Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 695/3199/14-ц
номер провадження 2/695/1151/14
12 серпня 2014 року м. Золотоноша
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Таратіна В.О.
при секретарі Курченко В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Золотоноша цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Подільської сільської ради Золотоніського району про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Подільської сільської ради Золотоніського району про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом.
Свою заяву позивач пояснює тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер його дід ОСОБА_2. Спадкодавець за життя розпорядився належним йому на праві власності майном, оформивши волевиявлення у формі заповіту на ім'я онуків - ОСОБА_1 та ОСОБА_3
Після смерті спадкодавця відкрилась спадщина у тому числі й у вигляді земельної ділянки площею 2,28 га, що розташована на території Подільської сільської ради Золотоніського району, Черкаської області, цільове призначення: ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку. Він у строк встановлений ст.. 1270 ЦК України звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4. довідкою виданою виконкомом Подільської сільської ради Золотоніського району встановлено, що разом із спадкодавцем на момент його смерті проживала його дружина ОСОБА_4, яка фактично вступила в права управління та володіння спадковим майном. Однак 17.06.2014 року написала заяву про відмову від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 на його користь.
Коли позивач звернувся до нотаріуса за свідоцтвом про право на спадщину, то отримав відмову у зв'язку наявністю інших спадкоємців. Окрім того, ним втрачено оригінал державного акту на право власності на землю, у зв'язку з чим, оформлення права власності на земельну ділянку в позасудовому порядку не можливо.
Позивач в судове засідання не з'явився, але надав до суду заяву про розгляд справи в його відсутність на задоволенні позову наполягав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, але надали до суду листа про розгляд справи без їх участі.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав:
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2, вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_4.
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_3, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1, батьками зазначено - ОСОБА_5 та ОСОБА_6.
Відповідно до свідоцтва про народження серії ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2, батьками зазначено - ОСОБА_7, ОСОБА_4.
Відповідно до заповіту від 11.07.2012 року вбачається, що ОСОБА_2 на випадок смерті зробив таке заповітне розпорядження: належний йому на праві особистої власності житловий будинок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1, заповідає в рівних частинах своїм внукам ОСОБА_1 та ОСОБА_3, земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Подільської сільської ради, заповідав онукові ОСОБА_1.
Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 180623 виданого ОСОБА_7, вбачається, що він є власником земельної ділянки площею 2,28 га. у межах Подільської сільської ради Золотоніського району. Цільове призначення - ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Відповідно до заяви від 17.06.2014 року, вбачається, що ОСОБА_8, від прийняття спадщини у вигляді земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Подільської сільської ради відмовилася на користь ОСОБА_1, 1986 р.н..
Відповідно до довідки від 16.08.2013 року за № 226 виданої виконкомом Подільської сільської ради Золотоніського району, вбачається, що за померлим ОСОБА_2 рахується житловий будинок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1 в будинку був постійно зареєстрований та проживав на день смерті.
Відповідно до ч. 1 ст. 328 ЦК України - право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Відповідно до ст.. 346 ЦК України однієї із підстав припинення права власності є смерть власника.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ч. 1 ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Керуючись ст.ст. 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ідн. НОМЕР_1, право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 - на земельну ділянку площею 2,28 га, що розташована на території Подільської сільської ради, Золотоніського району, Черкаської області, кадастровий номер 7121588500:02:003:0075, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала спадкодавцю на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку, серії ЯБ № 180623, виданого Золотоніським районним відділом земельних ресурсів 06.10.2004 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за № 371.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Черкаської області через Золотоніський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення.
Суддя В. О. Таратін
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2014 |
Оприлюднено | 20.08.2014 |
Номер документу | 40161854 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Таратін В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні