АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № 11/774/367/14 Справа № 1-86/11 Головуючий у 1 й інстанції - ОСОБА_1 Доповідач - ОСОБА_2
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 вересня 2014 року м. Дніпропетровськ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
Головуючого судді: ОСОБА_2 ,
Суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
При секретарі: ОСОБА_5 .
За участю прокурора: ОСОБА_6
розглянула 04 вересня 2014 року у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську кримінальну справу за апеляційною скаргою прокурора, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції на постанову Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 04 липня 2014 року.
Цією постановою кримінальна справа щодо:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця сел. Південне Мартенівського району Ростовської області, громадянина України, освіта вища, одруженого, працюючого начальником фінансового управління Орджонікідзевської міської ради, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 212 ч.3, 366 ч.1,2, 15 ч.2 191 ч.5 КК України повернуто прокурору Дніпропетровської області для організації проведення додаткового розслідування.
Органами досудового слідства ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 212 ч. 3, 366 ч. 1, 2, 15 ч. 2 - 191 ч. 5 КК України, а саме в тому, що він на підставі протоколу засідання зборів засновників № 4 від 30 травня 2007 р. будучи службовою особою - генеральним директором товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерфрут-Україна» (код - 33796022), зареєстрованого рішенням Виконавчого комітету Марганецької міської Ради народних депутатів Дніпропетровської області 25.10.2005 року за № 12281020000000127, взятого на податковий облік в Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області 26.10.2005 р., що знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лазо, 24, умисно ухилився від сплати до бюджету держави податку на додану вартість, який відповідно до Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р., входить до системи оподаткування, на загальну суму 1 050 553, 97 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету держави коштів на вищевказану суму, тобто, в особливо великих розмірах, а також, діючи умисно, вчинив замах на заволодіння чужим майном - грошовими коштами з бюджету держави у розмірі 991 422, 61 грн., тобто, в особливо великих розмірах, шляхом зловживання своїм службовим становищем.
Так, реалізуючи свій злочинний умисел, генеральний директор ТОВ «Інтерфрут-Україна» ОСОБА_7 , 20.08.2007 р. в робочий час перебуваючи за місцем роботи - в офісі вказаного підприємства, розташованому за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лазо, 24, з метою незаконного збільшення податкового кредиту з податку на додану вартість і подальшого заниження даного виду податку, при цьому достовірно знаючи, що в документах, які він використовував для протиправного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, відвантаження яблук підприємству здійснювалося без вказівки таких обов`язкових реквізитів як: інформація про довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей; інформація про працівника ТОВ «Інтерфрут-Україна», яке отримувало товарно-матеріальні цінності; інформації про дату отримання грошових коштів, а також достовірно знаючи про відсутність товарно-транспортних накладних та дорожніх листів ТОВ «Інтерфрут-Україна» на перевезення яблук від ПП «Величко», які необхідно заповнювати при транспортуванні вантажу, що, у своїй сукупності, призводило до документального непідтвердженою поставки товару від приватного підприємця ОСОБА_8 , однак дозволяло йому приховувати сліди своєї злочинної діяльності, тим не менш, в порушення Закону України «Про податок на додану вартість» склав декларацію з податку на додану вартість за липень 2007 р., в якій необґрунтовано задекларував суму податкового кредиту з податку на додану вартість, що виникла в результаті підробленого документообігу з приватним підприємцем «Величко», і 20.08.2007 р. подав зазначену податкову декларацію до Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області, тим самим, діючи умисно, незаконно збільшив податковий кредит з податку на додану вартість та занизив даний вид податку за липень 2007 р. на 11 358, 50 грн.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 20.09.2007 р. ОСОБА_7 , в робочий час перебуваючи за місцем роботи - в офісі підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна», розташованому за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лазо, 24, з метою збільшення податкового кредиту та заниження податку на додану вартість, діючи умисно, достовірно знаючи, що в документах, які він використовував для протиправного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, відвантаження яблук підприємству здійснювалося без вказівки таких обов`язкових реквізитів як: інформація про довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей; інформація про працівника ТОВ «Інтерфрут-Україна», яке отримувало товарно-матеріальні цінності; інформації про дату отримання грошових коштів, а також достовірно знаючи про відсутність товарно-транспортних накладних та дорожніх листів ТОВ «Інтерфрут-Україна» на перевезення яблук від ПП «Величко», які необхідно заповнювати при транспортуванні вантажу, що, у своїй сукупності, призводило до документального не через підтвердження поставки товару від приватного підприємця ОСОБА_8 , однак дозволяло йому приховувати сліди своєї злочинної діяльності, проте, в порушення Закону України «Про податок на додану вартість» склав декларацію з податку на додану вартість за серпень 2007 р., в якій необґрунтовано задекларував суму податкового кредиту з податку на додану вартість, що виникла в результаті підробленого документообігу з приватним підприємцем «Величко», і 20.09.2007 р. подав зазначену податкову декларацію до Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області, тим самим, діючи умисно, незаконно збільшив податковий кредит з податку на додану вартість та занизив даний вид податку за серпень 2007 р. на 52722, 86 грн.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 19.10.2007 р. ОСОБА_7 , в робочий час, перебуваючи за місцем роботи - в офісі підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна», розташованому за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лазо, 24, з метою збільшення податкового кредиту та заниження податку на додану вартість, діючи умисно, достовірно знаючи, що в документах, які він використовував для протиправного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, відвантаження яблук підприємству здійснювалося без вказівки таких обов`язкових реквізитів як : інформація про довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей; інформація про працівника ТОВ «Інтерфрут-Україна», яке отримувало товарно-матеріальні цінності; інформації про дату отримання грошових коштів, а також достовірно знаючи про відсутність товарно-транспортних накладних та дорожніх листів ТОВ «Інтерфрут-Україна» на перевезення яблук від ПП «Величко», які необхідно заповнювати при транспортуванні вантажу, що, у своїй сукупності, призводило до документального не через підтвердження поставки товару від приватного підприємця ОСОБА_8 , однак дозволяло йому приховувати сліди своєї злочинної діяльності, проте, в порушення Закону України «Про податок на додану вартість» склав декларацію з податку на додану вартість за вересень 2007 р., в якій необґрунтовано задекларував суму податкового кредиту з податку на додану вартість, що виникла в результаті підробленого документообігу з приватним підприємцем «Величко», і 22.10.2007 р. подав зазначену податкову декларацію до Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області, тим самим, діючи умисно, незаконно збільшив податковий кредит з податку на додану вартість та занизив даний вид податку за вересень 2007 р. на 368 164, 69 грн.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 20.11.2007 р., ОСОБА_7 в робочий час, перебуваючи за місцем роботи - в офісі підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна», розташованому за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лазо, 24, з метою збільшення податкового кредиту та заниження податку на додану вартість, діючи умисно, достовірно знаючи, що в документах, які він використовував для протиправного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, відвантаження яблук підприємству здійснювалося без вказівки таких обов`язкових реквізитів як : інформація про довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей; інформація про працівника ТОВ «Інтерфрут-Україна», яке отримувало товарно-матеріальні цінності; інформації про дату отримання грошових коштів, а також достовірно знаючи про відсутність товарно-транспортних накладних та дорожніх листів ТОВ «Інтерфрут-Україна» на перевезення яблук від ПП «Величко», які необхідно заповнювати при транспортуванні вантажу, що, у своїй сукупності, призводило до документального не через підтвердження поставки товару від приватного підприємця ОСОБА_8 , однак дозволяло йому приховувати сліди своєї злочинної діяльності, проте, в порушення Закону України «Про податок на додану вартість» склав декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2007 р. в якій необґрунтовано задекларував суму податкового кредиту з податку на додану вартість, що виникла в результаті підробленого документообігу з приватним підприємцем «Величко», і 20.11.2007 р. подав зазначену податкову декларацію до Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області, тим самим, діючи умисно, незаконно збільшив податковий кредит з податку на додану вартість та занизив даний вид податку за жовтень 2007 р. на 623 257, 92 грн.
Таким чином, ОСОБА_7 , діючи умисно, необґрунтовано завищив податковий кредит з податку на додану вартість підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна» за липень, серпень, вересень і жовтень 2007 року на суму 1050553, 97 грн. (11 358,50 грн. + 52722, 86 грн. + 368164, 69 грн. + 623257, 92 грн. - 4950, 0 грн.), і тим самим умисно ухилився від сплати податку на додану вартість на вищевказану суму, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету держави грошових коштів в особливо великих розмірах.
Крім цього, ОСОБА_7 , будучи генеральним директором підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна», тобто, будучи службовою особою відповідальною за внесення істинних даних у податкову звітність, яка є офіційним документом, надає права або звільняє від обов`язків, діючи умисно, з корисливих спонукань, 20.08.2007 р., в робочий час, перебуваючи за місцем роботи - в офісі підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна», розташованому за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лазо, 24, з метою збільшення податкового кредиту з податку на додану вартість та заниження даного виду податку, діючи умисно, достовірно знаючи, що в документах, які він використовував для протиправного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, відвантаження яблук підприємству здійснювалося без вказівки таких обов`язкових реквізитів як: інформація про довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей; інформація про працівника ТОВ «Інтерфрут-Україна», яке отримувало товарно-матеріальні цінності; інформації про дату отримання грошових коштів, а також достовірно знаючи про відсутність товарно-транспортних накладних та дорожніх листів ТОВ «Інтерфрут-Україна» на перевезення яблук від ПП «Величко», які необхідно заповнювати при транспортуванні вантажу, що, у своїй сукупності, призводило до документального не через підтвердження поставки товару від приватного підприємця ОСОБА_8 , однак дозволяло йому приховувати сліди своєї злочинної діяльності, проте, в порушення Закону України «Про податок на додану вартість», діючи умисно , склав завідомо неправдивий офіційний документ - декларацію з податку на додану вартість за липень 2007 р. до якому умисно, незаконно задекларував суму податкового кредиту з податку на додану вартість від документообігу з приватним підприємцем «Величко», реквізити якого він незаконно використовував з цією метою і 20.08.2007 р., видав даний завідомо неправдивий документ до Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області, розташовану за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. П. Тичини, 11, що дозволило йому навмисно, незаконно збільшити податковий кредит ТОВ «Інтерфрут-Україна» з податку на додану вартість та занизити даний вид податку до сплати в бюджет за липень 2007 р. у розмірі 11 358, 50 грн. і тим самим вчинив службове підроблення, тобто, умисно вніс до офіційного документа завідомо неправдиві відомості, склав і видав його до органу державної податкової служби, що спричинило тяжкі наслідки.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_7 , будучи генеральним директором підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна», тобто, будучи службовою особою відповідальною за внесення істинних даних у податкову звітність, яка є офіційним документом, надає права або звільняє від обов`язків, діючи умисно, з корисливих мотивів, 20.09.2007 р. в робочий час, перебуваючи за місцем роботи - в офісі підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна», розташованому за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лазо, 24, з метою збільшення податкового кредиту з податку на додану вартість та заниження даного виду податку, діючи умисно, достовірно знаючи, що в документах, які він використовував для протиправного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, відвантаження яблук підприємству здійснювалося без вказівки таких обов`язкових реквізитів, а також достовірно знаючи про відсутність товарно-транспортних накладних та дорожніх листів ТОВ «Інтерфрут-Україна» на перевезення яблук від ПП «Величко», які необхідно заповнювати при транспортуванні вантажу, що, у своїй сукупності, призводило до документального не через підтвердження поставки товару від приватного підприємця ОСОБА_8 , однак дозволяло йому приховувати сліди своєї злочинної діяльності, проте, в порушення Закону України «Про податок на додану вартість», діючи умисно , склав завідомо неправдивий офіційний документ - декларацію з податку на додану вартість за серпень 2007 р. в якому умисно, незаконно задекларував суму податкового кредиту з податку на додану вартість від документообігу з приватним підприємцем «Величко», реквізити якого він незаконно використовував з цією метою і 20.09.2007 р. видав даний завідомо неправдивий документ до Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області, розташовану за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. П. Тичини, 11, що дозволило йому навмисно, незаконно збільшити податковий кредит ТОВ «Інтерфрут-Україна» з податку на додану вартість та занизити даний вид податку до сплати в бюджет за серпень 2007 р. у розмірі 52 722, 86 грн. і тим самим вчинив службове підроблення, тобто, умисно вніс до офіційного документа завідомо неправдиві відомості, склав і видав його до органу державної податкової служби, що спричинило тяжкі наслідки.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_7 , будучи генеральним директором підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна», тобто, будучи службовою особою відповідальною за внесення істинних даних у податкову звітність, яка є офіційним документом, надає права або звільняє від обов`язків, діючи умисно, з корисливих мотивів, 19.10.2007 р. в робочий час, перебуваючи за місцем роботи - в офісі підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна», розташованому за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лазо, 24, з метою збільшення податкового кредиту з податку на додану вартість та заниження даного виду податку, діючи умисно, достовірно знаючи, що в документах, які він використовував для протиправного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, відвантаження яблук підприємству здійснювалося без вказівки таких обов`язкових реквізитів, а також достовірно знаючи про відсутність товарно-транспортних накладних та дорожніх листів ТОВ «Інтерфрут-Україна» на перевезення яблук від ПП «Величко», які необхідно заповнювати при транспортуванні вантажу, що, у своїй сукупності, призводило до документального не через підтвердження поставки товару від приватного підприємця ОСОБА_8 , однак дозволяло йому приховувати сліди своєї злочинної діяльності, проте, в порушення Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 ВР від 03.04.1997 року (із змінами та доповненнями), діючи умисно , склав завідомо неправдивий офіційний документ - декларацію з податку на додану вартість за вересень 2007 р. до якому умисно, незаконно задекларував суму податкового кредиту з податку на додану вартість від документообігу з приватним підприємцем «Величко», реквізити якого він незаконно використовував з цією метою і 22.10.2007 р. видав даний завідомо неправдивий документ до Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області, розташовану за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. П. Тичини, 11, що дозволило йому навмисне, незаконно збільшити податковий кредит ТОВ «Інтерфрут-Україна» з податку на додану вартість та занизити даний вид податку до сплати в бюджет за вересень 2007 р. у розмірі 368 164, 69 грн. і тим самим вчинив службове підроблення, тобто, умисно вніс до офіційного документа завідомо неправдиві відомості, склав і видав його до органу державної податкової служби, що спричинило тяжкі наслідки.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_7 , будучи генеральним директором підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна», тобто, будучи службовою особою відповідальною за внесення істинних даних у податкову звітність, яка є офіційним документом, надає права або звільняє від обов`язків, діючи умисно, з корисливих мотивів, 20.11.2007 р. в робочий час, перебуваючи за місцем роботи - в офісі підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна», розташованому за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лазо, 24, з метою збільшення податкового кредиту з податку на додану вартість та заниження даного виду податку, діючи умисно, достовірно знаючи, що в документах, які він використовував для протиправного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, відвантаження яблук підприємству здійснювалося без вказівки таких обов`язкових реквізитів, а також достовірно знаючи про відсутність товарно-транспортних накладних та дорожніх листів ТОВ «Інтерфрут-Україна» на перевезення яблук від ПП «Величко», які необхідно заповнювати при транспортуванні вантажу, що, у своїй сукупності, призводило до документального не через підтвердження поставки товару від приватного підприємця ОСОБА_8 , однак дозволяло йому приховувати сліди своєї злочинної діяльності, проте, в порушення Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97 ВР від 03.04.1997 року (із змінами та доповненнями), діючи умисно , склав завідомо неправдивий офіційний документ - декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2007 р. в якому умисно, незаконно задекларував суму податкового кредиту з податку на додану вартість від документообігу з приватним підприємцем «Величко», реквізити якого він незаконно використовував з цією метою і 20.11.2007 р. видав даний завідомо неправдивий документ до Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області, розташовану за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. П. Тичини, 11, що дозволило йому навмисне, незаконно збільшити податковий кредит ТОВ «Інтерфрут-Україна» з податку на додану вартість та занизити даний вид податку до сплати в бюджет за жовтень 2007 р. у розмірі 623 257, 92 грн. і тим самим вчинив службове підроблення, тобто, умисно вніс до офіційного документа завідомо неправдиві відомості, склав і видав його до органу державної податкової служби, що спричинило тяжкі наслідки.
Крім цього ОСОБА_7 , будучи службовою особою - генеральним директором товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерфрут-Україна» (код - 33796022), зареєстрованого рішенням Виконавчого комітету Марганецької міської Ради народних депутатів Дніпропетровської області 25.10. 2005 р. за № 12281020000000127, взятого на податковий облік в Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області 26.10.2005 р., що знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лазо, 24, виконуючим організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов`язки, діючи умисно, вчинив замах на заволодіння чужим майном - грошовими коштами з бюджету держави в особливо великому розмірі шляхом зловживання своїм службовим становищем, за таких обставин.
Так, генеральний директор ТОВ «Інтерфрут-Україна» ОСОБА_7 , 01.08.2008 р., в робочий час перебуваючи за місцем роботи - в офісі підприємства, розташованому за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лазо, 24, діючи умисно, з корисливих мотивів, шляхом зловживання службовим становищем, переслідуючи мету заволодіння грошовими коштами з бюджету держави в особливо великих розмірах, шляхом незаконного відшкодування податку на додану вартість, працюючи на підприємстві з моменту його створення, маючи доступ до документів бухгалтерського обліку та податкового звітності підприємства, внаслідок чого достовірно знаючи результати його фінансово-господарської діяльності, будучи обізнаним, що податковий кредит з податку на додану вартість від документообігу з приватним підприємцем ОСОБА_8 , реквізити якого він незаконно використовував з метою неправомірного збільшення податкового кредиту ТОВ «Інтерфрут-Україна», сформований незаконно, достовірно знаючи що, відповідно до вимог п.п. 7.4.5. п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (із змінами і доповненнями) від 03.04.97 № 168/97-ВР, не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв`язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними первинними документами ...., проте склав і 18.08.2008 р. за вх. № 8003 надав до Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області, розташовану за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. П . Тичини, 11, складені ним завідомо неправдиві для нього документи:
- податкову декларацію з податку на додану вартість ТОВ «Інтерфрут-Україна» за липень 2008 р.;
- додаток № 2 до податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «Інтерфрут-Україна» за липень 2008 р. - довідку щодо залишку сум від`ємного значення попередніх періодів, що залишаються непогашеними після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді;
- додаток № 3 до податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «Інтерфрут-Україна» за липень 2008 р. - розрахунок суми бюджетного відшкодування, в яких вказав завідомо неправдиву інформацію - незаконно заявив суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за липень 2008 р. на поточний рахунок підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна» в банку, у розмірі 991422, 61 грн., яка виникла в результаті умисно - неправомірного віднесення до складу податкового кредиту підприємства з податку на додану вартість коштів, неправомірно сформованих шляхом документального оформлення фінансово-господарських взаємовідносин з ПП ОСОБА_9 і яка в 3850 разів перевищує неоподатковуваний податком мінімум доходів громадян, тобто, в особливо великих розмірах, на які у вказаного підприємства були відсутні законні підстави, тим самим ОСОБА_7 виконав всі дії, спрямовані на заволодіння чужим майном - грошовими коштами з бюджету держави в особливо великому розмірі, шляхом зловживання своїм службовим становищем, які він вважав необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, не залежних від його волі, так як проведеної співробітниками Марганецької ОДПІ в Дніпропетровській області перевіркою порядку заповнення зазначеної декларації в реквізитах підприємства було виявлено факт порушення порядку її заповнення.
Крім того, ОСОБА_7 , будучи генеральним директором ТОВ «Інтерфрут-Україна», тобто, будучи службовою особою, відповідальною за внесення істинних даних у податкову звітність, яка є офіційним документом і надає права або звільняє від обов`язків, і подається до Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області, діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету заволодіння грошовими коштами з бюджету держави в особливо великих розмірах шляхом незаконного відшкодування податку на додану вартість на суму 991 422,61 грн. на рахунок підприємства в банку, достовірно знаючи, що податковий кредит з податку на додану вартість від документообігу з приватним підприємцем ОСОБА_8 , реквізити якого він незаконно використовував з метою неправомірного збільшення податкового кредиту ТОВ «Інтерфрут-Україна», сформований незаконно, достовірно знаючи що, відповідно до вимог п.п. 7.4.5. п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (із змінами і доповненнями) від 03.04.97 № 168/97-ВР, не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв`язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними первинними документами ...., тим не менш, 01.08.2008 р., в робочий час перебуваючи за місцем роботи - в офісі підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна», розташованому за адресою: Дніпропетровська область, м . Марганець, вул. Лазо, 24, діючи умисно, здійснюючи службову фальсифікацію, склав завідомо неправдиві офіційні документи:
- податкову декларацію з податку на додану вартість ТОВ «Інтерфрут-Україна» за липень 2008 р.;
- додаток № 2 до податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «Інтерфрут-Україна» за липень 2008 р. - довідку щодо залишку сум від`ємного значення попередніх періодів, що залишаються непогашеними після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді;
- додаток № 3 до податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «Інтерфрут-Україна» за липень 2008 р. - розрахунок суми бюджетного відшкодування, в яких вказав завідомо неправдиву інформацію - незаконно заявив суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за липень 2008 р. на поточний рахунок підприємства ТОВ «Інтерфрут-Україна» в банку, у розмірі 991422, 61 грн., яка виникла в результаті умисно-неправомірного віднесення до складу податкового кредиту підприємства з податку на додану вартість коштів, неправомірно сформованих шляхом документального оформлення фінансово-господарських взаємовідносин з ПП ОСОБА_9 і яка в 3850 разів перевищує неоподатковуваний податком мінімум доходів громадян, тобто, в особливо великих розмірах, на які у вказаного підприємства були відсутні законні підстави, і діючи умисно, 18.08.2008 р. за вх. № 8003 надав до Марганецької ОДПІ Дніпропетровської області, розташовану за адресою: Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. П. Тичини, 11.
Повертаючи кримінальну справу прокурору для організації проведення додаткового розслідування, суд у своєму рішенні послався на неповноту досудового розслідування, яку не можливо усунути в ході судового слідства, а саме не допитано всіх свідків, не встановлено їх місце знаходження, зокрема не допитано свідків, які б могли підтвердити або спростувати факт проведення поставок ПП Величко сировини на адресу ТОВ «Інтерфрут України», не встановлено всіх обставин по справі, що є важливими для повного, всебічного та об`єктивного постановлення рішення по справі. Окрім того , на думку суду, кваліфікація дій підсудного вказана не вірно.
В апеляційній скарзі прокурор, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції, просить постанову суду скасувати, справу направити на новий судовий розгляд у той же суд в іншому складі суду. В обґрунтування своїх апеляційних вимог прокурор зазначає, висновок суду є необґрунтованим, оскільки вході судового розгляду кримінальної справи за клопотанням державного обвинувача винесено постанову про проведення окремих слідчих дій відповідно до положень ст. 351-1 КПК України. Не отримавши результатів виконання даної постанови, суд безпідставно прийшов до висновку про повернення справи на додаткове досудове розслідування.
Заслухавши доповідь судді, міркування прокурора, який підтримав доводи апеляції , обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція прокурора на ухвалу суду підлягає задоволенню за таких підстав.
Згідно ст. 281 \ в редакції 1960 року\ КПК України , повернення справи для додаткового розслідування з мотивів неповноти і неправильності досудового слідства може мати місце , коли ця неповнота або неправильність не може бути усунута в судовому засіданні.
Повертаючи кримінальну справу для додаткового розслідування, суд першої інстанції вказав, що під час додаткового розслідування необхідно встановити місцезнаходження та допитати як свідків осіб, які відповідно до своїх функціональних обов`язків відповідають за прийом поставок сировини від постачальників, встановити місцезнаходженя та допитати свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , крім того , підставою для направлення справи на додаткове розслідування також стало те, що в ході його проведення необхідно вирішити питання про притягнення до кримінальної відповідальності головного бухгалтера ТОВ «Інтерфрут».
Вказані висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи, згідно матеріалів справи, в ході досудового розслідування цієї справи, відносно головного бухгалтера підприємства ТОВ « Інтерфрут» прийнято рішення про відмову у порушенні кримінальної справи у зв`язку з відсутністю відповідних підстав. В ході судового розгляду кримінальної справи за клопотанням державного обвинувача винесено постанову про проведення окремих слідчих дій відповідно до положень ст.. 315-1 КПК України. Але, суд першої інстанції, не отримавши результати виконання вказаної постанови, направив справу на додаткове розслідування.
Таким чином, на думку колегії суддів, висновки суду4 про допущену органами досудового розслідування неповноту, яку неможливо усунути в судовому засіданні, не відповідають фактичним обставинам справи, в зв`язку з чим постанова суду підлягає скасуванню на підставі, передбаченій ст.. 369 КПК України.
Крім того, судом першої інстанції однією з підстав направлення справи на додаткове розслідування вказано неправильну, на думку суду, кваліфікацію дій підсудного ОСОБА_7 за ст.. 366 ч. 2 КК України, оскільки після дослідження всіх обставин справи, а також отримання матнеріалів виконання ухвали суду про проведення окремих слідчих дій, прокурор має право заявити клопотання про зміну обвинувачення в суді в порядку, передбаченому ст.. 277 КПК України.
Суд першої інстанції, повертаючи справу на додаткове розслідування, ввійшов в оцінку доказів, не прийняв до уваги рекомендації п. 13 Постанови Пленуму Верховного Суду України « Про практику застосування судами України законодавства, що регулює повернення кримінальних справ на додаткове розслідування» №2 від 11.02.2005р., згідно яких при поверненні кримінальної справи на додаткове розслідування, суд не вправі наперед вирішати питання про формуліровку та об`єм звинувачення, його доказаності, кваліфікації скоєного,переваги одних доказів над іншими. Таким чином, питання про кваліфікацію дій підсудного, відповідно до ст.. 324 КПК України \ в редакції 1960 року\ , суд вирішує в нарадчій кімнаті при постановленні вироку, а тому постанова суду в цій частині також має бути скасована , а відповідні доводи прокурора підлягають задоволенню.
З урахуванням вище викладеного, колегія суддів вважає, що постанова суду про направлення кримінальної справи на додаткове розслідування є незаконною і необгрунтованою, а доводи, вказані в апеляції прокурора підлягають задоволенню.
При новому розгляді справи, суду першої інстанції необхідно ретельно дослідити всі докази по справі, встановити фактичні обставини справи, дати оцінку здобутим доказам, прийняти законне та обґрунтоване рішення по справі.
Керуючись ст. ст. 365, 366, 373 КПК України \ в редакції 1960 року\, п.п. 11,15 Перехідних положень КПК України , колегія суддів,-
Ухвалила:
Апеляцію прокурора, який приймав участь у розгляді кримінальної справи у суді першої інстанції задовольнити, а постанову Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 04 липня 2014 року про направлення кримінальної справи відносно ОСОБА_7 на додаткове розслідування скасувати та направити справу на новий судовий розгляд в той же суд .
Міру запобіжного заходу ОСОБА_7 залишити підписку про невиїзд.
Судді:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4
Суд | Апеляційний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2014 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 40354772 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні