Київський районний суд м. Полтави
Справа № 2н-66/2010
У Х В А Л А
02 вересня 2014 року Суддя Київського районного суду м. Полтави Яковенко Н.Л.
розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу Київського районного суду м. Полтави від 15 квітня 2010 року про стягнення заборгованості на користь ПАТ КБ «Приватбанк», -
В С Т А Н О В И В :
Згідно з судовим наказом Київського районного суду м. Полтави від 15 квітня 2010 року за заявою ПАТ КБ «Приватбанк» з боржника ОСОБА_1 на користь ПАТ КБ «Приватбанк» стягнуто заборгованість в розмірі 17748,51 грн. та судові витрати.
Судовий наказ 14 травня 2010 року набрав чинності.
27 серпня 2014 року до Київського районного суду м. Полтави надійшла заява від ОСОБА_1 про скасування судового наказу.
Частиною 1 ст. 105 ЦПК України передбачено, що боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Відповідно до ст. 105 1 ЦПК України заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 105 цього Кодексу, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви. У разі якщо суд прийшов до висновку про поновлення строку на подання заяви про скасування судового наказу, який набрав законної сили, то в ухвалі про прийняття такої заяви до розгляду суд має вирішити питання про зупинення виконання судового наказу. Про залишення заяви про скасування судового наказу без розгляду чи про прийняття такої заяви до розгляду суд постановляє ухвалу.
Як вбачається з матеріалів справи, Київським районним судом м. Полтави судовий наказ від 15 квітня 2010 року боржнику ОСОБА_1 надсилався 27 квітня 2010 року, кореспонденція повернута без вручення.
Судовий наказ видано стягувачу як такий, що втупив в законну силу.
Відповідно до ст. 72 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, якщо суд за клопотанням особи, що їх подала, не знайде підстав для поновлення або продовження строку.
Згідно ст. 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Боржником ОСОБА_1 заяву про скасування судового наказу подано після вступу наказу в законну силу, при цьому клопотання про поновлення строку боржником до суду не подавалося .
За таких обставин, враховуючи відсутність клопотання, заява боржника ОСОБА_1 про скасування судового наказу підлягає залишенню без розгляду.
Судом також звертається увага, що подана боржником заява про скасування судового наказу не відповідає вимогам до такої заяви, які встановлені ч. 3, ч. 4 ст. 105 ЦПК України .
Керуючись ст.ст. 105-105 1 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу Київського районного суду м. Полтави від 15 квітня 2010 року про стягнення заборгованості на користь ПАТ КБ «Приватбанк» залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги.
Суддя Н.Л.Яковенко
02.09.2014
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2014 |
Оприлюднено | 05.09.2014 |
Номер документу | 40335581 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Яковенко Н. Л.
Цивільне
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
Гавриш Ярослав Михайлович
Цивільне
Михайлівський районний суд Запорізької області
Ворожбянов Анатолій Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні