ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
19 серпня 2014 р. Справа № 802/2684/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Дончика Віталія Володимировича,
за участю:
секретаря судового засідання: Медвідь І.О.,
представника позивача: Федорченко Р.О.,
представників відповідача: Демешкана В.М., Беші В.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Вінницькій області (далі - Вінницька ОДПІ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Купала» (далі - ТОВ «Фірма «Купала») про стягнення заборгованості
в с т а н о в и в :
У липні 2014 року Вінницька ОДПІ звернулась в суд з позовом до ТОВ «Фірма «Купала» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість в сумі 106539,03 грн.
Зазначили, що заборгованість виникла внаслідок невиконання ТОВ «Фірма «Купала» зобов'язання щодо сплати податків у повному обсязі, на підставі поданої підприємством податкової декларації по податку на додану вартість від 28.01.2014 року на суму 171614 грн. У зв'язку з цим, Вінницька ОДПІ змушена звернутися до суду з даним адміністративним позовом.
Ухвалою судді від 17.07.2014 року відкрито скорочене провадження у справі.
04.08.2014 року на адресу суду надійшли заперечення відповідача на адміністративний позов, в зв'язку з чим, 06.08.2014 суд ухвалив розглянути адміністративну справу за загальними правилами КАС України.
У судовому засіданні представник позивача повністю підтримала заявлені позовні вимоги та просила задовольнити позов.
Представники відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечували. Зазначили, що у вересні 2010 року між ТОВ «Фірма «Купала» та ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут» було укладено договір субпідряду, предметом якого є роботи зі складання відповідачем технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у державній власності (за межами населених пунктів) на території Вінницької області. Однак, кошти за виконанні роботи ТОВ «Фірма «Купала» не отримало.
В декларації з податку на додану вартість товариства за четвертий квартал 2013 року було вказано зобов'язання на суму згідно актів виконаних робіт, але фактично кошти отримано не було. У зв'язку з відсутністю розрахунку ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут» за проведені роботи, у ТОВ «Фірма «Купала» відсутні кошти з яких підприємство може сплатити податкову заборгованість.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, заперечення представників відповідача, дослідивши матеріали справи, докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Як свідчать матеріали справи, ТОВ «Фірма «Купала» зареєстрована як юридична особа 19.11.1996 року виконавчим комітетом Вінницької міської ради та перебуває на податковому обліку в податковому органі з 03.12.1996 року, що підтверджується ідентифікаційними даними та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб (а.с.7-10).
Судом встановлено, що 28.01.2014 року ТОВ «Фірма «Купала» подало до Вінницької ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість, в якій визначило суму податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету 171614 грн. (а.с. 13-15).
Згідно даних облікової картки платника податків ТОВ «Фірма «Купала» частково сплатило суму нарахованого податку на додану вартість, в результаті чого заборгованість підприємства становить 106539,03 грн., з яких 106429,12 грн. - основний платіж, 109,91 грн. - залишок несплаченої пені (а.с.11-12).
Вінницькою ОДПІ надано розрахунок суми позову по підприємству ТОВ «Фірма «Купала» станом на 09.07.2014 року, з якого також видно, що заборгованість підприємства складає 106539,03 грн. (а.с.5).
На виконання заходів стягнення податкового боргу податковим органом сформовано та надіслано відповідачу податкову вимогу від 04.03.2014 року Форми "Ю" №847-25 на суму 111269,12 грн. (а.с.16), яка отримана відповідачем 17.03.2014 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.16).
У зв'язку з наявністю заборгованості та відсутністю добровільної сплати відповідачем податкової заборгованості позивач звернувся з позовом до суду про стягнення такої заборгованості перед бюджетом.
Доказів сплати заборгованості на час розгляду даної справи відповідачем суду не надано.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі - ПК України), податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно із п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
У відповідності до п. 87.1 ст. 87 ПК України встановлено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Положеннями п. 57.1 ст. 57 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з абз. 1 п. 95.3 ст.95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Стаття 67 Конституції України встановлює, що платник податків зобов'язаний вчасно й у повному розмірі сплачувати податки. З метою реалізації обов'язків платника податків законодавчі акти встановлюють строки сплати податків.
Враховуючи встановлені обставини справи та вищезазначені положення чинного законодавства України, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню.
Заперечення відповідача судом до уваги не беруться, оскільки відсутність коштів у відповідача не звільняє його від обов'язку погашення податкового боргу.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 70, 71, 79, 86, 94, 122, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Купала" (вул. Соборна, 85, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 23057008) в дохід Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 106539 (сто шість тисяч п'ятсот тридцять дев'ять) гривень 03 (три) копійки.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дончик Віталій Володимирович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2014 |
Оприлюднено | 22.08.2014 |
Номер документу | 40206767 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні