ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2014 р. Справа № 804/10437/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Рищенко А. Ю., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 57568,00грн. з Приватного підприємства «Технопромзв'язок», -
ВСТАНОВИВ :
О 14:52 годині 21.07.2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області з поданням про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 57568,00грн. з Приватного підприємства «Технопромзв'язок».
Ухвалою суду від 13:30 години 22.07.2014 року після залишення подання без руху ухвалою суду від 16:00 години 21.07.2014 року було відкрито провадження за поданням та призначено справу до судового розгляду.
В обґрунтування свого звернення до адміністративного суду із даним поданням податковий орган зазначає, що станом на час звернення до суду Приватне підприємство «Технопромзв'язок» (далі - ПП «Технопромзв'язок») має податковий борг у розмірі - 57568,00грн., який виник у зв'язку із несплатою авансового внеску з податку на прибуток приватних підприємств.
Просить суд: стягнути кошти за податковим боргом з Приватного підприємства «Технопромзв'язок» (код ЄДРПОУ - 35544826) на користь Державного бюджету України з авансового внеску з податку на прибуток в сумі - 57568,00грн. (п'ятдесят сім тисяч п'ятсот шістдесят вісім гривень 00 копійок) на р/р - №33215845700004 в ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО - 805012, код бюджетної класифікації - 11023201.
У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.
Від представника заявника надійшла письмова заява про розгляд справи за поданням без його участі.
У відповідності до положень ч.6 ст.128 КАС України суд ухвалив рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Суд, вивчивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити дане подання повністю з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є, зокрема, органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Частиною 1 п. 61.1 ст. 61 Податкового кодексу України передбачено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Так, з матеріалів справи вбачається, що ПП «Технопромзв'язок» було надано до податкової інспекції - декларацію з податку на прибуток підприємства №9090650750 від 25.02.2014 року, відповідно до якої було визначено суму грошового зобов'язання у розмірі - 14392,00грн. (авансовий внесок з податку на прибуток).
Відповідно до Наказу «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році згідно з п.2 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до п.57.1 ст.57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2014 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2013 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Отже, станом на момент звернення до адміністративного суду із даним поданням податковий борг відповідача з авансового внеску з податку на прибуток підприємства складає - 57568,00грн.
Проте, у визначений строк у добровільному порядку ПП «Технопромзв'язок» не сплатило вищевказану суму авансового внеску з податку на прибуток підприємства.
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
За правилами ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку , визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
На виконання вимог ст.59 Податкового кодексу України податковим органом було сформовано податкову вимогу від 28.04.2014 року №884-25 на суму 14392,00грн., яка була отримана відповідачем - 22.05.2014 року. Однак, ПП «Технопромзв'язок» у добровільному порядку не сплатив суму податкового боргу за зазначеним платежем. Тому, станом на 14.07.2014 року сума податкового боргу з авансового внеску з податку на прибуток приватних підприємств становить - 14 392,00грн.
Відповідно до вимог ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку , визначеному Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до положень пп.20.34.1 п.20.34 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право, в тому числі звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Таким чином, враховуючи, що у добровільному порядку відповідачем не було сплачено спірну суму податкового боргу, не надано суду належних доказів щодо сплати такого, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163, 183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Подання Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 57568,00грн. з Приватного підприємства «Технопромзв'язок» - задовольнити повністю.
Стягнути кошти за податковим боргом з Приватного підприємства «Технопромзв'язок» (код ЄДРПОУ - 35544826) на користь Державного бюджету України з авансового внеску з податку на прибуток в сумі - 57568,00грн. (п'ятдесят сім тисяч п'ятсот шістдесят вісім гривень 00 копійок) на р/р - №33215845700004 в ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО - 805012, код бюджетної класифікації - 11023201.
Постанову суду відповідно до ч.1 ст.256 КАС України, звернути до негайного виконання.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Суддя А.Ю. Рищенко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2014 |
Оприлюднено | 20.08.2014 |
Номер документу | 40185017 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні