ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
01.09.14р. Справа № 904/5008/14
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Горбудтехтрест", м.Дніпропетровськ
до Управління житлово-комунального господарства Нікопольської міської ради, м. Нікополь Дніпропетровської області
про стягнення 48 357,00 грн.
Суддя Мілєва І.В.
Представники:
від позивача: Бобиль В. В., довіреність № 16/14 від 21.05.2014р.
від відповідача: не з'явився;
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Горбудтехтрест» звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Управління житлово-комунального господарства Нікопольської міської ради про стягнення 48 357,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору №137/13 про закупівлю послуг з поточного ремонту міських доріг по вул. Сагайдачного від 09.07.2013р. в частині оплати наданих послуг.
Ухвалою суду від 10.07.2014р. порушено провадження у справі та призначено судове засідання на 29.07.2014р.
29.07.2014р. розгляд справи відкладено на 01.09.2014р.
У судове засідання з'явився представник позивача.
У судове засідання представник відповідача не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення (ухвали суду), яке отримано відповідачем 04.08.2014р.
Відповідач в судове засідання жодного разу не з'явився, відзиву на позов до суду не надав, про місце, дату та час судового засідання повідомлений належним чином.
Суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь у судовому засіданні.
Відзиву на позов до суду не надано, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами (ст. 75 Господарського процесуального кодексу України).
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
09.07.2013р. між Управлінням житлово-комунального господарства (замовник), Комунальним підприємством «Служба єдиного замовника» Нікопольської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю «Горбудтехтрест» (виконавець) було укладено договір №137/13 про закупівлю послуг з поточного ремонту міських доріг по вул. Сагайдачного (далі-договір).
Виконавець, зобов'язується відповідно до умов даного договору надати послуги з поточного ремонту міських доріг по вул.. Сагайдачного у м. Нікополь Дніпропетровської області, комунальне підприємство «Служба єдиного замовника» Нікопольської міської ради, як представник замовника, якому надані повноваження технічного нагляду, зобов'язується здійснювати свої дії згідно п.6.5 цього договору, а замовник - прийняти та оплатити такі послуги (п. 1.1 договору).
Ціна цього договору становить 98 000,00 грн., яка включає 2,5 % оплати послуги технічного нагляду (п. 3.1 договору).
Ціни цього договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін (п. 3.2 договору).
Розрахунки за цим договором проводяться шляхом перерахування коштів замовником на розрахунковий рахунок виконавця після пред'явлення останнім рахунка на оплату наданих послуг (далі-рахунок) та акта виконаних робіт протягом 60 робочих днів або по мірі надходження бюджетних коштів на розрахунковий рахунок замовника для фінансування послуг, що є предметом цього договору (п. 4.1 договору).
Замовник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати за надані виконавцем послуги на підставі даного останнім рахунка та акта приймання-здачі виконаних робіт після надходження на розрахунковий рахунок замовника бюджетних коштів, передбачених для оплати послуг, що є предметом цього договору (п. 6.1.1 договору).
Цей договір набирає чинності з моменту підписання та діє до 31.12.2013р., але не припиняє своєї дії до повного виконання сторонами своїх зобов'язань (п. 10.1 договору).
На виконання умов договору позивачем було надані послуги з ремонту міських доріг по вул. Сагайдачного у м. Нікополь Дніпропетровської області на загальну суму 48 357,00 грн., що підтверджується актом виконаних робіт від 18.11.2013р. за листопад 2013р., підписаним представниками сторін за договором (а.с. 13-15). Позивач виставив відповідача рахунок на оплату №7 від 26.03.2014р. (а.с. 18).
У порушення умов договору позивач надані послуги не оплатив, внаслідок чого у нього виникла заборгованість перед позивачем у розмірі 48 357,00 грн., що підтверджується актом звіряння взаємних розрахунків за період: 01.01.2013р. - 18.02.2014р. (а.с. 21).
26.03.2014р. позивач звернувся до відповідача з повідомленням, в якому вказав про існуючу заборгованість у розмірі 48 357,00 грн. за надані послуги відповідно до договору №137/13 про закупівлю послуг з поточного ремонту міських доріг по вул. Сагайдачного від 09.07.2013р. та просив погасити даний борг. До повідомлення додано рахунок №7 від 26.03.2014р. (а.с. 17).
За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ч.1 ст. 901 Цивільного кодексу України).
Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (п. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України).
Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (п. 1 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України).
Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 Цивільного кодексу України).
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України).
Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 Цивільного кодексу України).
Позивач просить стягнути з відповідача на свою користь суму заборгованості у розмірі 48 357,00 грн.
На час розгляду справи доказів оплати вартості наданих послуг на загальну в суму 48 357,00грн. відповідач не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, не спростував.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача основного боргу в сумі 48 357,00 грн. є правомірними і підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача у розмірі 1827,00грн.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.1, 33, 34, 43, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Управління житлово-комунального господарства Нікопольської міської ради (53213, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Електрометалургів, буд. 3, ідентифікаційний код 26136719) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Горбудтехтрест» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Благоєва, буд. 31 Б, офіс 201, ідентифікаційний код 38300002) 48 357,00 грн. , про що видати наказ.
Стягнути з Управління житлово-комунального господарства Нікопольської міської ради (53213, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Електрометалургів, буд. 3, ідентифікаційний код 26136719) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Горбудтехтрест» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Благоєва, буд. 31 Б, офіс 201, ідентифікаційний код 38300002) витрати по сплаті судового збору в розмірі 1827,00грн ., про що видати наказ.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його оголошення, а у разі якщо в судовому засідання було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення -з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 02.09.2014
Суддя І.В. Мілєва
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2014 |
Оприлюднено | 04.09.2014 |
Номер документу | 40318077 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мілєва Ірина Вікторівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мілєва Ірина Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні