Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
05 серпня 2014 р. №820/13288/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі :
головуючого судді - Волошина Д.А.
за участю секретаря судового засідання Тайцева А.Л.
за участю представників: позивача - Гордус І.Ф., відповідача - Байдик О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова до Державного науково-виробничого підприємства "Рубін" НАН України про відшкодування сплаченої наукової пенсії ,-
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова , з адміністративним позовом до Державного науково-виробничого підприємства "Рубін" НАН України , в якому просить суд, стягнути з відповідача - Державного науково-виробничого підприємства "Рубін" НАН України, код 22656764, заборгованість по відшкодуванню різниці у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників за період з травня по червень 2014 р. в сумі 5652,50 грн. на р/р управління 256053012089 в ХОУ ВАТ ДОБУ, МФО 351823, код 22682017.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Державне науково-виробниче підприємство "Рубін" НАН України зареєстроване як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України та має заборгованість з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів в розмірі 5652,50 грн. Сума заборгованості відповідачем по теперішній час не сплачена.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання з'явився, позовні вимоги визнав в повному обсязі, зазначивши що заборгованість утворилась через відсутність фінансування.
Суд, заслухавши представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державне науково-виробниче підприємство "Рубін" НАН України є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова.
Відповідно до ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність " колишнім працівникам відповідача, зазначеним в розрахунку до позову та повідомленнях, наявних в матеріалах справи, підтверджено право на призначення пенсії, як науковим працівникам.
Відповідачем надано в управління Пенсійного фонду документальне підтвердження співробітникам відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 права на призначення пенсії, як науковим працівникам, а саме: довідки з місця роботи, яки містяться в матеріалах справи.
Відповідно до ч.9 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність"№ 1977-ХІІ від 13.12.1991 р. різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Відповідач - Державне науково-виробниче підприємство "Рубін" НАН України - є державним не бюджетним підприємством та відноситься до інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.
Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 року (далі за текстом Порядок №372).
Згідно п. 2 Порядку №372 за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Відповідно до п. 5 Порядку №372 розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Відповідно до п.8 Порядку №372 у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
Судом встановлено, що загальна сума пенсії, яка підлягає відшкодуванню пенсіонерам згідно Порядку №372, як різниця між сумою пенсії призначеною на підставі Закону України Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність"№ 1977-ХІІ від 13.12.1991 р., та сумою пенсії, обчисленою на загальних підставах за період з травня 2014 року по червень 2014 року складає 5652,50 грн., що підтверджується повідомленнями органів Пенсійного фонду України.
Управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі міста Харкова надіслано до Державного науково-виробничого підприємств "Рубін" НАН України відповідні повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України " Про наукову і науково -технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, які отримані відповідачем згідно поштових повідомлень про вручення.
Однак відповідач зазначені виплати не виконав. Наявність заборгованості підтверджується карткою особового рахунку.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України передбачено, що позивач може відмовитись від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 112 КАС України передбачено, що суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд зазначає, що визнання позову в даній справі не суперечить закону чи порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, сума боргу підтверджується матеріалами справи.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 5652,50 гривень, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 159, 160-164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова до Державного науково-виробничого підприємства "Рубін" НАН України про відшкодування сплаченої наукової пенсії - задовольнити.
Стягнути з Державного науково-виробничого підприємства "Рубін" НАН України (м. Харків вул. Академічна 1, код 22656764) на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова (м. Харків, майдан Свободи 5, Держпром 2 під., код 22682017, р/р 256053012089 в ХОУ ВАТ ДОБУ, МФО 351823) заборгованість по відшкодуванню різниці у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників за період з травня по червень 2014 р. в сумі 5652.50 грн. (п'ять тисяч шістсот п'ятдесят дві гривні 50 копійок).
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 08 серпня 2014 року.
Суддя Волошин Д.А.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2014 |
Оприлюднено | 12.08.2014 |
Номер документу | 40071739 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Волошин Д.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні