС Полтавського МУЮ перебуває виконавче провадження ВП 41217073 на підставі виконавчого листа № 2а-1670/1401/12 від 08.06.2012, виданого Полтавським окружним адміністративним судом, про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Будперспектива Плюс" (ЄДРПОУ 33804436, м. Полтава, вул. Серьогіна, 9а ) на користь ДПІ м. Полтави податкового боргу 511,00 грн.
У зв'язку із невиконанням рішення суду необхідним є звернення державного виконавця до суду із поданням про обмеження права виїзду за кордон керівника боржника - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2 виданий 04.06.2002 Октябрським РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області громадянина України.
Стягувач у своїй заяві прохав державного виконавця звернутися до суду з поданням про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду керівника боржика - юридичної особи за межі України.
Згідно ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії, здійснювати необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення.
Зокрема, п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено право державного виконавця звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України» передбачено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань,
Згідно листа Міністерства юстиції України № 25-32/507 від 06.06.2008 року «Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов'язання, в тому числі зі сплати аліментів, покладені на них рішеннями судів» визначається порядок звернення державним виконавцем до суду із заявою про тимчасову заборону виїзду за кордон в ході виконавчого провадження.
Відповідно до ст. 377-1 Цивільного процесуального кодексу України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Ураховуючи значний термін невиконання боржником зобов'язань та законних вимог державного виконавця, суддя приходить до висновку про необхідність застосування до боржника заходів забезпечення виконання рішення суду - тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі країни.
Ураховуючи викладене та керуючись ст. 377-1 Цивільного процесуального кодексу України, 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» , суддя
ухвалив:
З метою виконання рішення суду заборонити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянину України, РНОКПП: НОМЕР_1, паспорт серії НОМЕР_2, виданий Октябрським РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області 04.06.2002 року,- виїжджати за межі України до виконання ним своїх зобов'язань.
Ухвалу направити на виконання в Прикордонну службу України.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через районний суд шляхом подання протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
СуддяВ.М. Бугрій
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2014 |
Оприлюднено | 05.08.2014 |
Номер документу | 40015489 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Октябрський районний суд м.Полтави
Бугрій В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні