Копія
Справа № 397/891/14-ц
н/п : 2/397/425/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.08.2014 року Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі: головуючого судді - Безуматова М.В., при секретарі - Сінченко О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду сел. Олександрівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Єлизаветградківської селищної ради Олександрівського району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить надати їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_2.
В позовній заяві позивач вказує на те, що за життя її матір ОСОБА_2 склала, заповіт, яким все майно заповіла їй. Після смерті матері відкрилась спадщина на земельну ділянку, розташовану на території Єлизаветградківської селищної ради Олександрівського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3520555400:02:000:0079. Позивач пояснює, що є людиною немолодого віку, та не знала, що померлій належить ділянка на праві приватної власності, також вона тривалий час хворіла, в зв'язку з чим пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Позивач в судове засідання з'явилась, позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, суду надав заяву, в якій просить розгляд справи проводити у відсутність представника селищної ради, у вирішенні даного питання покладається на розсуд суду.
Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні було встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (а.с. 5).
Відповідно до заповіту (а.с. 8), складеного ОСОБА_2 все своє майно вона заповіла своїй дочці ОСОБА_1, позивачу по справі.
Згідно довідки Єливатградківської селищної ради вищезазначений заповіт не змінений та не скасований (а.с. 7).
З довідки Єливатградківської селищної ради вбачається, що ОСОБА_1 доглядала за своєю матір'ю ОСОБА_2.
Державним актом на право приватної власності на землю підтверджується, що ОСОБА_2 на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 3,90 га, яка розташована на території Єлизаветградківської селищної ради Олександрівського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3520555400:02:000:0079 (а.с. 13).
З постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії вбачається, що ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, яке залишилось після смерті матері ОСОБА_2, оскільки у встановлений законом строк вона не подала заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори, постійно разом із спадкоємцем на час відкриття спадщини не проживала, а тому вважається такою, що спадщину не прийняла (а.с. 6).
Відносини, що склалися між сторонами, суд відносить до спадкових правовідносин і вважає за необхідне керуватися нормами ЦК України.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Нормами ст. 1218 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Статтею 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Зі ст. 1270 ЦК України вбачається, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Статтею 174 ч. 4 ЦПК України передбачено, що у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує прав, свобод, інтересів інших осіб.
Хоча пропуск строку для подання заяви про прийняття спадщини є значним, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що право позивача на спадкування підлягає судовому захисту, її вимоги підлягають задоволенню, а тому належить продовжити позивачу строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої матері ОСОБА_2
Керуючись ст.ст.209, 214, 215, 218 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Єлизаветградківської селищної ради Олександрівського району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю один місяць, починаючи з дня вступу рішення суду в законну силу, для подання до Олександрівської Державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за заповітом, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_2.
На рішення суду може бути подана через Олександрівський районний суд в апеляційний суд Кіровоградської області апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя: /підпис/
Копія вірно:
Рішення набуло законної сили "____"
Оригінал рішення знаходиться в справі № 397/891/14-ц.
Голова Олександрівського районного суду
Кіровоградської області М.В. Безуматов
Суд | Олександрівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2014 |
Оприлюднено | 03.09.2014 |
Номер документу | 40267357 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Олександрівський районний суд Кіровоградської області
Безуматов М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні