копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 липня 2014 р. Справа № 804/8379/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «АМС Плюс» про стягнення заборгованості , -
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція в Жовтневому районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АМС Плюс», в якому просить стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «АМС Плюс» (ЄДРПОУ 35165975) на користь держави в рахунок погашення частини податкового боргу по платежу орендна плата з юридичних осіб у сумі 78536,08 грн..
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в Жовтневому районі м.Дніпропетровська як платник податків, до якої подав податкову декларацію, в якій самостійно задекларував суму земельного податку, яка станом на 06.06.2014р. за січень 2014 року залишається несплаченою.
Згідно п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження..
Ухвалою суду від 18.06.2014р. відповідно до ст.183-2 КАС України справу призначено до розгляду у скороченому провадженні на підставі наявних в справі доказів, за відсутності сторін, копія якої була направлена сторонам та отримана позивачем 23.06.14р., від відповідача на адресу суду повернувся конверт із відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».
Частиною 11 ст.35 КАС України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
У визначений ст.183-2 КАС України термін відповідачем не було подано письмових заперечень на позов чи доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 24.12.2013р., відповідач зареєстрований 31.05.2007р. та знаходиться на податковому обліку в Державній податковій інспекції в Жовтневому районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «АМС Плюс» 05.02.2014р. подано до Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Дніпропетровська звітну податкову декларацію з орендної плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік, в якій самостійно визначено податкове зобов'язання зі сплати земельного податку за 2014 рік у розмірі 642432,97 грн., з яких січень-листопад по 78536,08 грн., грудень - 78536,09 грн..
Згідно Довідки про стан розрахунків з бюджетом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Дніпропетровська станом на 12.03.2014р. ТОВ «АМС Плюс» має заборгованість по платі за землю (земельний податок) на загальну суму 128840,33 грн..
Наявність даної заборгованості також підтверджується зворотнім боком облікової картки відповідача, відповідно до якої недоїмка ТОВ «АМС Плюс» складає 128840,33 грн., з яких 78536,08 грн. - нараховано платіж по земельному податку, термін сплати - 02.03.2014р.
Також у зв'язку з наявним у відповідача податковим боргом, позивачем було направлено на адресу платника податку податкову вимогу форми «Ю» № 252-15 від 06.09.2013р. на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 05.09.2013 року на суму 63766,07 грн.. Вказана вимога була отримана представником товариства 17.09.2013 року, що підтверджується копією корінця податкової вимог із відміткою про отримання.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.14.1.72. ст.14 Податкового Кодексу України , земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (далі - податок для цілей розділу XIII цього Кодексу ).
Згідно п.14.1.175. ст.14 Податкового кодексу України , податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно до п.14.1.156. ст.14 Податкового Кодексу України , податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно п.36.1 ст.36 Податкового Кодексу України встановлено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Відповідно до п.46.1. ст.46 Податкового Кодексу України , податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно ст.49 Податкового Кодексу України , податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до п.54.1. ст.54 Податкового Кодексу України , крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. 56.11 ст. 56 ПК України податкове зобов'язання, яке самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає.
Згідно п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, визначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Так, згідно ст.95 Податкового кодексу України , орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
На підставі викладеного, з огляду на факт самостійного визначення земельного податку, зазначеного в поданих відповідачем податкових деклараціях за 2014 рік, наявності узгодженого грошового зобов'язання стосовно несплати податкового боргу по земельному податку у розмірі 78536,08 грн., суд доходить висновку, що позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «АМС Плюс» про стягнення заборгованості підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «АМС Плюс» про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «АМС Плюс» (ЄДРПОУ 35165975) на користь держави в рахунок погашення частини податкового боргу по платежу орендна плата з юридичних осіб у сумі 78536,08 грн. (сімдесят вісім тисяч п'ятсот тридцять шість гривень вісім копійок).
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.254 КАС України.
Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Постанова не набрала законної сили 25.07.14р. Суддя З оригіналом згідно Н.В. Турлакова
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2014 |
Оприлюднено | 27.08.2014 |
Номер документу | 40225408 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Турлакова Наталія Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Турлакова Наталія Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні