Рішення
від 30.07.2014 по справі 369/4632/14-ц
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Відділ Держземагенства у Києво-Святошинському районі Київської області

Справа № 369/4632/14-ц

провадження 2/369/2290/14

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

30.07.2014 року Києво - Святошинський районний суд Київської області в складі:

головуючої судді Пінкевич Н.С.

при секретарі Сохань Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, треті особи управління Держземагенства Києво-Святошинського району Київської області, садове товариство «Родничок» про визнання права власності на спадкове майно, -

в с т а н о в и в :

У травні 2014 року позивач звернувся до суду з даним позовом. Свої вимоги мотивував тим, що після смерті його батька ОСОБА_2 відкрилась спадщина на нерухоме майно: на земельну ділянку в СТ «Родничок». У встановлений законом термін він звернувсь до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але нотаріус відмовив через відсутність державної реєстрації права власності на земельну ділянку за спадкодавцем та відсутність оригіналу державного акту, який був втрачений. Оскільки спадкодавець набув право власності на спадкове майно у встановленому законом порядку, інші спадкоємці відсутні, він спадщину прийняв, але не може отримати свідоцтво про право на спадщину, тому вважає своє право порушеним.

Просив суд визнати за ним право власності на спадкове майно, а саме на земельну ділянку площею 0,06 га, що знаходиться за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Тарасівка, СТ «Родничок» (кадастровий номер 3222486600:00:001:0005).

У судове засідання позивач не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Надіслав суду клопотання про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав. Просив суд задоволити позов.

У судове засідання представники Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, треті особи управління Держземагенства Києво-Святошинського району Київської області, садове товариство «Родничок» не з'явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього кодексу.

При розгляді справи судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_2, виданого відділом реєстрації смерті у м. Києві.

ОСОБА_2 був батьком ОСОБА_1 (свідоцтво про народження НОМЕР_3, видане Бобрицькою сільською радою Корсунь-Шевченківського району Черкаської області).

13 червня 2013 року до Шостої Київської державної нотаріальної контори звернувся ОСОБА_1 із заявою про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2

За життя ОСОБА_2 заповіту не складав.

12 листопада 2013 року ОСОБА_2 отримав свідоцтво про право на спадщину за законом на квартиру, грошові вклади, автомобіль, гаражний бокс.

Разом з тим за життя ОСОБА_2 отримав на своє ім'я державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,06 га, з цільовим призначенням для ведення садівництва, що знаходиться за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Тарасівка, СТ «Роднічок», але оригінал державного акту був втрачений, що підтверджується оголошенням в засобах масової інформації, тому при оформленні спадкових прав в нотаріальній конторі спадкоємці не надали оригінал правовстановлюючого документа на спадкове майно та витяг з Державного земельного кадастру (витяг з Поземельної книги).

На підставі наданих документів суд вважає доведеним, що право власності на земельну ділянку виникло у померлого ОСОБА_2, що підтверджується витягом з Державного реєстру земель про присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці в с. Тарасівка (кадастровий номер 3222486600:00:001:0005) №22767823 від 10 червня 2014 року, копією державного акту на право власності на земельну ділянку, виданого 30 грудня 2003 року Києво-Святошинською районною державною адміністрацією Київської області, протоколом СТ «Родничок» №2 від 29 червня 1991 року, довідкою СТ «Родничок» щодо відведення земельної ділянки, розпорядженням Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області №505 від 28 листопада 2003 року.

У видачі свідоцтва про право на спадщину ОСОБА_1 на земельну ділянку було відмовлено з підстав ненадання оригіналу правовстановлюючого документу на земельну ділянку та не проведення державної реєстрації, що підтверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 15 січня 2014 року.

За ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку встановленого ст.1270 ЦК України він не заявив відмову від неї.

Ст. 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Згідно ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом отримують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього кодексу.

Позивач спадкове майно прийняв так як, протягом шестимісячного строку подав в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини та отримав свідоцтво про право на спадщину за законом на майно, що належало померлому ОСОБА_2 Отримати свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку позивач не може через відсутність реєстрації права власності та відсутність оригіналу правовстановлюючого документу на земельну ділянку на померлого ОСОБА_2

За таких обставин суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню, а саме за ОСОБА_1 необхідно визнати право власності на земельну ділянку.

Керуючись ст.ст. 1223, 1268, 1269, 1270, 1223, 1261-1265 ЦК України та ст.ст. 208, 213-215 ЦПК України, -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 до Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, треті особи управління Держземагенства Києво-Святошинського району Київської області, садове товариство «Родничок» про визнання права власності на спадкове майно- задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, право власності на земельну ділянки площею 0,06га, з цільовим призначенням для ведення садівництва, що знаходиться за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Тарасівка, садівницьке товариство «Родничок» (кадастровий номер 3222486600:00:001:0005).

Копію заочного рішення негайно направити відповідачу.

Заочне рішення може бути переглянуто Києво - Святошинським судом Київської області за письмовою заявою відповідачів протягом 10 днів з моменту отримання копії рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Н.С. Пінкевич

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення30.07.2014
Оприлюднено08.09.2014
Номер документу40345259
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —369/4632/14-ц

Рішення від 30.07.2014

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

Ухвала від 19.05.2014

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні