ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" липня 2014 р. Справа № 911/2493/14
Господарський суд Київської області у складі судді Бацуци В. М.
при секретарі судового засідання Щур О. Д.
за участю представників учасників процесу:
від прокурора: Сазонова С. В. (посвідчення № 007176 від 02.10.2012 р.);
від позивача: не з'явились;
від відповідача: не з'явились;
розглянувши матеріали справи
за позовом Прокурора Миронівського району Київської області, м. Миронівка
в інтересах держави в особі Українського державного підприємства поштового зв'язку „Укрпошта", м. Київ
в особі Київської обласної дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку „Укрпошта", м. Київ
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Миронівка
про стягнення 3 283, 23 грн
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Прокурор Миронівського району Київської області в інтересах держави в особі УДППЗ „Укрпошта" в особі Київської обласної дирекції УДППЗ „Укрпошта" звернувся в господарський суд Київської області із позовом до ФОП ОСОБА_1 про стягнення 3 283, 23 грн основної заборгованості по орендній платі.
Позовні вимоги обґрунтовані прокурором в інтересах позивача невиконанням відповідачем свого обов'язку щодо сплати у повному обсязі орендної плати за договором оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності, від 25.11.2010 р.
Ухвалою господарського суду Київської області від 26.06.2014 р. порушено провадження у справі № 911/2493/14 за позовом Прокурора Миронівського району Київської області в інтересах держави в особі Київської обласної дирекції УДППЗ „Укрпошта" до ФОП ОСОБА_1 про стягнення 3 283, 23 грн і призначено її розгляд у судовому засіданні за участю представників учасників процесу на 09.07.2014 р.
09.07.2014 р. у судовому засіданні представник позивача надав усні пояснення щодо позовних вимог, заявлених в його інтересах прокурором, позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.
09.07.2014 р. за наслідками судового засідання судом винесено ухвалу, якою відкладено розгляд справи на 23.07.2014 р.
23.07.2013 р. у судовому засіданні прокурор надав усні пояснення щодо позовних вимог, заявлених в інтересах позивача, позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.
Представники інших учасників процесу у судове засідання не з'явились, хоча про судове засідання були повідомлені належним чином, про причини своєї неявки у судове засідання суд не повідомили, документи, витребувані судом, не надали.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за відсутності відзиву на позовну заяву за наявними у ній матеріалами.
За наслідками судового засідання судом оголошено вступну і резолютивну частини рішення у даній справі.
Заслухавши пояснення представників учасників процесу, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд -
ВСТАНОВИВ:
25.11.2010 р. між РВ Фонду державного майна України по Київській області, позивачем та відповідачем було укладено договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності, згідно умов п. 1.1. якого орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування державне індивідуально визначене майно - нежитлове приміщення (надалі майно), загальною площею 14, 0 кв.м., розміщене за адресою: Київська обл.., м. Миронівка, вул. Леніна, 54, що перебуває на балансі Київської обласної дирекції УДППЗ „Укрпошта", вартість якого визначна згідно зі звітом про неналежну оцінку станом на 31.07.2010 р. і становить за незалежною оцінкою без ПДВ 20 775, 00 грн.
Згідно з п. 1.2. договору майно передасться в оренду з метою використання даного приміщення під розміщення офісу.
Відповідно до п. 2.1. договору орендар вступає у строкове платне користування майном у термін, указаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору та акта приймання-передавання майна.
Пунктом 3.1. договору передбачено, що орендна плата визначається на підставі п. 10 Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої Кабінетом Міністрів України, і становить 259, 69 грн за базовий місяць без ПДВ, ПДВ становить 51, 94 грн, сума з ПДВ становить 311, 63 грн.
Пунктом 3.3. договору передбачено, що орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.
Пунктом 3.6. договору передбачено, що орендна плата перераховується щомісячно, не пізніше 15 числа наступного місяця з урахуванням індексу інфляції:
- 70 % орендної плати перераховується до Державного бюджету України;
- 30 % орендної плати балансоутримувачу.
Пунктом 3.11. договору передбачено, що у разі припинення (розірвання) договору оренди орендар сплачує орендну плату до повернення майна за актом приймання-передавання включно. Закінчення строку дії договору оренди не звільняє орендаря від обов'язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, ураховуючи санкції, до Державного бюджету та балансоутримувачу.
Пунктом 10.1. договору визначено строк його, згідно якого цей договір укладено строком на 2 роки 11 місяців, що діє з 25.11.2010 р. до 24.10.2013 р. включно.
Пунктом 10.4. договору передбачено, що у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення цього договору або зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом одного місяця договір вважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені даним договором з врахуванням зміни вартості орендованого майна станом на дату продовження даного договору. Зазначені дії оформляються додатковим договором, який є невід'ємною частиною договору при обов'язковій наявності дозволу органу, уповноваженого управляти об'єктом оренди. Обов'язок надання орендодавцеві дозволу від органу, уповноваженого управляти об'єктом оренди та проекту договору на продовження строку дії договору оренди покладається на орендаря.
Згідно з п. 10.9. договору у разі припинення або розірвання цього договору майно протягом трьох робочих днів повертається орендарем балансоутримувачу .
У разі, якщо орендар затримав повернення майна, він несе ризик його випадкового знищення або випадкового пошкодження.
Відповідно до п. 10.10. договору майно вважається повернення балансоутримувачу з моменту підписання сторонами акта приймання-передавання. Обов'язок щодо складання акту приймання-передавання про повернення майна покладається на балансоутримувача.
Одночасно із укладенням договору між РВ Фонду державного майна України по Київській області, позивачем та відповідачем був підписаний акт приймання-передачі нежитлового приміщення, згідно якого орендодавець передав, а відповідач прийняв в оренду державне індивідуально визначене майно - нежитлове приміщення (надалі майно), загальною площею 14, 0 кв.м., розміщене за адресою: Київська обл.., м. Миронівка, вул. Леніна, 54.
У процесі розгляду справи судом встановлено, що відповідач користувався орендованим нежитловим приміщенням за договором оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності, від 25.11.2010 р. з моменту укладення договору та фактичного передання в оренду майна та у період дії договору, а також у заявлений позивачем період з грудня 2010 р. по квітень 2014 р. і розмір орендної плати за користування орендованим майном на користь балансоутримувача у вказаний період склав 5 819, 75 грн, що підтверджується договором оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності, від 25.11.2010 р., розрахунком заборгованості за договором, актом від 25.11.2010 р. приймання-передачі нежитлового приміщення, наявними у матеріалах справи.
За період дії договору та на його виконання відповідачем було лише частково виконано свій обов'язок по оплаті орендної плати за користування орендованим майном на користь балансоутримувача та перераховано позивачу грошові кошти у розмірі 2 536, 52 грн, що підтверджується розрахунком заборгованості за договором, наявним у матеріалах справи.
Регулювання відносин, що виникають у зв'язку із орендою майна здійснюється Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, іншими нормативно-правовими актами і безпосередньо договором.
Статтею 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Статтею 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Частиною 1 ст. 286 цього ж кодексу передбачено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством.
Згідно ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Частиною 1 ст. 762 цього ж кодексу передбачено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України закріплено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно ст. 610 цього ж кодексу порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 цього ж кодексу боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
У встановлений договором оренди строк і станом на час розгляду справи відповідач обов'язок щодо оплати у повному обсязі орендної плати за користування орендованим майном у заявлений позивачем період з грудня 2010 р. по квітень 2014 р. не виконав і його основна заборгованість перед позивачем складає 3 283, 23 грн, що підтверджується договором оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності, від 25.11.2010 р., розрахунком заборгованості за договором, актом від 25.11.2010 р. приймання-передачі нежитлового приміщення, наявними у матеріалах справи.
Отже, вимоги прокурора в інтересах позивача про стягнення із відповідача основної заборгованості по орендній платі у розмірі 3 283, 23 грн за договором оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності, від 25.11.2010 р. є законними і обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, обставини справи, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 44, 49, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Українського державного підприємства поштового зв'язку „Укрпошта" (ідентифікаційний код 21560045) в особі Київської обласної дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку „Укрпошта" (ідентифікаційний код 22919784) 3 283 (три тисячі двісті вісімдесят три) грн 23 (двадцять три) коп. основної заборгованості.
3. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход Державного бюджету України судові витрати 1 827 (одна тисяча вісімсот двадцять сім) грн. 00 (нуль) коп. судового збору.
Суддя В. М. Бацуца
Повний текст рішення підписаний
06 серпня 2014 р.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2014 |
Оприлюднено | 10.09.2014 |
Номер документу | 40378988 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Бацуца В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні