Ухвала
від 01.07.2009 по справі б-39/68-06
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Б-39/68-06

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ

           УХВАЛА          

        

01 липня 2009 р.                                                                                   № Б-39/68-06  

Вищий  господарський суд  України у складі колегії  суддів:

головуючого      Катеринчук Л.Й.

суддів :Білошкап О.В.Яценко О.В.,

розглянувши  у     відкритому              судовому засіданні  касаційну  скаргу  Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова

на  постановугосподарського суду Харківської області від 19.12.2006р.

у справігосподарського суду№ Б-39/68-06Харківської області

за заявою

до

проЗакритого акціонерного товариства "Харківгаззбут", м. ХарківТовариства з обмеженою відповідальністю "Українська міжнародна компанія "Євромет", м. Харківвизнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

ухвалою господарського суду Харківської області від 01.06.2006 порушено провадження у справі про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська міжнародна компанія "Євромет", м. Харків (далі –боржника) за заявою Закритого акціонерного товариства "Харківгаззбут", м. Харків (далі - ініціюючого кредитора) за загальною процедурою відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі – Закону).

Ухвалою підготовчого засідання суду від 01.08.2006 визнано вимоги ініціюючого кредитора на суму 158941,57 грн., зобов'язано ініціюючого кредитора подати до офіційного друкованого органу оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, розпорядника майном боржника призначено арбітражного керуючого Тризну О.В.

Оголошення про порушення провадження у справі було опубліковано в газеті «Голос України»№148(3898) від 11.08.2006.

Ухвалою попереднього засідання суду від 21.11.2006 затверджено реєстр вимог кредиторів  в кількості 9 кредиторів із загальною сумою грошових вимог  в розмірі 4263438,92грн.

Постановою суду від 19.12.2006 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено Тризну О.В., зобов'язано ліквідатора подати до офіційного друкованого органу оголошення про визнання боржника банкрутом.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, державна податкова інспекція у  Київському районі м. Харкова (далі –інспекція) звернулася до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просила скасувати постанову суду першої інстанції, аргументуючи порушенням норм матеріального права, зокрема, статті 1, 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», статей 2, 10,   11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.9 Закону України "Про систему оподаткування в Україні"

Колегія суддів Вищого господарського суду України, переглянувши у касаційному порядку постанову суду першої інстанції на підставі встановлених фактичних обставин справи, перевіривши застосування судом норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку про припинення касаційного провадження, виходячи з такого.

Відповідно до частини 2 статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до пункту 1 статті 1 «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», кредитором є юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника. Сторонами у справі про банкрутство є кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).

За приписами частини 1 статті 14 «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують  

Згідно зі статтею 107 Господарського процесуального кодексу України сторони у справі мають право подати касаційну скаргу, а прокурор касаційне подання на рішення місцевого господарського суду, що набрало законної сили, та постанову апеляційного суду. Касаційну скаргу мають право подати також особи, яких не було залучено до участі у справі, якщо суд прийняв рішення чи постанову, що стосується їх прав і обов'язків.

Як вбачається із матеріалів справи, провадження у ній здійснювалось за загальною процедурою, оголошення про порушення провадження у справі на виконання ухвали підготовчого засідання суду від 01.08.2006 було опубліковано в газеті «Голос України»№148(3898) від 11.08.2006 (т.1 а.с.76).

Ухвалою попереднього засідання суду від 21.11.2006 затверджено реєстр вимог кредиторів, до якого не включено інших грошових вимог, окрім вимог ініціюючого кредитора. Отже, відповідно до положень частини 2 статті 14 Закону вимоги інших конкурсних кредиторів, які не подані у справі про банкрутство вважаються погашеними.

Матеріалами справи не підтверджується подання інспекцією заяв з кредиторськими вимогами, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство. Відтак, скаржник не набув статусу конкурсного кредитора у справі. Матеріалами справи не підтверджується звернення скаржника з поточними грошовими вимогами у справу про банкрутство. Також, матеріалами справи не підтверджено того, що ліквідатор відмовляв інспекції у проведенні перевірки боржника.

Відтак, скаржником не наведено доводів в обґрунтування яким чином оскаржуваний судовий акт порушує права Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова як потенційного кредитора чи державного органу, якому делеговано повноваження обліку та контролю платників податків –суб'єктів господарювання.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що касаційне провадження за касаційною скаргою державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова на постанову господарського суду Харківської області від 19.12.2006 у справі № Б-39/68-06 господарського суду Харківської області підлягає припиненню, як таке, що порушене помилково, оскільки оскаржуваний судовий акт не порушує прав заявника.

Керуючись статтями 12,80,86 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -

УХВАЛИВ:

Касаційне провадження за касаційною скаргою Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова на постанову господарського суду Харківської області від 19.12.2006р. у справі № Б-39/68-06 припинити.

Головуючий                                                                            Л.Й. Катеринчук

Судді                                                                                      О.В. Білошкап

                                                                                                 О.В. Яценко

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення01.07.2009
Оприлюднено13.07.2009
Номер документу4032532
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б-39/68-06

Ухвала від 06.09.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Постанова від 15.12.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 01.07.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Яценко О.В.

Ухвала від 25.05.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Яценко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні