Справа № 359/5241/14-ц
Провадження № 2/359/1672/2014
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2014 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі :
головуючої судді Яковлєвої Л.В.,
при секретарі Леоненко А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бориспіль Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, -
в с т а н о в и в :
10 червня 2014 року позивач звернулась до Бориспільського міськрайонного суду Київської області з вище зазначеним позовом з проханням : визнати за нею право власності на земельну ділянку загальною площею 0,1200 га, кадастровий номер земельної ділянки - 3220881700:04:001:0162, що розташована на території Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заяву обгрунтовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер її батько ОСОБА_4. Після його смерті відкрилась спадщина, а саме : на майнові права та майно, яке належало йому на праві власності, в тому числі : земельна ділянка загальною площею 0,1200 га, на території Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області (кадастровий номер - 3220881700:04:001:0162).
Майнові права на зазначену земельну ділянку у померлого виникли на підставі розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації Київської області за № 2636 від 22.11.2007 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі у власність ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, для ведення індивідуального садівництва на території Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області земельної ділянки загальною площею 0,1200 га.
На виконання вищевказаного розпорядження № 2636 від 22.11.2007 року Управлінням земельних ресурсів у Бориспільському районі Київської області був виготовлений та 12 березня 2008 року виданий Державний акт про право власності ОСОБА_4 на земельну ділянку серії ЯД № 969509 та присвоєно кадастровий номер - 3220881700:04:001:0162.
Однак за життя ОСОБА_4 оригінал Державного акту про право власності на вищезазначену земельну ділянку було втрачено і він не встиг оформити дублікат даного державного акту.
У встановлений шестимісячний строк, позивач звернулась до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5 із заявою про прийняття спадщини. Проте у видачі свідоцтва про право на спадщину їй відмовлено, оскільки відсутній належним чином оформлений правовстановлюючий документ на земельну ділянку, а саме оригінал державного акту про право власності на вищезазначену земельну ділянку серії ЯД № 969509 від 12.03.2008 року. В зв'язку з цим вона змушена звернутись до суду з вказаним позовом за захистом своїх порушених та невизнанних спадкових прав.
У судове засідання сторони не з'явились. Проте, позивач подала до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити, крім того просила розгляд справи провести за її відсутності та долучити до матеріалів справи оригінал газети Верховної Ради України «Голос України» з оголошенням про втрату оригінала державного акту про право власності на земельну ділянку.
Від Бориспільської районної державної адміністрації Київської області надійшов лист з проханням слухати справу за відсутності їх представника, в якому при вирішення справи покладаються на думку суду.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 подали до суду заяви про визнання позову, в яких зазначили, що на вказане спадкове майно не претендують та відмовляються на користь - ОСОБА_1 Крім того, розгляд справи просили здійснювати за їх відсутності.
Суд, дослідивши подані заяви, належним чином завірену копію спадкової справи відкритої після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, матеріали цивільної справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер батько позивача ОСОБА_4, про що в книзі реєстрації смертей зроблено актовий запис за № 11526. Наведене підтверджується свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_1 виданий відділом реєстрації смерті у м. Києві (а.с. 9) та свідоцтвом про народження позивача від 19.10.1981 року НОМЕР_3 серії НОМЕР_2 (а.с. 11).
Після смерті спадкодавця ОСОБА_4 відкрилась спадщина, а саме : на майнові права та майно, яке належало йому на праві власності, в тому числі : земельна ділянка загальною площею 0,1200 га, на території Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області.
Майнові права на зазначену земельну ділянку за померлим виникло на підставі розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації Київської області за № 2636 від 22.11.2007 року « Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі у власність ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, для ведення індивідуального садівництва на території Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області земельної ділянки загальною площею 0,1200 га (а.с. 6).
На виконання вищевказаного розпорядження № 2636 від 22.11.2007 року Управлінням земельних ресурсів у Бориспільському районі Київської області був виготовлений та 12 березня 2008 року виданий державний акт про право власності ОСОБА_4 на земельну ділянку серії ЯД № 969509 та присвоєно кадастровий номер - 3220881700:04:001:0162 (а.с. 7-8).
З дослідженої у судовому засідання належним чином завіреної копії спадкової справи, відкритої після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 вбачається, що 18 грудня 2013 року позивачем ОСОБА_1 подано заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 (а.с.42).
Таким чином позивач прийняла спадщину у встановлений законодавством строк, тобто у відповідності до ст. 1270 Цивільного кодексу України.
Проте, нотаріус відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку у зв'язку з тим, що відсутній належним чином оформлений правовстановлюючий документ на земельну ділянку, так як за життя спадкодавця ОСОБА_4 оригінал державного акту про право власності на вищезазначену земельну ділянку було втрачено і він не встиг оформити дублікат даного державного акту.
Даний факт підтверджується оголошенням в газеті Верховної Ради України «Голос України» про втрату оригінала державного акту про право власності на земельну ділянку серія ЯД № 969509, виданого 12.03.2008 року ОСОБА_4 (а.с.74).
У відповідності до п. г) ч. 1 ст. 81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі: прийняття спадщини.
З наданих суду позивачем документів, а також дослідженої у судовому засіданні спадкової справи встановлено, що позивач прийняла спадщину, спору щодо спадкового майна, яке залишилось після смерті спадкодавця немає, оскільки інші спадкоємці відмовились від своєї части у цій спадщині на користь позивачки.
Згідно ст. ст. 1216, 1218 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 1268 Цивільного кодексу України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно ч. 1 ст. 1225 Цивільного кодексу України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Крім того, у відповідності до п. 10 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30.05.2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» відповідно до статті 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом. У порядку спадкування можуть передаватися також право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), право користування чужим майном (сервітут).
На підставі наведеного, суд дійшов до висновку, що позивач, яка прийняла спадщину після смерті свого батька ОСОБА_4, набула право власності в порядку спадкування за законом на вищевказану земельну ділянку.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61, 174, 208-209, 212-215, 218, 293 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування за законом після ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, право власності на земельну ділянку загальною площею 0,1200 га., цільове призначення : для ведення індивідуального садівництва, яка розташована на території Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області, кадастровий номер - 3220881700:04:001:0162.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Л.В. Яковлєва
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2014 |
Оприлюднено | 21.08.2014 |
Номер документу | 40185961 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Яковлєва Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні