КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 липня 2014 року Справа № П/811/2134/14
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А., розглянувши у порядку письмового провадження у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді до приватного вищого навчального закладу "Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки" про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (надалі - УПФУ в м. Кіровограді) звернулося до суду з позовом до приватного вищого навчального закладу "Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки" (надалі - ПВНЗ "КІРУЕ") про стягнення 2 443,52 грн.
Позов мотивовано тим, що органами Пенсійного фонду України на підставі ст.24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", постанови Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.04 відповідачу визначено до сплати різницю між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за квітень, травень, червень 2014 року у розмірі 2 443,52 грн. Оскільки у встановлені строки кошти, визначені у відповідних повідомленнях, вручених відповідачу, останнім не сплачені, позивач просить суд стягнути їх на свою користь.
У ході судового розгляду справи позивач заявою від 04.07.14 зменшив розмір позовних вимог до 2019, 83 грн.,
У судове засідання 11.07.14 представники сторін, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, не прибули. Представник позивача подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до частин 4, 6 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши справу у письмовому провадженні за наявними у ній матеріалами, суд встановив такі обставини та дійшов до таких висновків.
Приватний вищий навчальний заклад "Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки" зареєстрований як юридична особа 16.07.93 виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради (а.с.5-6), є недержавним вищим навчальним закладом та надає освітні послуги на підставі ліцензії Міністерства освіти і науки України. Відповідно до сертифікату про акредитацію Серія СІ-ІІІ №127689, виданого ДАК Міністерства освіти та науки України, відповідача з 09.07.02 по 01.07.07 визнано акредитованим за статусом вищого закладу освіти ІІІ рівня (а.с.18) Також ПВНЗ "КІРУЕ" взятий на облік в УПФУ в м. Кіровограді як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Встановлено, що у період, протягом якого ПВНЗ "КІРУЕ" мав ІІІ рівень акредитації, у трудових відносинах з ним перебували науково-педагогічні працівники ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, які займали посади, перебування на яких зараховано їм до наукового стажу при призначенні пенсії. Вказані особи перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду, отримуючи пенсію відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (а.с.26-28, 35-41, 49-52, 60-62, 67-69).
Згідно з абзацом 2 пункту 13 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі, якщо особа має право на отримання пенсії, відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність".
Порядок пенсійного забезпечення наукових працівників урегульований статтею 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Згідно з частиною 3 статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).
Відповідно до частини 9 статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Частиною 33 статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" передбачено, що дія цієї статті поширюється на наукових (науково-педагогічних) працівників наукових установ та організацій недержавної форми власності, які пройшли державну атестацію згідно із цим Законом, недержавних вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, що діють відповідно до Закону України "Про вищу освіту", міжнародних наукових організацій, відкритих на території України відповідно до міжнародних договорів, установчі документи яких затверджено Кабінетом Міністрів України, а також на наукових (науково-педагогічних) працівників наукових установ і вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, що належали партійним та громадським організаціям колишніх Української РСР, інших республік СРСР та СРСР.
Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.04 №372 затверджено Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи. (надалі - Порядок №372).
Відповідно до пункту 3 Порядку №372 фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.
Пунктом 5 Порядку №372 передбачено, що розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Згідно з пунктом 6 Порядку №372 у разі зміни розміру пенсії або виникнення обставин, які впливають на фінансування різниці у розмірі пенсії (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це відповідні підприємства, установи, організації та заклади у місячний строк з дня виникнення таких обставин.
У разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством (пункт 8 Порядку №372).
Пунктом 9 Порядку №372 передбачено, що різниця у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації фінансується за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів згідно з пунктами 3 - 8 цього Порядку.
Встановлено, що органами Пенсійного фонду визначено розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленої відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за квітень 2014 року у сумі 1146, 22 грн., за травень 2014 року - 899, 83 грн., за червень 2014 року - 847, 38 грн. Відповідні повідомлення, складені згідно з додатком до Порядку №372, позивачем направлено та вручено відповідачу (а.с.7-17).
Між тим, відповідач, отримавши вказані повідомлення, відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної зазначеним особам, як того вимагає абз. 3 ч. 9 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", пунктами 5, 9 Порядку №372, перерахував до УПФУ в м. Кіровограді частково, а саме 873, 60 грн. Доказів сплати решти суми боргу у розмірі 2 019, 83 грн. суду не надано.
З огляду на встановлені обставини справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача боргу у вигляді різниці між сумою пенсії, призначеної за Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, у розмірі 2019, 83 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судові витрати сторонами у справі не понесені.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 94, 136, 158 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді задовольнити.
Стягнути з приватного вищого навчального закладу "Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки" (ідентифікаційний код 13765106) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді суму боргу у вигляді різниці між сумою пенсії, призначеної за Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, у розмірі 2 019, 83 грн. (дві тисячі дев'ятнадцять гривень 83 копійки).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2014 |
Оприлюднено | 15.08.2014 |
Номер документу | 40129277 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.А. Черниш
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні