Справа № 815/3746/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2014 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Глуханчук О.В., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси до приватного виробничо-комерційного підприємства «Південьпідзембуд» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси звернулось до суду з адміністративним позовом до приватного виробничо-комерційного підприємства «Південьпідзембуд» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №1 у розмірі 5 895, 57 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що приватне виробничо-комерційне підприємство «Південьпідзембуд» перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси, як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. На підприємстві виконуються роботи з особливо шкідливими та важкими умовами праці за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України. На підставі довідок, які уточнюють особливий характер роботи або умов праці Управлінням призначено пенсії на пільгових умовах колишнім працівникам підприємства відповідача, які своєчасно та у повному обсязі їм виплачуються. З огляду на зазначене, на адресу відповідача надсилаються розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які підлягають відшкодуванню підприємством, проте відповідач зазначені кошти не перерахував, внаслідок чого за ним виникла заборгованість у сумі 5 895, 57 грн., яка підлягає стягненню за рішенням суду.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно, через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Представник відповідача у судове засідання також не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, жодних клопотань чи заяв про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, без фіксування судового засідання технічними засобами, що передбачено ч. 1 ст. 41 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09 липня 2003 року, приватне виробничо-комерційне підприємство «Південьпідзембуд» є платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси за реєстраційним номером 3379.
Судом встановлено, що на підприємстві відповідача виконуються роботи з особливо шкідливими та важкими умовами праці за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» від 16 січня 2003 року №36.
З огляду на зазначене та на підставі довідок, які уточнюють особливий характер роботи або умов праці, необхідних для призначення пільгової пенсії, колишнім працівникам приватного виробничо-комерційного підприємства «Південьпідзембуд», а саме: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4. ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, були призначені та виплачуються пенсії на пільгових умовах за Списком №1 (а.с. 9-16).
Згідно розрахунків по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з квітня по червень 2014 року відшкодуванню з боку приватного виробничо-комерційного підприємства «Південьпідзембуд» підлягають витрати у розмірі 5 895, 57 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, управлінням на адресу відповідача неодноразово надсилались розрахунки та повідомлення про відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №1, зокрема, повідомлення від 11 квітня 2014 року, про те, що з 01 квітня 2014 року сума до відшкодування становить 1 960, 67 грн.; повідомлення від 14 травня 2014 року №3776/2 про те, що з 01 травня 2014 року сума до відшкодування - 1 960, 67 та повідомлення від 11 червня 2014 року №4506/2 про те, що з 01 червня 2014 року відшкодуванню підлягає - 1 960, 67 грн. (а.с. 25-30).
Повідомлення про відшкодування пільгових пенсій за квітень-червень 2014 року направлялись на адресу відповідача з роз'ясненням про необхідність сплати зазначених сум до 25 числа кожного місяця поточного року.
Між тим, у встановлений строк фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №1 у розмірі 5 895, 57 грн. відповідачем не відшкодовані, що стало підставою звернення позивача до суду із зазначеним адміністративним позовом.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09 липня 2003 року, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зазначеним особам, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
Згідно з пп. «а» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам.
Відповідно до п. 6.1 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України», затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1 (із змінами та доповненнями), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у розмірі 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.
Згідно з п. 6.4 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України», розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць (п. 6.8 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України»).
Отже, підприємство зобов'язане відшкодовувати фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій.
Абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «а», «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Однак, порушуючи вищевикладені приписи чинного законодавства, приватне виробничо-комерційне підприємство «Південьпідзембуд» не відшкодувало управлінню Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси кошти у розмірі 5 895, 57 грн., фактично витрачені на виплату та доставку пільгових пенсій у квітні-червні 2014 року, що підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, картками особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №1.
З огляду на зазначене, сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсіонерам приватного виробничо-комерційного підприємства «Південьпідзембуд» пільгових пенсій у розмірі 5 895, 57 грн. є заборгованістю відповідача перед управлінням, яка підлягає стягненню за рішенням суду.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з ч. 1 ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
У відповідності з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 2, 7-9, 14, 71, 72, 86, 128, 158-163 КАС України, Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року №1788-XII, Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-IV, Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 року №400/97-ВР, Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України», затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси до приватного виробничо-комерційного підприємства «Південьпідзембуд» про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з приватного виробничо-комерційного підприємства «Південьпідзембуд» (65113, м. Одеса, вул. Авдєєва-Чорноморського, 113; код ЄДРПОУ 30127395, МФО 328588, р/р 2600431343, Друга Одеська філія АБ «Укргазбанк») на користь управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси (65121, м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 4-а, код ЄДРПОУ 20990714, р/р 256013013695 в Одеському обласному управлінні ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 328845) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №1 у розмірі 5 895, 57 грн. (п'ять тисяч вісімсот дев'яносто п'ять гривень 57 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано у строк, встановлений статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.В. Глуханчук
Адміністративний позов управління управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси до приватного виробничо-комерційного підприємства «Південьпідзембуд» про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з приватного виробничо-комерційного підприємства «Південьпідзембуд» (65113, м. Одеса, вул. Авдєєва-Чорноморського, 113; код ЄДРПОУ 30127395, МФО 328588, р/р 2600431343, Друга Одеська філія АБ «Укргазбанк») на користь управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси (65121, м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 4-а, код ЄДРПОУ 20990714, р/р 256013013695 в Одеському обласному управлінні ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 328845) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №1 у розмірі 5 895, 57 грн. (п'ять тисяч вісімсот дев'яносто п'ять гривень 57 коп.).
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2014 |
Оприлюднено | 21.08.2014 |
Номер документу | 40199745 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Глуханчук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні