Рішення
від 23.07.2014 по справі 908/2395/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 17/66/14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.07.2014 Справа № 908/2395/14

за позовною заявою: відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі Запорізьких міських електричних мереж, 69035, м. Зпапоріжжя, вул. Волгоградська, 25

до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт", 69106, м. Запоріжжя, вул. Фінальна, б. 20

про стягнення 20 781,06 грн. недорахованої електричної енергії

суддя Корсун. В.Л.

У засіданні приймали участь представники:

від позивача: Ходько В.М., довіреність від 16.12.13 № 329

від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

09.07.14 до господарського суду з позовною заявою звернулось відкрите акціонерне товариство "Запоріжжяобленерго" в особі Запорізьких міських електричних мереж (ВАТ "Запоріжжяобленерго" в особі ЗМЕМ) до товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт" (ТОВ "Комфорт") про стягнення 20 781,06 грн. недоврахованої електричної енергії.

09.07.14 автоматизованою системою документообігу суду визначено цей позов до розгляду судді Корсуну В.Л.

Ухвалою від 09.07.14 судом порушено провадження у справі № 908/2395/14, якій присвоєно № провадження 17/66/14, судове засідання призначено на 23.07.14.

За заявою представника позивача розгляд справи здійснювався без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.

У засіданні суду 23.07.14, на підставі ст. ст. 82 1 , 85 ГПК України, судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Представнику позивача повідомлено про час виготовлення повного рішення.

Позивач заявлені вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, вказував наступне. 19.11.13 під час проведення представниками енергопостачальника перевірки в будинку за адресою: м. Запоріжжя, вул. Фінальна, 20 було виявлено порушення п. 10.2. Правил користування електричною енергією, а саме: дії споживача, що призвели до зміни показів приладу обліку. Пошкодження огорожі ввідного рубильника, що призвело до можливості підключення електроустановки майстерні після відключення за заборгованість по електричній енергії. Факт виявленого порушення споживачем вимог ПКЕЕ було оформлено актом про порушення від 19.11.13 № 00010078. Вказаний акт розглянуто 28.11.13 на засіданні комісії з розгляду актів про порушення. За результатом розгляду вказаного акту комісією прийнято рішення виконати розрахунок недоврахованої електричної енергії по акту згідно підпункту 5 п. 2.1 Методики за період роботи з 20.11.12 по 19.11.13 та визначено обсяг недоврахованої електричної енергії на суму 20 781,06 грн. Зазначене рішення комісії оформлене протоколом від 28.11.13. Враховуючи, що відповідач не сплатив суму заборгованості в розмірі 20 781,06 грн., позивач керуючись ст.ст. 11, 15, 16, 509, 526, 530 ЦК України, ст. ст. 20, 173-175, 193 ГК України, Законом України "Про електроенергетику", Правилами користування електричною енергією від 31.07.96 № 28 просить суд позов задовольнити та стягнути з відповідача вартість недорахованої електричної енергії в розмірі 20 781,06 грн.

Відповідач заявлені позовні вимоги не спростував, правом надати відзив на позов не скористався, витребувані ухвалою від 09.07.14 по цій справі документи до суду не надіслав, свого представника в судове засідання не направив. Про дату, час та місце судового засідання відповідач був повідомлений належним чином. Клопотання про розгляд справи без його участі не надходило.

Згідно з ч. 1 ст. 64 ГПК України, суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше 3 днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про дату, час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Як вбачається із Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за №19004940, станом на 08.07.14, тобто станом на час порушення судом провадження у справі №908/2395/14, місцезнаходженням ТОВ "Комфорт" (код ЄДРПОУ 20502790) є: 69106, м. Запоріжжя, вул. Фінальна, б. 20, що співпадає з адресою, зазначеною у позові.

Таким чином, відповідні процесуальні документи надіслані судом згідно з поштовими реквізитами учасників процесу. Зазначене свідчить, що судом були вжиті всі заходи щодо належного повідомлення відповідача про дату, місце і час розгляд справи.

Згідно із ст. 75 Господарського процесуального кодексу України (ГПК України), справу розглянуто за наявними матеріалами, які суд визнав достатніми для вирішення спору по суті.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 26 Закону України "Про електроенергетику", споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії, а також несе відповідальність за порушення умов договору та правил користування електричною енергією.

Згідно з п. 1.3. Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України (далі НКРЕ) в редакції від 17.10.05 № 910, постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.

Пунктом 5.1. вказаних Правил передбачено, що договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.

Як вбачається з матеріалів цієї господарської справи, 19.11.13 представниками ВАТ "Запоріжжяобленерго" в особі Запорізьких МЕМ у присутності представника споживача - директора Шкапіна О.А., за результатом проведення перевірки за адресою: м. Запоріжжя, вул. Фінальна, б. 20, встановлено порушення споживачем Правил користування електричною енергією.

Відповідно до п. 6.41. Правил, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень.

В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недорахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, які необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації). Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання. Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.

Вбачається, що 19.11.13 за результатами проведеної представниками ВАТ "Запоріжжяобленерго" в особі Запорізьких МЕМ перевірки при участі представника відповідача - директора Шкапіна О.А. складено акт про порушення споживачем Правил користування електричною енергією за № 00010078 з додатками.

Вказаним актом встановлено, що споживач порушив п. 10.2. Правила користування електричною енергією, а саме: дії споживача, що призвели до зміни показів приладу обліку. Пошкодження огорожі ввідного рубильника, що призвело до можливості підключення електроустановки майстерні після відключення за заборгованість по електричній енергії. Дане порушення виявлено під час контрольного огляду.

В акті зазначено, що споживач або уповноважена ним особа запрошується 28.11.13 в 13 год. 00 хв. у кабінет 306 за адресою: вул. Волгоградська, 25 на засідання комісії постачальника з розгляду складеного акту про порушення.

Із змісту доданого до матеріалів справи акту про порушення за № 00010078 вбачається, що споживач з актом про порушення ознайомлений та одержав його особисто, про що свідчать підписи Шкапіна О.А. на вказаному акті та в додатку № 1 до нього (схема електропостачання споживача). При цьому, у зауважені до складеного акту відповідач зазначив: «Необхідно було доробити замовлення» (мовою оригіналу).

У відповідності до п. 6.42 Правил, на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.

Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії і має складатись не менше ніж із 3-х уповноважених представників постачальника електричної енергії. Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.

Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.

Матеріали справи свідчать, що 28.11.13 відбулось засідання комісії з розгляду актів про порушення Правил користування електричною енергією у присутності представника споживача - Шкапіна О.А., про що комісією складено протокол від 28.11.13, згідно з яким комісія прийняла рішення: виконати розрахунок недоврахованої електроенергії по акту згідно Методики, затвердженої Постановою НКРЕ від 04.05.06 № 562 із змінами і доповненнями Постановами НКРЕ від 08.02.07 № 154, від 18.12.08 № 1384, від 14.10.10 № 1338 п. 2.1.5 за період з 20.11.12 по 19.11.13 на суму 20 781,06 грн.

Згідно з п. 2.2. "Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією", затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.06 № 562, обсяг електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення ПКЕЕ, (W, кВт х год), розраховується на підставі акту про порушення, який складається відповідно до передбаченої ПКЕЕ процедури.

До матеріалів цієї справи позивачем додано розрахунок по акту від 19.11.13 № 00010078 про порушення Правил користування електричною енергією споживачем ТОВ "Комфорт" та рахунок № 1361АН за спожиту електроенергію, за якими розрахунок заборгованості відповідача здійснено за період з 20.11.12 по 19.11.13 та становить 20 781,06 грн. (з ПДВ).

Протокол, розрахунок та рахунок по акту про порушення ПКЕЕ були отримані особисто уповноваженим представником відповідача, про що свідчить підпис Шкапіна О.А. на протоколі засідання комісії з розгляду актів про порушення Правил користування електричною енергією від 28.11.13.

Відповідач не надав суду доказів звернення ним до суду та оскарження рішення комісії з розгляду актів про порушення Правил користування електричною енергією.

Пунктом 6.43. Правил визначено, що кошти за недораховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом або на поточний рахунок постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом. Споживач має оплатити розрахункові документи за недораховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.

Приписами ст. 1212 Цивільного кодексу України (ЦК України) визначено, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно.

Згідно із ч. 2 ст. 1213 ЦК України, у разі неможливості повернути потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.

Виходячи з цього, у відповідача виник обов'язок сплатити вартість безпідставно спожитої електричної енергії на користь позивача.

Факт наявності заборгованості в розмірі 20 781,06 грн. матеріалами справи доведений.

Оскільки відповідач не надав суду доказів відшкодування позивачу вартості недорахованої електроенергії, судом вимоги позивача про стягнення з відповідача 20 781,06 грн. суми боргу за використану недораховану електроенергію визнаються обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 49 ГПК України, судові витрати у справі - 1 827 грн. судового збору покладаються на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2 1 , 4 2 , 4 3 , 4 5 , 22, 33, 34, 44, 48, 49, 69, 75, 82, 82 1 , 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт" (69106, м. Запоріжжя, вул. Фінальна, б. 20, код ЄДРПОУ 20502790) на користь відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі Запорізьких міських електричних мереж (69035, м. Зпапоріжжя, вул. Волгоградська, 25, код ЄДРПОУ 00130926, п/р зі спеціальним режимом використання № 260313141419 в ЗОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 313957) - 20 781 (двадцять тисяч сімсот вісімдесят одну) грн. 06 коп. заборгованості за недораховану електричну енергію. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт" (69106, м. Запоріжжя, вул. Фінальна, б. 20, код ЄДРПОУ 20502790) на користь відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" в особі Запорізьких міських електричних мереж (69035, м. Зпапоріжжя, вул. Волгоградська, 25, код ЄДРПОУ 00130926, р/р 26002019544451 в ПАТ «Всеукраїнський Банк Розвитку», МФО 380719) - 1 827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 29.07.14

Суддя В.Л. Корсун

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення23.07.2014
Оприлюднено06.08.2014
Номер документу40034154
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/2395/14

Рішення від 23.07.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Корсун В.Л.

Ухвала від 09.07.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Корсун В.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні