cpg1251
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
УХВАЛА
Від "15" серпня 2014 р. Справа № 906/1113/14
Суддя Макаревич В.А. , розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Аспект" (смт. Черняхів, Житомирська область)
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
12.08.2014 р. до господарського суду Житомирської області надійшла заява вих №11 від 12.08.2014 Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Аспект" (смт. Черняхів, Житомирська область) (далі - боржник) про порушення справи про банкрутство у порядку ст. ст. 10, 11, 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, чинній з 19.01.2014 р. (далі - Закон).
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно із ч. 1 ст. 12 Закону господарський суд приймає заяву про порушення справи про банкрутство для розгляду у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті або для повернення заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви боржника про порушення справи про банкрутство згідно ч. 2, 3 ст. 11 Закону додаються відповідні документи.
Боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачено цим Законом (ч. 4 ст. 11 Закону).
Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону про банкрутство боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності); під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом.
Господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо: заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посаду якої у заяві не зазначено; заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі; заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; заявник-кредитор не надав доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону (ч. 1 ст. 15 Закону про банкрутство).
За результатами розгляду заяви з доданими до неї матеріалами, судом встановлено, що заява і додані до неї документи підлягають поверненню боржнику без розгляду з огляду на наступне.
Боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачено цим Законом (ч. 4 ст. 11 Закону).
Відповідно до роз'яснень, які містяться у абз.абз. 3, 4 п. 12 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 р. №01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 р. №4212-VI" (зі змінами і доповненнями), заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником лише за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат (ч. 4 ст. 11 Закону про банкрутство). У визначенні таких витрат слід враховувати необхідність виплати винагороди арбітражному керуючому у мінімальному розмірі не менше, ніж за дванадцять місяців його роботи, відшкодування витрат на публікацію оголошень у справі та судового збору, сплаченого кредиторами. У разі відсутності майна, достатнього для покриття судових витрат, господарський суд повинен повернути заяву боржника про порушення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з тим, що заява не відповідає вимогам, зазначеним у Законі.
Згідно з ч. 6 ст. 16 Закону в ухвалі про порушення провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру оплати його послуг та джерела її сплати.
Відповідно до ч. 1 ст. 115 Закону арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.
Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 115 Закону грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Згідно довідки боржника вих.№7 від 10.07.2014 розмір середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців становив 868,00 грн. При цьому заявником не зазначено за який період (за останні дванадцять місяців) був встановлений даний розмір середньомісячної заробітної плати керівника боржника.
Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Відповідно до абз. 1 ст. 2 Кодексу законів про працю України, право громадян України на працю, - тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, - включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи, забезпечується державою.
Згідно зі статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" у 2014 році встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1218 гривень.
Відповідно до пп. 14 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом оплачуються судовим збором у розмірі 1 (однієї) мінімальної заробітної плати, тобто 1218,00 грн.
Таким чином, при зверненні до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржником мають бути надані докази того, що майна боржника достатньо для покриття судових витрат, а саме, принаймні: виплати винагороди арбітражному керуючому у мінімальному розмірі не менше, ніж за дванадцять місяців його роботи.
Враховуючи те, що згідно з нормами чинного законодавства заробітна плата не може бути нижчою від визначеної законом, мінімальна сума коштів для виплати такої винагороди має становити не менше 29232,00 грн. (1218,00 грн. х 2 х 12 місяців) + судовий збір сплачений кредиторами (1218,00 грн. х кількість заяв кредиторів з грошовими вимогами до боржника).
Проте, як вбачається з матеріалів заяви вих. №11 від 12.08.2014 про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Аспект", зокрема, з даних фінансового звіту за перше півріччя 2014 року, довідки вих. №2, довідки вих.№3 від 25.06.2014, довідки вих.№9 Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Аспект" (за підписом директора Шевченко Т.В.), а також з тексту заяви про порушення справи про банкрутство у боржника відсутнє будь - яке майно та грошові кошти, що можуть в повній мірі забезпечити покриття вищезазначених витрат.
З огляду на зазначене та приймаючи до уваги, що заявником не подано суду доказів достатньої для покриття судових витрат кількості активів, господарський суд приходить до висновку, що вартості майна боржника не достатньо для покриття судових витрат у справі.
Як вбачається з автоматизованої системи діловодства господарського суду Житомирської області на зазначені недоліки поданих матеріалів заяв №1 від 25.06.2014, №10 від 15.07.2014 Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Аспект" (смт. Черняхів, Житомирська область) про порушення справи про банкрутство у порядку ст. ст. 10, 11, 12 Закону господарський суд вже неодноразово звертав увагу заявника Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Аспек" в ухвалах господарського суду про повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство без розгляду від 01.07.2014, від 28.07.2014, на що заявник уваги не звернув.
У разі відсутності майна, достатнього для покриття судових витрат, господарський суд повинен повернути заяву боржника про порушення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з тим, що заява не відповідає вимогам, зазначеним у Законі (абз.7 п.12 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI)").
Поряд із викладеним необхідно зазначити, що господарський суд вже звертав увагу заявника Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-Аспект", що виконавчі провадження, про які зазначено у матеріалах заяви: по виконанню виконавчого листа №2923/10 від 26.08.2010 Житомирського окружного адміністративного суду закінчено в останнє - 29.07.2013 р., по виконанню наказу господарського суду Житомирської області №12/1947 від 18.03.2010 закінчено в останнє - 29.11.2012, по виконанню наказу господарського суду Житомирської області №15/747 від 10.12.2010 закінчено в останнє - 29.11.2012, по виконанню наказу господарського суду Житомирської області №157746 від 27.10.2010 закінчено в останнє - 29.11.2012. Доказів звернення стягувачами до ВДВС для виконання судових рішень стосовно заявника після 29.07.2013 р. подані матеріали заяви не містять.
Також, необхідно звернути увагу Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Аспект", що заявник звернувся до господарського суду Житомирської області 12.08.2014 із заявою від 12.08.2014. Разом з тим, до матеріалів заяви додано довідки боржника №2 про відсутність майна, №3 про відсутність майна, яке перебуває у заставі, №9 про відсутність рахунків, на яких обліковуються цінні папери, станом на червень та початок липня 2014 р.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що за сукупністю недоліків заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Аспект" про порушення справи про банкрутство в порядку ст.ст. 10, 11, 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; а тому підлягає поверненню без розгляду.
Згідно ч.4 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" про повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство без розгляду суд виносить ухвалу.
Відповідно до ч.2 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення, як це передбачено ч.3 ст.63 ГПК України.
Керуючись ст. 63 ГПК України, абз.3 ч.1 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, чинній з 19.01.2013, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Повернути заяву про порушення провадження у справі про банкрутство з доданими матеріалами Товариству з обмеженою відповідальністю "Агро-Аспект" (Житомирська область, смт. Черняхів) без розгляду.
2. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Агро-Аспект" (Житомирська область, смт. Черняхів, вул. Леніна, 25, ідентифікаційний код 34909180) з Державного бюджету України сплачений ним згідно квитанції №007900661 від 25.06.2014 судовий збір в сумі 6090 грн.
Додаток: матеріали заяви на 73 арк., у тому числі оригінал квитанції №007900661 від 25.06.2014.
Суддя Макаревич В.А.
Список розсилки:
1. - в наряд;
2.. - заявнику ТОВ "Агро-Аспект": Житомирська область, смт. Черняхів, вул. Леніна, 25 - реокм.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2014 |
Оприлюднено | 19.08.2014 |
Номер документу | 40156998 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні