Рішення
від 27.08.2014 по справі 916/3163/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"27" серпня 2014 р.Справа № 916/3163/14

Господарський суд Одеської області у складі:

судді Брагіної Я.В.

секретаря судового засідання: Галюк Т.В.

за участю представників:

від позивача: Нестерович О.П. згідно довіреності від 11.06.2014р.;

від відповідача: не з'явився.

розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Комунального підприємства теплових мереж "Южтеплокомуненерго" (м. Южне, Одеської області)

до відповідача: Южненської міської організації Партії Регіонів (м.Южне, Одеської обл)

про стягнення 12972,42грн. боргу

08.08.2014р. Комунальне підприємство теплових мереж "Южтеплокомуненерго" звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача Южненської міської організації Партії Регіонів, в якій просить суд стягнути з відповідача 12972,42грн. боргу за надання послуг з центрального опалення та постачання гарячої води.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на укладений між сторонами договір №3/71 від 17.09.2010р., згідно якого позивачем було виконано вчасно та в повному обсязі свої зобов'язання. Між тим, відповідач за фактично отримані послуги у період з квітня 2012 року по березень 2014 року включно не розрахувався, в зв'язку з чим у нього утворилась визначена у позовних вимогах заборгованість.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 11.08.2014р. за даним позовом порушено провадження у справі №5017/3163/14 та призначено розгляд справи в засіданні суду.

Представник відповідача у судові засідання не з'явився, про поважність причин відсутності не повідомив, письмового відзиву на позовну заяву до суду не надав, право на захист не використав, хоч і повідомлявся про час та місце проведення судового засідання належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням про вручення ухвали суду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити їх у повному обсязі і закінчувати розгляд справи, оскільки відповідач належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. При цьому у акті звірки взаємних розрахунків борг визнав.

Отже справа розглядається за наявними доказами, які знаходяться в матеріалах справи на підставі ст.75 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

17 вересня 2010 року між Комунальним підприємством теплових мереж "Южтеплокомуненерго" (надалі - виконавець, позивач) та Южненською міською організацією Партії Регіонів (надалі - споживач, відповідач) укладено договір про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води (підігрів) №3/71, згідно умов якого виконавець бере на себе зобов'язання вчасно і відповідної якості надавати послуги централізованого оплення та гарячої води (підігрів), а споживач зобов'язується оплачувати надані послуги за встановленими тарифами в строки та на умовах, передбачених договором.

Згідно умов п.28 договору, цей договір набуває чинності з дня його укладення. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про його розірвано письмово заявлено однією із сторін.

За умовами п. 7 договору плата за надані послуги при наявності засобів обліку води і теплової енергії справляється за їх показаннями і залежить від температури теплоносія, температур зовнішнього повітря та кількості днів згідно з Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води.

Розрахунковим періодом є календарний місяць. Споживач не пізніше 5 робочих днів наступного за розрахунковим місяця забирає рахунок та акт виконаних робіт по комунальних послугах на ЦТП №27 (бойлерна) та вносить плату за послуги не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим (п.8 договору).

Послуги сплачуються в готівковій і безготівковій формі. Кошти, що надходять від споживача, у першу чергу спрямовуються на погашення заборгованості за минулі періоди за умови наявності заборгованості (п.9 договору).

На виконання умов укладеного між сторонами договору позивач надавав послуги відповідачу, що підтверджується актами надання послуг, які знаходяться в матеріалах справи (а.с.21-29).

Проте, відповідач не оплатив вартість наданих послуг в повному обсязі. Тому за відповідачем рахується заборгованість за надані послуги у розмірі 12972,42грн., про що й свідчить акт звірки взаємних розрахунків станом на 11.08.14., підписаний представниками обох сторін, підписи яких посвідчено печатками.

Відповідно до ст. 175 Господарського кодексу України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Згідно п.1 ч.2 ст.11 Цивільного кодексу України, однією із підстав виникнення цивільних прав та обов'язків є договір, а в силу вимог ч.1 ст.629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

У відповідності до ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до ст. 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.

Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.

Вищевказане цілком кореспондується з положеннями ст. 275 Господарського кодексу України, згідно якої за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Згідно з ч. 6 ст. 276 Господарського кодексу України, розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону.

У відповідності до ч. 1 ст. 277 абоненти користуються енергією з додержанням правил користування енергією відповідного виду, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно ч.1 ст.526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. В силу вимог ч.1 ст.525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічні вимоги щодо виконання зобов'язань містяться і у ч.ч.1, 7 ст.193 Господарського кодексу України.

У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Частиною 2 ст. 218 Господарського кодексу України встановлено, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов`язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов`язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для задоволення позовних вимог Комунального підприємства теплових мереж "Южтеплокомуненерго" та стягнення з відповідача 12972,42грн. заборгованості за надані послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, оскільки вимоги підтверджуються матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідач позовні вимоги не спростував, докази сплати заборгованості не надав, у акті звірки взаємних розрахунків борг визнав.

Згідно зі ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

На підставі ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Южненської міської організації Партії Регіонів (65481, м. Южне, проспект Леніна, буд. 19/3, Одеська обл., код ЄДРПОУ 26110051) на користь Комунального підприємства теплових мереж "Южтеплокомуненерго" (65481, м. Южне, Старомиколаївське шосе, 8, Одеська обл., код ЄДРПОУ 26134519):

- 12972,42грн. - боргу;

- 1827,00грн. - витрат, пов'язаних із сплатою судового збору.

Рішення господарського суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного господарського суду, яка подається через місцевий господарський суд протягом 10-денного строку з моменту складення та підписання повного тексту рішення.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо не буде подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення підписано 28 серпня 2014р.

Суддя Брагіна Я.В.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення27.08.2014
Оприлюднено03.09.2014
Номер документу40286912
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3163/14

Рішення від 27.08.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Брагіна Я.В.

Ухвала від 11.08.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Брагіна Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні