ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 серпня 2014 року 10 год. 45 хв. м. Львів № 813/4982/14
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Кедик М.В.,
секретар судового засідання Харів М.Ю.,
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу
за позовомУправління Пенсійного фонду України у м. Самборі та Самбірському районі Львівської області, представник - не прибув доВідкритого акціонерного товариства «Самбірський завод металооснастки», представник - не прибув простягнення заборгованості в сумі 2264,66 грн.
в с т а н о в и в :
Управління Пенсійного фонду України у м. Самборі та Самбірському районі Львівської області (далі - УПФУ у м. Самборі та Самбірському районі) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Самбірський завод металооснастки» (далі - ВАТ «Самбірський завод металооснастки»), в якому просить стягнути витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах на підставі пункту «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», за період з 01.06.2014 року по 30.06.2014 року на суму 2264,66 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач всупереч вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного Фонду України, затвердженої Постановою правління ПФУ 19.12.2003 року № 21-1, за період з 01.06.2014 року по 30.06.2014 року не здійснював компенсацію витрат на виплату та доставку пільгових пенсій і заборгував позивачу 2264,66 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, 14.08.2014 року подав клопотання у якому просить розглядати справу за його відсутності. Позовні вимоги підтримує повністю. Просить позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач прибуття повноважного представника в судове засідання не забезпечив, заперечень на адміністративний позов не подав. На адресу суду повернувся поштовий конверт, направлений відповідачу за адресою вказаною у позовній заяві, у зв'язку із закінченням терміну зберігання. Згідно з ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
За таких обставин суд вважає, що справу можливо розглядати за відсутності представників сторін на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.
Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив.
ВАТ «Самбірський завод металооснастки» зареєстрований в Єдиному державного реєстру підприємств та організацій України як юридична особа та присвоєно ідентифікаційний код 01267892, що підтверджується Довідкою АБ № 095255 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і перебуває на обліку в УПФУ у м. Самборі та Самбірському районі Львівської області.
Як вбачається з матеріалів справи, за період роботи в ВАТ «Самбірський завод металооснастки» право на пільгову пенсію за списком № 1 набули ОСОБА_1, ОСОБА_2 УПФУ у м. Самборі та Самбірському районі Львівської області даним особам було призначено та виплачено пенсії на пільгових умовах, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року з наступними змінами та доповненнями, Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року № 1788-ХІІ з подальшими змінами та доповненнями, Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» (затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663 з наступними змінами та доповненнями).
Згідно п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. При цьому до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Відповідно до вимог ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списками № 1, та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, i за результатами атестації робочих місць (далі - список № 1, список № 2).
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, встановлено розділом шостим Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» (далі -Інструкція).
Відповідно до п. 6.1 Інструкції, витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах підлягають повному (100%) відшкодуванню.
Згідно з п. 6.4 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Відповідно до п. 6.8 Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. В разі зміни розміру пенсії або настання обставин, що впливають на суму відшкодування, органи Пенсійного Фонду України повідомляють про це підприємство у місячний термін з моменту виникнення цих обставин.
УПФУ у м. Самборі та Самбірському районі надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій призначених згідно п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.
Склад витрат на виплату та доставку пенсій, призначених пенсіонерам за списком № 1 відповідно до пункту «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за червень 2014 року та факт їх понесення УПФУ у м. Самборі та Самбірському районі підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених згідно п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до розрахунку суми боргу «Самбірський завод металооснастки» по фактичних витратах на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за червень 2014 року загальна сума фактичних витрат позивача, яка підлягає відшкодуванню, становить 2264,66 грн.
Позивач також долучив документи, що підтверджують наявність підстав для призначення пільгової пенсії працівникам відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_2: довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, довідки про виплачену пенсію, розпорядження, протоколи про призначення пільгових пенсій.
Оскільки станом на дату судового розгляду справи, заборгованість відповідача в сумі 2264,66 грн не погашена, позовні вимоги УПФУ у м. Самборі та Самбірському районі є обґрунтованими, документально підтвердженими, тому підлягають до задоволення.
Згідно з ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням положень ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 86, 94, 128, 158-163, 167 КАС України, суд,-
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Самбірський завод металооснастки» (81400, Львівська область, м. Самбір, вул. Промислова, 3, код ЄДРПОУ 01267892) на користь Управління Пенсійного фонду України у м. Самборі та Самбірському районі Львівської області (81400, Львівська область, м. Самбір, вул. Промислова, 3, код ЄДРПОУ 37893509) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 2264 (дві тисячі двісті шістдесят чотири) гривні 66 копійок.
Судові витрати зі сторін не стягуються.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 14.08.2013 року.
Суддя Кедик М.В.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2014 |
Оприлюднено | 20.08.2014 |
Номер документу | 40185555 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кедик Марія Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні