Рішення
від 14.08.2014 по справі 914/1925/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.08.2014 р. Справа № 914/1925/14

За позовом: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Здолбунів

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародні автомобільні перевезення", м. Львів

про стягнення 19 914, 77 грн.

Суддя Н. Мороз

При секретарі Н. Кривці

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1

Від відповідача: н/з

Суть спору:

Позовну заяву подано фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, м. Здолбунів до товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні автомобільні перевезення», м. Львів про стягнення 19 914, 77 грн.

Ухвалою господарського суду від 02.06.2014р. порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 17.06.2014року

17.06.2014р. розгляд справи відкладався з підстав, викладених у відповідній ухвалі суду.

Ухвалою суду від 05.08.2014р. відкладено розгляд справи та продовжено строк вирішення спору.

В судове засідання 14.08.2014р. позивач з'явився, позовні вимоги підтримав, позов просить задоволити. На виконання вимог ухвали суду від 05.08.2014р. подав витяги про включення позивача та відповідача до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та довідку про стан заборгованості відповідача станом на 11.08.2014р.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки суд не повідомив. Вимог ухвал суду від 02.06.2014р., 17.06.2014р. та 05.08.2014р. відповідач не виконав, відзиву на позов не подав.

Згідно з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, поданого позивачем на виконання вимог ухвали суду, станом на 06.08.2014р., товариство з обмеженою відповідальністю «Міжнародні автомобільні перевезення» зареєстроване за адресою: 79014, м. Львів, вул. Збаразька, 4, куди і скеровувались ухвали господарського суду від 02.06.2014р. та 17.06.2014р. та 05.08.2014р. рекомендованими листами з повідомленням про вручення, проте останні повернуті без вручення поштою з відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Таким чином, коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно із законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу, а тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача або його представника та за відсутності його відзиву на позов, в порядку ст.75 ГПК України, за наявними у справі доказами.

Розглянувши матеріали справи в їх сукупності заслухавши пояснення позивача, створивши у відповідності до ч. 3 ст. 4-3 ГПК України сторонам необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, суд встановив.

10.09.2013р. між ТзОВ «Міжнародні автомобільні перевезення» (за договором - експедитор) та ФОП ОСОБА_1 (за договором - перевізник) укладено договір про надання послуг з організації перевезення вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні і транспортно - експедиторське обслуговування №VN100913/1 .

Відповідно до п.2.2 договору, після попередньої усної домовленості з перевізником (позивач), експедитор (відповідач) направляє транспортне замовлення письмово не пізніше 2-ох днів до терміну надання автотранспортних засобів перевізником. Транспортне замовлення від експедитора до перевізника передається або шляхом факсимінального повідомлення або електронною поштою. У свою сергу, перевізник печаткою/ штампом і підписом підтверджує виконання замовлення.

На виконання п. 2.2 договору, 10.09.2013р. відповідачем направлено транспортне замовлення №VN080913, засвідчене підписами та печатками сторін, яке є додатком до договору №VN100913/1 від 10.09.2013р.

Згідно п. 2.4. перевізник і експедитор визнають юридичну силу транспортного замовлення і договору, переданих факсом, звичайно або електронною поштою. Перевізник і експедитор зобов'язані засвідчити підтвердження транспортного замовлення підписом уповноважених осіб і печаткою підприємства. Конкретні умови по кожному перевезенню обумовлюються в транспортному замовленні є невід'ємною частиною договору. Умови, що зазначені в транспортному замовленні мають переважну силу від договору.

Вартість перевезення відповідно до транспортного замовлення №VN080913 від 10.09.2013р. встановлена в розмірі 1700 євро по курсу НБУ на день розвантаження автомобіля.

Порядок розрахунків проводиться відповідно до транспортного замовлення та п. 4.1 договору, а саме, експедитор оплачує рахунки перевізника шляхом безготівкового переказу протягом 20 банківських по отриманню поштою оригіналів документів: оригіналу рахунку за виконані транспортні послуги; двох оригіналів актів виконаних робіт по даному маршруту; оригіналу CMR (мокрі печатки вантажоотримувача, митниць, перевізника); підтверджене мокрою печаткою перевізника транспортне обслуговування, а також два екземпляри договору підтверджених мокрою печаткою перевізника. Грошовою одиницею, яку використовують сторони при встановленні розміру ставки може бути євро, долар США, гривня. Грошовою одиницею для розрахунків, є національна валюта України - гривня.

Виконання зобов'язання позивачем - ФОП ОСОБА_1 підтверджується підписаним та скріпленим печатками сторін актом виконаних робіт від 23.09.2013р., міжнародною товарно-транспортною накладною CMR №136101 (в матеріалах справи).

Як зазначає позивач, на виконання умов договору та транспортного замовлення, 01.10.2013р. останнім надіслано на адресу відповідача оригінали документів, претензій щодо наданих послуг у встановлений договором строк відповідачем не пред'явлено.

Відповідно до п. 4.1 договору та транспортного замовлення №VN080913 від 10.09.2013р. відповідач - ТзОВ «Міжнародні автомобільні перевезення» зобов'язувався оплатити надані послуги протягом 20 банківських днів з дати отримання оригіналів документів. Строк оплати за отримані послуги до 20.10.2013р.

З метою досудового врегулювання спору 18.05.2014р. №04/03 позивачем повторно направлялась відповідачу претензія з вимогою про сплату заборгованість за поставлений товар в розмірі 18 363, 00 грн. Однак претензія залишена останнім без відповіді та задоволення.

Відповідач взяті на себе зобов'язання за договором та відповідним транспортним замовленням не виконав, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 18 363, 00 грн. Крім того, сума заборгованості підтверджується довідкою від 12.08.2014р. №03/08 поданою позивачем. Доказів зворотнього суду не надано.

Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Позивачем правомірно нараховано відповідачу інфляційні втрати в розмірі 1276, 33 грн. та 3 % річних на суму 275, 44 грн. відповідно до поданого розрахунку.

Згідно ст.526 ЦК України в контексті з вимогами ст.193 ГК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.

Відповідно до ч.1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Відповідно до ст. 909 ЦК України, за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довіреній їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.

Згідно з ст. 916 ЦК України за перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти стягується провізна плата у розмірі, що визначається за домовленістю сторін.

У відповідності до ч. 1. ст. 929 ЦК України, за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу.

Згідно ст. 530 ЦК України, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору (ст. 32 ГПК України).

Згідно статей 33, 38 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.

Зазначені вище норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 4 3 Господарського процесуального кодексу України. Згідно з положеннями цієї статті судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.

За таких обставин суд дійшов висновку про те, що відповідачем не спростовано доводів позовної заяви, не надано суду належних та допустимих доказів про наявність інших обставин ніж ті, що досліджені в ході судових засідань, відтак позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.

З огляду на те, що спір виник з вини відповідача, судові витрати, відповідно до ст. 49 ГПК України, покладаються на останнього.

Керуючись ст. ст. 11, 526, 909, 916, 929 ЦК України, ст. 193 ГК України, ст. ст. 4-3, 32, 33, 38, 43, 49, 75, 82, 83, 84, 85, 116 ГПК України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні автомобільні перевезення», м. Львів, вул. Збаразька, 4 (код ЄДРПОУ 38582760) на користь Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1 ( ідентифікаційний код НОМЕР_1) - 18 363, 00 грн. заборгованості, 1276, 33 грн. інфляційних втрат, 275,44 грн. - 3 % річних та 1827, 00 грн. судового збору

3. Наказ видати згідно ст.116 ГПК України.

Рішення складено 19.08.2014р.

Суддя Мороз Н.В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення14.08.2014
Оприлюднено21.08.2014
Номер документу40196557
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1925/14

Ухвала від 17.06.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Судовий наказ від 29.08.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Рішення від 14.08.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 02.06.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні