Постанова
від 11.08.2006 по справі 3/114
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

3/114

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

11.08.2006                                                                                Справа №3/114

м. Полтава

По позову Товариства з обмеженою відповідальністю „Голландські троянди”, 39600, с. Омельник  Кременчуцького району Полтавської області, вул. Козацька, 7

до    Кременчуцької об'єднаної  державної   податкової    інспекції, 39600, м. Кременчук,  вул. Жовтнева, 43

про спонукання вчинення дій –зобов'язання утриматись від спонукання продажу основних фондів та товарно-матеріальних цінностей, які були включені до загальної декларації з ПДВ,

                                            

Суддя     БУНЯКІНА Ганна Іванівна

Секретар судового засідання Костандян Оксана Василівна

Представники:

від позивача -  Вигодський С. В. ( див протокол від 09.08.06р.)

від відповідача  –Яроцький В.О., Павленко І.В. (див. протокол від 09.08.06р.)

Постанова винесена після перерви, оголошеної в судовому засіданні 9 серпня 2006 року в порядку ст. 150 КАС України, про що зафіксовано в протоколі судового засідання.

Суть спору: Розглядається позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю „Голландські троянди”, с. Омельник  Кременчуцького району про  визнання дій та бездіяльності Кременчуцької ОДПІ протиправними та зобов'язати її (КОДПІ) –утриматись від вчинення дій: спонукання Товариства з обмеженою відповідальністю „Голландські троянди” у проведенні умовного продажу основних фондів та товарно-матеріальних цінностей, які були включені до загальної декларації з ПДВ; вчинити певні дії: зареєструвати ТОВ „Голландські троянди” платником фіксованого сільськогосподарського податку (з урахуванням заяв: (1) про уточнення та збільшення позовних вимог від 01.08.2006р. №6720/1, (2) про зміну предмету та підстав позовних вимог від 04.08.2006р. №7026 та (3) спільної заяви про часткове примирення сторін від 07.08.2006р. (вх.№09075 від 09.08.2006р.).

Відповідач позовні вимоги відхилив за мотивами заперечень, викладених в відзиві на позов від 03.08.2006р. №б/н ( вх. №08847 від 04.08.2006р.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін,

в с т а н о в и в :

Позивач –Товариство з обмеженою відповідальністю „Голландські троянди” стоїть на обліку в Кременчуцькій об'єднаній державній податковій інспекції як платник податків, в т.ч. –платник фіксованого сільськогосподарського податку в 2006 році, про що засвідчує довідка КОДПІ від 20.02.2006 р. №4025/10/16-227. З огляду на це, вимоги позивача щодо вчинення певних дій - зареєструвати ТОВ „Голландські троянди” платником фіксованого сільськогосподарського податку є безпредметними та і самі сторони досягли примирення в цій частині, що викладено в формі спільної заяви від 07.08.2006р. (вх.№09075 від 09.08.2006р.).

Враховуючи, що така спільна заява не є суперечною чинним процесуальним нормам, провадження в справі в частині вимог щодо спонукання реєстрації позивача як платника ФСП підлягає закриттю відповідно до п. 3 ч.1 ст. 157 КАС України.

Будучи платником ФСП з 01.01.2006р., на ТОВ „Голландські троянди” поширюється дія п. 11.29 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість” від 03.04.1997р. №168/97-ВР (зі змінами та доповненнями), тобто спеціальний режим „сплати до бюджету ПДВ щодо операцій з поставки товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, за винятком операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою...” Ці кошти залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення, а у разі нецільового використання акумульованих коштів вони стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку.

Сама процедура акумуляції та використання зазначених коштів урегульована Порядком акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, затв. постановою КМ України від 26.02.1999р. №271 (зі змінами і доповненнями).

Відповідно до п. 4 відміченого Порядку на підставі даних бухгалтерського та податкового обліку сільськогосподарський товаровиробник складає декларацію з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, крім операцій з продажу переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, і в терміни, передбачені законодавством для звітності, подають її до органів державної податкової служби. Одночасно з декларацією з податку на додану вартість за відповідний звітний період сільськогосподарські товаровиробники подають до органу державної податкової служби за місцем реєстрації довідку про цільове використання сум податку на додану вартість за попередній звітний період, форма та зміст якої визначається Державною податковою адміністрацією за погодженням із Міністерством аграрної політики.  .

Дотримуючись останньої норми позивач подавав до ДПС податкову звітність з ПДВ за січень 2006 року, в т.ч. і окрему податкову декларацію (сторони називають її спеціальною) з відповідними додатками. Цієї обставини податкова не спростовує, а навпаки підтримує.

Однак, без будь-якого документального підтвердження, з посиланням на здійснення камеральної перевірки декларацій за січень 2006 року ( матеріали камеральної перевірки на вимогу суду не надані, а представники КОДПІ пояснили в судовому засіданні, що така не проводилась і матеріали відсутні), ДПС –відповідач за листом від 20.03.2006р. №7474/10/16-322 з посиланням на пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України про „ПДВ” ( в його новій редакції) сповістила позивача про необхідність проведення „умовного” продажу основних фондів та товарно-матеріальних цінностей за їх звичайною ціною, але не нижчою ціни їх придбання, які включені до загальної декларації, враховуючи той факт, що ТОВ „Голландські троянди” перейшло на спеціальний режим оподаткування.

З огляду на останнє (спонукання податковою „умовного” продажу), позивач вважає цю дію ДПС за межами чинного законодавства та яка порушує його права в сфері оподаткування, а саме виконувати не передбачені в законодавчому полі  дії шляхом подання уточнюючих розрахунків або надання письмових пояснень причин не проведення відповідних корегувань в податковій звітності ( див. лист КОДПІ від 20.03.2006р. №7474/10/16-322).

Зазначений лист відповідача не є актом в розумінні ст. 17 КАС України, а отже не може мати правових наслідків для позивача як правовий акт індивідуальної дії. Однак направлення його (листа) платнику за результатами перевірки податкової звітності, замість прийняття відповідного рішення за результатами камеральної перевірки з відповідним вмотивуванням чи повернення звітної документації у встановленому порядку, судом розцінено як діє ДПС за межами процедури реагування на невірно оформлену податкову звітність, а отже дією, що не відповідає вимогам чинного податкового законодавства.

Крім того, за змістом самого листа дія КОДПІ щодо спонукання позивача-платника податків до проведення  „умовного” продажу основних фондів та ТМЦ при переході на спеціальний режим оподаткування є за межами норм матеріального права, з огляду на наступне:

Податковий кредит –сума ПДВ, на яку можна зменшити податкові зобов'язання звітного періоду (пп.1.7 ст. 1 Закону про ПДВ).

Керуючись першими чотирма абзацами пп. 7.4.1 п.7.4 ст. 7 Закону про ПДВ підприємства - суб'єкти підприємницької діяльності  мають право включати до податкового кредиту всі суми, сплачені (нараховані) в звітному періоді у разі придбання товарів (послуг) та основних фондів, якщо вони здійснюють оподатковані операції, які належать до господарської діяльності і є відповідним чином оформлені податкові накладні (або інші документи, що підтверджують право на податковий кредит).

Абзацом же 5  пп. 7.4.1 п.7.4 ст. 7 Закону про ПДВ (до якого апелює податкова) визначено, „ якщо у подальшому такі товари (послуги) починають використовуватись в операціях, які не  є об'єктом оподаткування згідно зі статтею 3 цього Закону або звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 цього Закону, чи основні фонди переводяться до складу невиробничих фондів, то з метою оподаткування такі товари (послуги), основні фонди вважаються проданими за їх звичайною ціною у податковому періоді, на який припадає початок такого використання або переведення, але не нижче ціни придбання (виготовлення, будівництва, спорудження)”. Отже, в контексті цієї норми законодавець визначив декілька умов для здійснення „умовного” продажу  товарів (послуг) при формуванні цифрового ряду податкової звітності з ПДВ:

- (1) якщо у подальшому вони починають використовуватись в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно зі ст. 3 Закону про ПДВ;

- (2) якщо у подальшому вони починають використовуватись в операціях, які звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 Закону про ПДВ;

а для здійснення „умовного” продажу основних фондів  -  у разі переведення їх до складу невиробничих фондів.

Як бачимо, відмічена норма не містить вимоги „умовного” продажу товарів (послуг) чи основних фондів з підстав лише переходу підприємств –платників податків на спеціальний режим оподаткування, охоплений регулюванням п. 11.29 ст. 11 Закону про ПДВ, як і в нашому випадку –позивача (ТОВ „Голландські троянди”). Докази ж відносно того, що основні фонди позивача були переведені до невиробничих відсутні.

За викладеного вимоги позивача є обґрунтованими в частині визнання протиправними дій КОДПІ щодо зобов'язання позивача проведення „умовного” продажу основних фондів та товарно-матеріальних цінностей і відображення цієї обставини в податковій звітності, з огляду на факт переходу позивача на спеціальний режим оподаткування –платником фіксованого сільськогосподарського податку,  та підлягають задоволенню.

На підставі матеріалів справи та керуючись ст. 12 ГПК України, ст.ст. 157 (п. 3 ч.1),158, 162, 163, п.6 розд. УІІ  “Прикінцеві та перехідні положення” КАС України ,  суд -

П О С Т А Н О В И В:

1.  Позов задовольнити частково.

2. Визнати (незаконними) протиправними дії Кременчуцької ОДПІ щодо зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю „Голландські троянди” с. Омельник Кременчуцького району проведення „умовного” продажу основних фондів та товарно-матеріальних цінностей і відображення цієї обставини в податковій звітності, з огляду на факт переходу позивача на спеціальний режим оподаткування –платником фіксованого сільськогосподарського податку.

3.  В іншій частині вимог провадження у справі закрити.

4.  Стягнути з державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Голландські троянди” (39600, с. Омельник  Кременчуцького району Полтавської області вул. Козацька, 7), р/р 260030100033 в АКБ „МТ-банк”, МФО 331304, код ЄДРПОУ 30941257 – 203,00 грн. судових витрат.

  Видати виконавчий лист з набранням постановою законної сили.

5. Копію цієї постанови надіслати сторонам за адресами, зазначеними в її вступній частині.

 

        СУДДЯ                                                                                         Г.І. БУНЯКІНА

Примітка:

1. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

2. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 КАС України.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення11.08.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу401846
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —3/114

Ухвала від 14.08.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Ухвала від 29.06.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков Станіслав Георгійович

Ухвала від 13.01.2011

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Турецький І.М.

Ухвала від 27.12.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Турецький І.М.

Судовий наказ від 16.07.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Мамченко Ю. А.

Ухвала від 22.06.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Мамченко Ю. А.

Ухвала від 05.07.2010

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 07.10.2013

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фрич М. М.

Ухвала від 17.09.2013

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фрич М. М.

Ухвала від 28.02.2013

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Фрич М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні