ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/12046/14 06.08.14
За позовом ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС"
третя особа 1 , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2
третя особа 2 , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_3
третя особа 3 , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_4
третя особа 4 , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -
ОСОБА_5
про визнання недійсними рішень загальних зборів учасників товариства та визнання недійсними зміни до установчих документів
Суддя Гулевець О.В.
Представники сторін :
Від позивача: ОСОБА_6 (дов.)
Від відповідача: Савенко Р.В. (дов.)
Від третьої особи 1: ОСОБА_7 (дов.)
Від третьої особи 2: ОСОБА_7 (дов.)
Від третьої особи 3: не з'явився
Від третьої особи 4: не з'явився
У судовому засіданні 06.08.14 судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення у справі відповідно до положень ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач - ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду міста Києва з вимогою до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" про: визнання недійсним рішення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" оформлені протоколом №2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27 січня 2014 року та визнання недійсними змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" внесені в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за №10251050012005952 від 27.01.2014 на підставі рішень Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" оформлених протоколом №2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27 січня 2014 року.
Також, разом з позовною заявою позивачем подано заяву про вжиття заходів до забезпечення позову.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.06.2014 р. порушено провадження у справі № 910/12046/14, залучено до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 02.07.2014р.
01.07.2014р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Представник позивача - ОСОБА_1 в судовому засіданні 02.07.2014р. надав суду клопотання про витребування доказів у відповідності до ст. 38 ГПК України, а саме: витребувати у відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві (04213, м. Київ, пр. Героїв Сталінграду, 57) реєстраційні документи ТОВ "АВВА-СЕРВІС", в тому числі, але не виключно, протокол № 2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27 січня 2014 року та Статут ТОВ "АВВА-СЕРВІС" № 1025 105 0012 0059 52 від 27.1.2014 року.
В судовому засіданні 02.07.2014р., суд, розглянувши заяву позивача про вжиття заходів до забезпечення позову, зазначає наступне.
У відповідності до ст. 66 ГПК України, господарський суд за заявою сторони, прокурора або з власної ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Відповідно до ст. 67 ГПК України, позов забезпечується: накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачу; забороною відповідачеві вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Відповідно до п. 45 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року № 13 "Про практику розгляду корпоративних спорів", при вирішенні питання про забезпечення позову господарські суди повинні оцінювати обґрунтованість доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням таких умов: наявність зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; імовірність ускладнення виконання або невиконання судового рішення у разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, які не є учасниками вказаного судового розгляду.
Частиною 4 статті 67 ГПК України передбачено, що не допускається забезпечення позову у справах, що виникають з корпоративних відносин, шляхом заборони: проводити загальні збори акціонерів або учасників господарського товариства та приймати ними рішення; надавати емітентом, реєстратором, зберігачем, депозитарієм реєстр власників іменних цінних паперів, інформацію про акціонерів або учасників господарського товариства для проведення загальних зборів товариства; участі (реєстрації для участі) або неучасті акціонерів або учасників у загальних зборах товариства, визначення правомочності загальних зборів акціонерів або учасників господарського товариства; здійснювати органами державної влади та/або органами місцевого самоврядування покладені на них згідно із законодавством повноваження.
Пунктом 46 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року № 13 "Про практику розгляду корпоративних спорів" визначено, що відповідно до змісту статті 67 ГПК господарські суди, вживаючи заходи до забезпечення позову, зобов'язані точно вказати, які саме дії забороняється вчиняти відповідачу та іншим особам. Господарські суди не вправі забороняти товариству чи його посадовим особам вчиняти будь-які дії.
Водночас, позивач в своїй заяві, всупереч вищевикладеним нормам, просить суд вжити заходи до забезпечення позову шляхом заборони державним реєстраторам та іншим посадовим особам Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві вносити будь-які зміни та записи до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" до винесення судом рішення у справі та набрання останнім законної сили; заборони посадовим особам та учасникам (засновникам) Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 вчиняти будь-які дії пов'язані з відчуженням (розпорядженням), обтяженням будь-яким чином, даруванням, переуступкою будь-якого рухомого та нерухомого майна, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС"; заборони Реєстраційній службі Головного управління юстиції у м. Києві(органам державної реєстрації прав, утвореним Міністерством юстиції України) відчуження (розпорядження) будь-яким способом, дарування, передання як вкладення в статутний капітал юридичної особи, передання в податкову заставу, передання іншим способом в оренду (найм), тимчасове або довічне користування нерухомого майна, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" шляхом внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей (запису) про обтяження нерухомого майна, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" на підставі заяви про державну реєстрацію обтяжень обтяжувала (заявника) чи уповноваженої ним особи або рішення суду; заборони держателю Державного реєстру обтяжень рухомого майна-Міністерству юстиції України (органам державної реєстрації прав, утвореним Міністерством юстиції України) відчуження(розпорядження) будь-яким способом, дарування, передання як вкладення в статутний капітал юридичної особи, передання в податкову заставу, передання іншим способом в оренду (найм), тимчасове або довічне користування рухомого майна, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" шляхом внесення до Державного реєстру обтяжень рухомого майна відомостей(запису) про обтяження рухомого майна, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" на підставі відповідної ухвали суду.
Згідно з п. 47 вищевказаної постанови Пленуму Верховного Суду України, заходи до забезпечення позову повинні бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвідношення господарським судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, вартості майна, на яке він заявляє клопотання накласти арешт, чи майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.
Положеннями постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 16 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову" визначено, що у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Слід зазначити, що заява про забезпечення позову, є обґрунтованою із зазначенням адекватного засобу забезпечення позову. При цьому, обов'язок доказування покладається на особу, яка подала заяву про забезпечення позову. Доказування повинно здійснюватися за загальними правилами відповідно до ст. 33 ГПК України, яка передбачає обов'язковість подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
Разом з тим, позивачем не наведено обставин які б свідчили про наявність підстав для вжиття заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на все нерухоме майно, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", суду не надано жодних доказів того, що вказані заходи до забезпечення позову можуть забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову, а невжиття заходів до забезпечення позову якимось чином може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Крім того, суд зазначає, що покладення судом обов'язку на реєстраційну службу Головного управління юстиції у м. Києві (Органи державної реєстрації прав, утворених Міністерством юстиції України) видати ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб - платників податків НОМЕР_1 витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про зареєстровані обтяження на нерухоме майно, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", не являється заходом до забезпечення позову, у розмінні ст. 67 ГРК України.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви позивача про вжиття заходів до забезпечення позову.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.07.2014 р. розгляд справи №910/12046/14 відкладено на 08.07.2014р. та зобов'язано відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві надати суду належним чином завірені копії реєстраційних документів Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", в тому числі статут Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" № 1025 105 0012 0059 52 в редакції змін внесених згідно рішення Загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", яке було прийняте відповідно до протоколу № 2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27.01.2014р. та протокол № 2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27.01.2014р.
07.07.2014р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від позивача - ОСОБА_1 надійшло клопотання, в якому позивач просить суд уповноважити його представника на отримання доказів у відділі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві, витребуваних ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.07.2014р.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 07.07.2014 р. зобов'язано відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві надати суду належним чином завірені копії реєстраційних документів Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", в тому числі статут Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" № 1025 105 0012 0059 52 в редакції змін внесених згідно рішення Загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", яке було прийняте відповідно до протоколу № 2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27.01.2014р. та протокол № 2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27.01.2014р. та уповноважено представника ОСОБА_1 (позивача у справі) - ОСОБА_6, який діє на підставі довіреності, нарочно отримати від Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві витребувані судом документи.
08.07.2014р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" надійшов відзив на позов та клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу.
Відповідно до ч. 7 ст. 81 1 ГПК України, на вимогу хоча б одного учасника судового процесу у суді першої чи апеляційної інстанції при розгляді справи по суті або за ініціативою суду здійснюється фіксування судового процесу з допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Враховуючи те, що від Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" надійшло клопотання про здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису, при розгляді справи № 910/12046/14 буде здійснюватись фіксування судового процесу.
08.07.2014р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від третьої особи 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2, надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
08.07.2014р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві надійшли копії реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС".
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.07.2014р. залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_5 та відкладено розгляд справи на 30.07.2014р.
30.07.2014р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від третьої особи 3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_4 надійшли пояснення по справі.
30.07.2014р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від третьої особи 4, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_5 надійшли пояснення по справі.
30.07.2014р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від позивача - ОСОБА_1 надійшли пояснення по справі.
В судовому засіданні 30.07.2014р. оголошено перерву на 05.08.2014р.
05.08.2014р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від третьої особи 3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_4 надійшли додаткові пояснення по справі, в яких ОСОБА_4 просить суд задовольнити позов у повному обсязі та здійснювати розгляд даної справи без її участі.
05.08.2014р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від третьої особи 4, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_5 надійшли додаткові пояснення по справі, в яких ОСОБА_5 просить суд задовольнити позов у повному обсязі та здійснювати розгляд даної справи без його участі.
05.08.2014р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" надійшли додаткові пояснення по справі.
В судовому засіданні 05.08.2014р. оголошено перерву на 06.08.2014р.
Представник позивача - ОСОБА_1 в судовому засіданні 06.08.2014р. позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.
Представники відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" в судовому засіданні 06.08.2014р. позовні вимоги заперечив та просив суд відмовити в їх задоволенні.
Представник третіх осіб 1, 2, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в судовому засіданні 06.08.2014р. витребуваних судом письмових пояснень не надав, проте, позов заперечив.
Представники третіх осіб 3, 4, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судове засідання 06.08.2014р. не з'явились, проте від ОСОБА_4 та ОСОБА_5 надійшли пояснення по справі, в яких треті особи позовні вимоги підтримали та просили суд здійснювати розгляд даної справи без їх участі.
Враховуючи те, що наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення, в судовому засіданні 06.08.2014р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення, відповідно до ст. 85 ГПК України.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позову, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, вислухавши представників позивача, відповідача, третьої особи 1 та третьої особи 2, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п. 1.2. Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", затвердженого загальними зборами учасників 09.10.1995 року, та Установчого договору про створення Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 11.06.2014р. за №18812651 станом на 24.01.2014р. засновниками (учасниками) Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" є: ОСОБА_2 (третя особа 1), ОСОБА_1 (позивач у справі) та ОСОБА_5 (третя особа 4).
27.01.2014р. відбулися Загальні збори учасників відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" на яких були прийняті рішення, що оформлені протоколом №2 від 27.01.2014р.
Як вбачається з вказаного протоколу та реєстру від 27.01.2014р. учасників, які прибули на загальні збори учасників Товариства, Загальні збори від 27.01.2014р. проводились за участю учасників Товариства ОСОБА_2 (третя особа 1), який володіє 33,34% у статутному фонді Товариства та ОСОБА_5, який володіє 33,33% у статутному фонді Товариства.
На вказаних Загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" було прийняті наступні рішення:
1. Обрати головою зборів: ОСОБА_2; секретарем зборів: ОСОБА_3.
2. Виключити ОСОБА_1 з числа засновників Товариства згідно Рішення засновників про примусове виключення від 27.01.2014 року. Виплатити ОСОБА_1 грошовий еквівалент платежу до статутного капіталу Товариства.
3. Вивести зі складу засновників Товариства ОСОБА_5 на підставі поданої заяви.
Ввести до складу засновників TOB "АВВА-СЕРВІС" ОСОБА_3 та передати їй частину статутного капіталу, який належав засновнику ОСОБА_1.
Ввести до складу засновників TOB "АВВА-СЕРВІС" ОСОБА_4 та передати їй частину статутного капіталу, який належав засновнику ОСОБА_5.
4. У зв'язку зі зміною складу засновників товариства затвердити наступний розподіл статутного капіталу між засновниками, а саме:
ОСОБА_2 володіє часткою в розмірі - 125 грн. (сто двадцять п'ять) гривень 00 копійок, що становить 33,34% від Статутного капталу Товариства;
ОСОБА_3 володіє часткою в розмірі - 125 грн. (сто двадцять п'ять) гривень 00 копійок, що становить 33,33% від Статутного капталу Товариства;
ОСОБА_4 володіє часткою в розмірі - 125 грн. (сто двадцять п'ять) гривень 00 копійок, що становить 33,33% від Статутного капталу Товариства;
5 Затвердити Статут TOB "АВВА-СЕРВІС" у новій редакції.
Відповідно до наявного в матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 11.06.2014р. за №18812651 станом на 11.06.2014р. засновниками (учасниками) Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" є: ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Згідно з відомостями, що містяться в реєстраційній справі ТОВ "АВВА-СЕРВІС" (реєстраційна картка) ОСОБА_1 та ОСОБА_5 виключено зі складу засновників Товариства.
Відповідно до п. 1.7. Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", затвердженого загальними зборами учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" оформлених протоколом №2 від 27 січня 2014 року та зареєстрованому в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за №10251050012005952 від 27.01.2014р. учасниками Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" виступають: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4.
Позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги стверджує, що Загальні збори учасників відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27.01.2014р. відбулись без повідомлення ОСОБА_1 про місце, час їх проведення та порядку денного зборів, відсутності кворуму, а також неналежного оформлення протоколу №2 Загальних зборів учасників.
Позивач зазначає, що рішення прийняті 27.01.2014р. на Загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" щодо виключення ОСОБА_1 зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" є безпідставними та прийняті з порушенням положень чинного законодавства та Статуту Товариства.
Також, позивач стверджує, що оспорювані рішення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" прийняті без оформлення переуступки та без перерозподілу часток у статутному капіталі Товариства, а в матеріалах реєстраційної справи відсутні документи, які б свідчили про направлення повідомлення учасника TOB "АВВА-СЕРВІС" про факт та умови продажу їх часток в статутному капіталі, а також відсутня відмова учасників ОСОБА_1 та ОСОБА_5 від переважного права на купівлю часток у статутному капіталі, які передані (уступлені) третім особам ОСОБА_3 та ОСОБА_4; документ, який би свідчив про перехід права власності до вказаних третіх осіб; документи, які свідчать про згоду дружини/чоловіка третіх осіб та учасників TOB "АВВА-СЕРВІС" на придбання (набуття) або передання (уступку) часток у статутному капіталі.
Враховуючи вищезазначене, позивач звернувся до суду з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" про: визнання недійсним рішення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" оформлені протоколом №2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27 січня 2014 року та визнання недійсними зміни до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" внесені в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за №10251050012005952 від 27.01.2014 на підставі рішень Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" оформлених протоколом №2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27 січня 2014 року.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" позовні вимоги заперечив, посилаючись на те, що ОСОБА_8 було виключено зі складу учасників Товариства, у зв'язку з несплатою ОСОБА_8 внеску до статутного капіталу TOB "АВВА-СЕРВІС" у розмірі 125 грн. 00 коп.; здійсненням ОСОБА_8 перешкод в досягненні цілей Товариства щодо отримання прибутку та здійснення господарської діяльності; позбавлення Товариства можливості належним чином користуватися правами, визначеними законодавством України.
Обґрунтовуючи свої заперечення, відповідач стверджує, що за весь час діяльності TOB "АВВА-СЕРВІС" позивач жодного разу не з'являвся на Товаристві, не брав участі в жодних загальних зборах учасників, не здійснював діяльності по досягненню основної мети створення Товариства щодо отримання прибутку, не здійснював вклади у розвиток TOB "АВВА-СЕРВІС" в якості суб'єкта господарювання. В підтвердження вищезазначеного, відповідач посилається на довідку від 07.07.2014р., що підписана працівниками TOB "АВВА-СЕРВІС".
Відповідач зазначає, що єдиним учасником, який здійснював грошові внески в діяльність TOB "АВВА-СЕРВІС" є ОСОБА_2, в підтвердження чого надав копії квитанції від 29.04.2013р., від 30.05.2013р., від 31.01.2014р., від 28.03.2014р. про здійснення фінансової допомоги на сплату оренди та картки рахунку.
Також, відповідачем зазначено, що неодноразово скликалися загальні збори учасників, які не відбувалися у зв'язку з тим, що був відсутній кворум для проведення загальних зборів учасників Товариства через неявку ОСОБА_5 та ОСОБА_1, в підтвердження чого надано копії протоколів загальних зборів Товариства від 29.03.2012р. та від 10.04.2013р.
На підтвердження належного повідомлення позивача про проведення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", які відбулись 27.01.2014р., відповідач посилається на наступні обставини: 12.12.2013р. директором Товариства - ОСОБА_3 видано наказ №103 про скликання загальних зборів учасників на 27.01.2014 року. На виконання наказу Директора 14.12.2013 року Товариством було здійснено розсилку повідомлень про скликання загальних зборів учасникам TOB "АВВА-СЕРВІС" згідно реєстру згрупованих відправлень простими листами, про що було зроблено відповідну відмітку поштового відділення. Запис про здійснення відправки повідомлень про скликання загальних зборів учасникам міститься у Журналі реєстрації вихідних документів TOB "АВВА-СЕРВІС". Таким чином, відповідач стверджує, що повідомлення учасників про скликання загальних учасників TOB "АВВА-СЕРВІС", які відбулися 27.01.2014 року, здійснено у відповідності до вимог чинного законодавства України за 44 дні до проведення загальних зборів.
Третя особа 3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_4 в письмових поясненнях по справі позов підтримала. В своїх поясненнях ОСОБА_4 зазначила, що про рішення ОСОБА_5 про вихід зі складу засновників (учасників) ТОВ "АВВА-СЕРВІС" та відступлення належної йому частки у розмірі 33,3% на її користь, дізналась в січні 2014 року. За поясненнями ОСОБА_4, 27.01.2014 року ОСОБА_2 запросив ОСОБА_4 та ОСОБА_5 до нотаріуса за адресою: АДРЕСА_2, де підписала документи, в зміст яких не вдавалась. У березні 2014 року ОСОБА_4 дізналась, про те, що в результаті підписання документів вивели зі складу засновників (учасників) ОСОБА_8, а замість нього ввели ОСОБА_3
ОСОБА_4 зазначає, що 27.01.2014р. жодних зборів засновників Товариства не відбувалось, на жодних зборах ОСОБА_4 не була присутня та будь-які рішення стосовно складу учасників Товариства та з інших питань не приймались.
Третя особа 4 яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -ОСОБА_5 в своїх поясненнях по суті позовних вимог, позовні вимог підтримав та надав наступні пояснення:
27.01.2014 року ОСОБА_2 запросив ОСОБА_5 та ОСОБА_4 до нотаріуса за адресою: АДРЕСА_2, де як зазначає ОСОБА_5 він підписав документи, в зміст яких не вдавався, при цьому 27.01.2014р. жодних зборів засновників (учасників) Товариства не було. Пізніше, в березні 2014 року ОСОБА_5 дізнався, що в результаті підписаних документів у нотаріуса, був виключений зі складу засновників (учасників) ОСОБА_8, замість якого до складу учасників Товариства було включено ОСОБА_3 Водночас, ОСОБА_5 стверджує, що в 2012 - 2014 роках збори засновників (учасників) Товариства не скликались та не проводились, будь-яких листів та повідомлень з цього приводу ОСОБА_5 не отримував. Крім того, ОСОБА_5, зазначив, що з 16.10.1995р. по 29.02.1996р., він займав посаду головного бухгалтера ТОВ "АВВА-СЕРВІС" та з 29.02.1996р. по 30.06.1999р. займав посаду генерального директора даного Товариства, в підтвердження чого надав копії трудової книжки, та вказав, що всіма учасниками Товариства і зокрема ОСОБА_1 було внесено по 125 грн. в статутний фонд TOB "АВВА-СЕРВІС" що становить 100 % внеску кожного.
Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що господарським судам підвідомчі, зокрема, справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, пов'язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, крім трудових спорів.
Відповідно до ст. 11-1 Закону України "Про господарські товариства" № 1576-XII від 19.09.1991р. (в редакції чинній на час прийняття оспорюваного рішення) законодавство про господарські товариства ґрунтується на нормах, установлених Конституцією України, і складається із Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, цього Закону, інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до цих законодавчих актів.
Відповідно до ст. 167 ГК України корпоративні права це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
За змістом статті 116 ЦК України, яка кореспондується із ст. 10 Закону України "Про господарські товариства" учасники господарського товариства мають право у порядку, встановленому установчим документом товариства та законом, серед іншого, брати участь в управлінні товариством.
Відповідно до ч. 1, ч. 4 ст. 145 ЦК України вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори його учасників. У товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган (колегіальний або одноособовий), який здійснює поточне керівництво його діяльністю і є підзвітним загальним зборам його учасників.
До виключної компетенції загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю належить: 1) визначення основних напрямів діяльності товариства, затвердження його планів і звітів про їх виконання; 2) внесення змін до статуту товариства, зміна розміру його статутного капіталу; 3) створення та відкликання виконавчого органу товариства; 4) визначення форм контролю за діяльністю виконавчого органу, створення та визначення повноважень відповідних контрольних органів; 5) затвердження річних звітів та бухгалтерських балансів, розподіл прибутку та збитків товариства; 6) вирішення питання про придбання товариством частки учасника; 7) виключення учасника із товариства; 8) прийняття рішення про ліквідацію товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу.
Статутом товариства і законом до виключної компетенції загальних зборів може бути також віднесене вирішення інших питань. Питання, віднесені до виключної компетенції загальних зборів учасників товариства, не можуть бути передані ними для вирішення виконавчому органу товариства. Черговість та порядок скликання загальних зборів встановлюються статутом товариства і законом.
Згідно зі ст. 59 Закону України "Про господарські товариства" до компетенції зборів товариства з обмеженою відповідальністю належить, зокрема, виключення учасника з товариства.
Згідно з рішенням засновників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27.01.2014р. про примусове виключення засновника зі складу засновників (присутні ОСОБА_2 та ОСОБА_5) було вирішено, відповідно до ст. 64 Закону України "Про господарські товариства", виключити зі складу засновників ТОВ "АВВА-СЕРВІС" ОСОБА_8, який систематично не виконує обов'язки засновника та не приймає участі у господарській діяльності Товариства та Загальних зборах засновників.
За результатами проведення зазначених Загальних зборів прийнято рішення про виключення позивача зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС".
Статтею 64 Закону України "Про господарські товариства" визначено, що учасника товариства з обмеженою відповідальністю, який систематично не виконує або неналежним чином виконує обов'язки, або перешкоджає своїми діями досягненню цілей товариства, може бути виключено з товариства на основі рішення, за яке проголосували учасники, що володіють у сукупності більш як 50 відсотками загальної кількості голосів учасників товариства. При цьому цей учасник (його представник) у голосуванні участі не бере.
Відповідно до п. 5.2. Статуту ТОВ "АВВА-СЕРВІС", до виключної компетенції Зборів учасників Товариства відноситься, зокрема, виключення учасників зі складу учасників Товариства, внесення змін до Статуту Товариства. Загальні збори вважаються правомірними, якщо на них присутні учасники, які мають у сукупності більш ніж 60% голосів.
Відповідно до п. 3. Установчого договору про створення Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", учасники Товариства зобов'язані вносити вклади в порядку та розмірах, передбачених цим Договором та Статутом Товариства; не розголошувати конфіденційну інформацію про діяльність Товариства; вносити додаткові внески у розмірі, способом і послідовності, передбаченими рішенням зборів; виконувати положення установчих документів; виконувати прийняті на себе в чинному порядку зобов'язання по відношенню до Товариства; сприяти Товариству в реалізації ним своєї діяльності.
Відповідно до п. 29 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року № 13 "Про практику розгляду корпоративних спорів", при вирішенні спорів, пов'язаних з виключенням учасника з товариства, господарські суди, як випливає зі змісту статті 64 Закону про господарські товариства, повинні дослідити всі обставини, пов'язані з виключенням учасника з товариства, дати оцінку його поведінці, встановити наявність негативних для товариства наслідків у зв'язку з діями (бездіяльністю) учасника. Якщо негативні наслідки ще не настали, потрібно правильно визначити вірогідність їх настання. Необхідно встановити причинний зв'язок між діями (бездіяльністю) учасника товариства та негативними наслідками для товариства, а також дослідити мотиви поведінки учасника, форму вини тощо.
Вирішуючи питання про наявність факту перешкоджання учасником своїми діями досягненню цілей товариства, необхідно встановити, що поведінка учасника суттєво ускладнює діяльність товариства чи робить її практично неможливою.
Господарські суди повинні враховувати як фактичні обставини, що були підставою для виключення учасника з товариства, так і дотримання вимог законодавства та установчих документів при скликанні та проведенні відповідних загальних зборів.
Зазначене кореспондується з п. 3.10. Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України від 28.12.2007 р. № 04-5/14 "Про практику застосування законодавства у розгляді справ, що виникають з корпоративних відносин", яким, серед іншого, також визначено, що у рішенні про виключення учасника з господарського товариства повинно бути обґрунтовано причини такого виключення і зазначено, які саме факти невиконання статутних обов'язків стали підставою виключення учасника з товариства, в чому полягає систематичність невиконання учасником товариства його обов'язків, якими саме діями (бездіяльністю) учасник перешкоджає досягненню цілей товариства. Відсутність відповідних відомостей у рішенні про виключення учасника з товариства може бути підставою визнання такого рішення недійсним за позовом даного учасника.
Зі змісту рішення засновників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 07.01.2014р. про примусове виключення засновника зі складу засновників (присутні ОСОБА_2 та ОСОБА_5) вбачається, що ОСОБА_1 систематично не виконує обов'язки засновника та не приймає участі у господарській діяльності Товариства та Загальних зборах засновників.
Однак, матеріали справи не містять жодних доказів щодо систематичного не виконання чи неналежного виконання позивачем обов'язків засновника, в чому полягає систематичність невиконання учасником товариства його обов'язків, наявності дій позивача, які перешкоджають досягненню цілей Товариства, наявності відмови від участі в загальних зборах учасників Товариства, а також не прийняття позивачем участі у господарській діяльності Товариства.
Щодо наданої відповідачем довідки від 07.07.2014р., яка за доводами відповідача підписана працівниками TOB "АВВА-СЕРВІС", то суд зазначає, що дана довідка не підтверджує факту не виконання позивачем саме обов'язків засновника Товариства, наявності дій позивача, які перешкоджають досягненню цілей Товариства не прийняття ним участі у господарській діяльності Товариства. Крім того, матеріали справи не містять доказів того, що особи, які підписали дану довідку є працівниками TOB "АВВА-СЕРВІС", які посади займають дані особи та протягом якого періоду працюють на Товаристві.
Суд, також, не приймає копії протоколів загальних зборів Товариства від 29.03.2012р. та від 10.04.2013р. в якості доказів не прийняття позивачем участі в загальних зборах учасників Товариства, оскільки відповідачем не надано документів, які б підтверджували повідомлення позивача про проведення вказаних зборів.
Крім того, в матеріалах реєстраційної справи TOB "АВВА-СЕРВІС" відсутні докази проведення за весь час діяльності Товариства загальних зборів учасників Товариства, прийняті рішення на яких потребували здійснення реєстрації в установленому порядку.
Водночас, позивач стверджує, що не отримував жодних повідомлень, звернень від виконавчого органу та інших органів TOB "АВВА-СЕРВІС" та/або інших учасників (засновників) TOB "АВВА-СЕРВІС" із повідомленням про систематичне не виконання або неналежне виконання позивачем обов'язків, або перешкоджання своїми діями досягненню цілей товариства, або вчинення будь-яких дій, що матимуть негативні наслідки для діяльності товариства.
Разом з тим, в матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували наявність вищезазначених повідомлень. Даний факт, у встановленому законом порядку, відповідачем, також, не спростований.
З приводу посилань відповідача на те, що ОСОБА_8 не було здійснено внеску до статутного капіталу TOB "АВВА-СЕРВІС" у розмірі 125 грн. 00 коп., то суд вважає дані доводи необґрунтованими, оскільки відповідачем в порушення приписів ст. 33 ГПК України не надано жодних доказів в підтвердження своїх заперечень. Разом з тим, в ч. 2 ст. 52 Закону України "Про господарські товариства", в редакції чинній на час створення Товариства, було визначено, що до моменту реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю кожен з учасників зобов'язаний внести не менше 30 відсотків вказаного в установчих документах вкладу, що підтверджується документами, виданими банківською установою. Разом з тим, згідно з відомостями щодо TOB "АВВА-СЕРВІС", які містяться у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, "дані держаної реєстрації, дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичну особу - у разі, коли державна реєстрація юридичної особи була проведена до набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців": 16.10.1995р., 16.12.2005р., 1 069 120 0000 005952, що свідчить про виконання учасниками положень ч. 2 ст. 52 Закону України "Про господарські товариства". Крім того, третя особа 4 - ОСОБА_5, в своїх поясненнях підтвердив сплату ОСОБА_1 внеску до статутного капіталу TOB "АВВА-СЕРВІС" у розмірі 125 грн. 00 коп. Водночас, відповідач будь-яких доказів в підтвердження своїх доводів та в спростування вищевикладених обставин не надав.
Відповідно до ст. 60 Закону України "Про господарські товариства", загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 60 відсотками голосів.
Частиною 5 ст. 61 Закону України "Про господарські товариства" передбачено, що про проведення загальних зборів товариства учасники повідомляються передбаченим статутом способом з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання загальних зборів. Будь-хто з учасників товариства вправі вимагати розгляду питання на загальних зборах учасників за умови, що воно було ним поставлено не пізніш як за 25 днів до початку зборів. Не пізніш як за 7 днів до скликання загальних зборів учасникам товариства повинна бути надана можливість ознайомитися з документами, внесеними до порядку денного зборів. З питань, не включених до порядку денного, рішення можуть прийматися тільки за згодою всіх учасників, присутніх на зборах.
Статутом Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", затвердженого загальними зборами учасників 09.10.1995 року, не передбачено іншого порядку повідомлення учасників Товариства про проведення Загальних зборів учасників.
Як вбачається з протоколу №2 від 27.01.2014р. та реєстру від 27.01.2014р. учасників, які прибули на загальні збори учасників Товариства, на Загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" позивач - ОСОБА_1 присутнім не був та участі у голосуванні не брав. Натомість, як встановлено судом Загальні збори від 27.01.2014р. проводились за участю учасників Товариства ОСОБА_2 (третя особа 1), який володіє 33,33% у статутному фонді Товариства та ОСОБА_5, який володіє 33,33% у статутному фонді Товариства.
На підтвердження належного повідомлення позивача про проведення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", які відбулись 27.01.2014р., відповідач надає реєстр згрупованих відправлень простими листами від 14.12.2013р. та витяг з Журналу реєстрації вихідних документів TOB "АВВА-СЕРВІС".
Однак, суд не приймає дані документи в якості належних доказів в підтвердження належного повідомлення позивача про проведення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", які відбулись 27.01.2014р., з огляду на те, що даний реєстр та витяг з Журналу реєстрації вихідних документів не місить відомостей щодо того, яка саме кореспонденція була направлена на адресу позивача, а матеріали справи не містять та відповідачем не було надано самих повідомлень про проведення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", які відбулись 27.01.2014р. Крім того, докази отримання позивачем кореспонденції, що направлялась на адресу позивача згідно реєстру згрупованих відправлень простими листами від 14.12.2013р. в матеріалах справи відсутні.
Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність доказів належного повідомлення позивача - ОСОБА_1 про час, місце та порядок денний Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС".
Враховуючи, що факт вчинення дій повинна доводити саме сторона, яка їх вчинила, ненадання належних доказів повідомлення свідчить про недоведеність відповідачем - Товариством з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" факту належного повідомлення позивача про проведення Загальних зборів учасників Товариства, що відбулись 27.01.2014р.
За таких обставин, суд приходить до висновку про недодержання процедури скликання зборів, що призвело до позбавлення позивача, як учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", можливості взяти участь у оскаржуваних Загальних зборах учасників Товариства.
Разом з тим, при вирішенні спорів про визнання недійсними рішень загальних зборів господарського товариства з підстав недопущення до участі в них акціонерів (учасників) товариства судам необхідно з'ясувати, чи могла їх відсутність (або наявність) істотно вплинути на прийняття рішення, яке оскаржуються (п. 21 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2008 № 13 "Про практику розгляду судами корпоративних спорів").
Як встановлено судом, на час проведення спірних зборів, частка позивача в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" становила 33,33 %, але на момент проведення оскаржуваних зборів 66% статутного капіталу належало іншим учасникам товариства, які, як вказано в протоколі №2 від 27.01.2014р., були присутні на загальних зборах, а відтак голос позивача не міг вплинути на результати голосування та прийняття рішення, оскільки згідно з положеннями Статуту Товариства, Загальні збори вважаються правомірними, якщо на них присутні учасники, які мають у сукупності більш ніж 60% голосів.
Разом з тим, суд приймає до уваги пояснення третьої особи 4 яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_5 щодо не проведення 27.01.2014р. жодних Загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС".
Однак, враховуючи те, що на Загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", що відбулись 27.01.2014р., було прийнято рішення про виключення позивача - ОСОБА_1 зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", беручи до уваги, те, що підставами для виключення були систематичне не виконання обов'язків засновника та не прийняття участі у господарській діяльності Товариства та Загальних зборах засновників, а також та, що недодержання процедури скликання зборів призвело до позбавлення позивача, як учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", можливості взяти участь у оскаржуваних Загальних зборах учасників Товариства, суд дійшов висновку про невідповідність спірних рішень вимогам чинного законодавства та Статуту Товариства.
Відповідно до п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року № 13 "Про практику розгляду корпоративних спорів", судам необхідно враховувати, що рішення загальних зборів учасників (акціонерів) та інших органів господарського товариства є актами, оскільки ці рішення зумовлюють настання правових наслідків, спрямованих на регулювання господарських відносин, і мають обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. У зв'язку з цим підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів (учасників) господарського товариства можуть бути:
порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів товариства;
позбавлення акціонера (учасника) товариства можливості взяти участь у загальних зборах;
порушення прав чи законних інтересів акціонера (учасника) товариства рішенням загальних зборів.
Враховуючи неправомірне виключення позивача - ОСОБА_1 зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", а також неповідомлення позивача про проведення Загальних зборів учасників Товариства, що, у даному випадку, призвело до порушення прав чи законних інтересів позивача як учасника ТОВ "АВВА-СЕРВІС", суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання недійсним рішення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", оформленого протоколом Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" №2 від 27.01.2014р.
З приводу посилань позивача на те, що оспорювані рішення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" прийняті без оформлення переуступки та без перерозподілу часток у статутному капіталі Товариства, а в матеріалах реєстраційної справи відсутні документи, які б свідчили про направлення повідомлення учасника TOB "АВВА-СЕРВІС" про факт та умови продажу їх часток в статутному капіталі, а також відсутня відмова учасників ОСОБА_1 та ОСОБА_5 від переважного права на купівлю часток у статутному капіталі, які передані (уступлені) третім особам ОСОБА_3 та ОСОБА_4; документ, який би свідчив про перехід права власності до вказаних третіх осіб; документи, які свідчать про згоду дружини/чоловіка третіх осіб та учасників TOB "АВВА-СЕРВІС" на придбання (набуття) або передання (уступку) часток у статутному капіталі, то суд зазначає, що законодавством не визначено здійснення перерозподілу часток у статутному капіталі Товариства з одночасним прийняттям рішення про виключення учасника Товариства, а тому дані посилання позивача та також необхідність наявності відповідних документів, якими оформляються дії, пов'язані з купівлею часток у статутному капіталі визнаються судом безпідставними.
Враховуючи задоволення судом позовних вимог в частині визнання недійсним рішення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС", протоколом №2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27.012.014р., то задоволенню підлягають і вимоги позивача про визнання недійсними змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" внесені в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за №10251050012005952 від 27.01.2014 на підставі рішень Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" оформлених протоколом №2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27 січня 2014 року.
У відповідності до ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Частина 1 ст. 33 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно з ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Враховуючи вищенаведене та встановлені судом обставини, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Витрати по сплаті судового збору відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати недійсним рішення Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" (04073, м. Київ, вул. Лугова, буд. 16, код ЄДРПОУ 23716959) оформлені протоколом №2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27 січня 2014 року.
3. Визнати недійними недійсними зміни до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" (04073, м. Київ, вул. Лугова, буд. 16, код ЄДРПОУ 23716959) внесені в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за №10251050012005952 від 27.01.2014 на підставі рішень Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" (04073, м. Київ, вул. Лугова, буд. 16, код ЄДРПОУ 23716959) оформлених протоколом №2 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" від 27 січня 2014 року.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АВВА-СЕРВІС" (04073, м. Київ, вул. Лугова, буд. 16, код ЄДРПОУ 23716959) на користь ОСОБА_8 (03049, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) 2436 (дві тисячі чотириста тридцять шість) грн. 00 коп. судового збору.
5. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено: 11.08.2014р.
Суддя О.В. Гулевець
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2014 |
Оприлюднено | 13.08.2014 |
Номер документу | 40113896 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гулевець О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні