Рішення
від 02.06.2009 по справі 11/1244
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

11/1244

                                   ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------- РІШЕННЯ            

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

          "02" червня 2009 р.                                                                        Справа №  11/1244

Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого –судді Довганя К.І., при секретарі –Захаровій А.Г., за участю представників сторін: позивача –Білан В.В. ліквідатор за посадою,  відповідача –Сивачук Г.Ф. сільський голова, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу  за позовом сільськогосподарського виробничого кооперативу «Тікич»до Долинківської сільська рада про визнання права власності,

                                                                ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про визнання права власності на нерухоме майно – комплекс виробничих приміщень, що заходиться в с. Долинка Монастирищенського р-ну.

В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на те, що прав власності на оспорюване майно він набув в результаті правонаступництва від попереднього власника  відкритого акціонерного товариства «Тікич»після реорганізації останнього.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, названих у позові.

Відповідач у відзиві на позов та його представник у судовому засіданні проти його задоволення заперечили. Заперечення вмотивовано тим, що, на їх думку, позивач не набував прав власності не це майно в результаті правонаступництва.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши наявні у справі докази встановив наступне.

Наказом регіонального відділення Фонду Державного майна України по Черкаській області від 20.11.1996 р.  №616-АТ було перетворено державне підприємство «Цибулівський буряконасінницький радгосп»у відкрите акціонерне товариство «Тікич», якому для здійснення статутної діяльності було передано державне майно, в тому числі:

-          нежитлову будівлю –бригадний дім ( літ. А), що знаходиться по провулку Жовтневий, 1а;

-          нежитлову будівлю –будинок тваринника ( літ. А), що знаходиться по вулиці Миру 1-г;

-          нежитлову будівлю –їдальню ( літ. А), ганок ( літ. І ) що знаходиться по вулиці Миру, 13а;

-          комплекс будівель, що знаходиться по вулиці Миру 1б, а саме: зерносклад ( літ. А), зернотік ( літ. Б), силосна яма ( літ. В), ЗАВ-20 ( літ. Г), вагова ( літ. Д ), навіс ( літ І);

-          корівники з прибудовами, що знаходяться по вулиці Миру 1д, а саме: корівник ( літ. А). Корівник ( літ. В), прибудова ( літ. а)

(перелік майна, переданого до статутного фонду ВАТ-додаток до листа регіонального відділення Фонду Державного майна України по Черкаській області від 29.05.2007 р.  № 2071/01).  

Позивач був створений відповідно свого статуту 15 грудня 2000 р. і є правонаступником ВАТ «Тікач».

Постановою Господарського суду Черкаської області від 28.07.2006р. по справі № 01-08/1129 визнано банкрутом Позивача –Сільськогосподарський виробничий кооператив „Тікич".

При здійсненні ліквідаційної процедури, в межах повноважень, наданих ліквідатору Законом, проведено розшук та інвентаризацію майна підприємства.

Оспорюване майно обстежено та включено до акта інвентаризації позивача на підставі довідки про склад основних засобів на СВК «Тікач»станом на 30.11.2005 р.

За приписами Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", майнові активи банкрута в ліквідаційній процедурі використовуються для погашення вимог кредиторів.

За зверненням позивача  04.09.2008 р. відповідач прийняв рішення  №№ 14-2, 14-4, 14-5, 14-6, 14-7 про оформлення прав власності на оспорюване майно за позивачем, однак свідоцтва на право власності на оспорювань майно позивачу надані не були.

В зв'язку з відсутністю належно оформлених прав власності на майно, ліквідатор не має змоги у встановленому законом порядку відповідно до постанови суду здійснити свої повноваження.

Реорганізація  здійснюється на підставі та на виконання Указу Президента України „Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору економіки” №1529/99 від 03.12.1999 року.

Пунктом 4 Наказу Мінагрополітики України №62 від 14.03.2001 р. „Про затвердження Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств”(далі Наказ Мінпромполітики №62) визначено групи активів реорганізованих КСП, до яких має бути віднесено відповідне майно під час реорганізації, у тому числі і те, що виділяється для задоволення кредиторської заборгованості реорганізованого підприємства, що виникла за час його діяльності.

          У відповідності до п.7 Наказу Мінагрополітики №62  „Перелік активів, передбачених для задоволення кредиторської заборгованості, затверджений загальними зборами колишніх членів підприємства, що є співвласниками його майна (далі - збори співвласників), і підписаний членами комісії та керівником підприємства-правонаступника, разом з витягом із протоколу зборів співвласників, яким затверджено цей перелік активів, є підставою для оформлення прав власності підприємства-правонаступника на це майно реорганізованого підприємства”.

Ст.ст. 16, 108, 316, 328, 387, 392 ЦК України містять такі положення:

Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:

-визнання права;

-припинення дії, яка порушує право

Перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми.

У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.

Правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.

Власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

          Оцінивши фактичні обставини справи та приписи наведеного вище законодавства суд приходить до наступних висновків.          

Реорганізація ВАТ «Тікич», бувшого власника оспорюваного майна, була здійснена у відповідності до приписів Указу Президента України „Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору економіки” №1529/99 від 03.12.1999 р. та Наказу Мінагрополітики України №62 від 14.03.2001 р. „Про затвердження Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств”. Позивач  є правонаступником останнього а відтак правомірно набув прав власності  на спірні об'єкти нерухомого майна.

При цьому суд вважає, що позивач вірно обрав визначений законом спосіб захисту свого права.

Виходячи з викладеного, вимога позивача про визнання в судовому порядку його права власності на оспорюване майно та усунення перешкод в його користуванні є обгрунтованою та такою, що підлягає до задоволення.

Оскільки своїми діями щодо тривалого неоформлення в установленому законом порядку права власності на оспорюване майно позивач фактично сприяв виникненню даного спору, то судові витрати суд вважає необхідним покласти на позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49,82-84 ГПК України суд, -

                                                                           ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за сільськогосподарським виробничим кооперативом «Тікич»с.Долинка, Монастирищенського р-ну, код 00387401 право власності на об'єкти нерухомого майна, розміщені на території Долинківської  сільської ради Монастирищенського району Черкаської області, а саме:

-          нежитлову будівлю –бригадний дім ( літ. А), що знаходиться по провулку Жовтневий, 1а;

-          нежитлову будівлю –будинок тваринника ( літ. А), що знаходиться по вулиці Миру 1-г;

-          нежитлову будівлю –їдальню ( літ. А), ганок ( літ. І ) що знаходиться по вулиці Миру, 13а;

-          комплекс будівель, що знаходиться по вулиці Миру 1б, а саме: зерносклад ( літ. А), зернотік ( літ. Б), силосна яма ( літ. В), ЗАВ-20 ( літ. Г), вагова ( літ. Д ), навіс ( літ І);

-          корівники з прибудовами, що знаходяться по вулиці Миру 1д, а саме: корівник ( літ. А). Корівник ( літ. В), прибудова ( літ. а).

Рішення може бути оскаржене до Київського міжобласного апеляційного господарського суду.

          

Суддя                                                                                              К.І.Довгань

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення02.06.2009
Оприлюднено11.07.2009
Номер документу4021268
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/1244

Рішення від 02.06.2009

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні