Провадження №2/522/4512/14
Справа № 522/3111/14-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
08.09.2014 року , Приморський районний суд м. Одеси, у складі:
головуючого судді - Турецького О.С.,
при секретарі - Гасуляк С.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Приморського районного суду м. Одеси, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки «АСТАРТА» про захист прав споживачів та стягнення заборгованості за договором про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним вище позовом про стягнення заборгованості за договором про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок з Кредитної спілки «АСТАРТА», вказуючи на те, що 10.12.2012 року позивачка уклала з Кредитною спілкою «АСТАРТА» (далі - Спілка, Відповідач) договір № АДВ-00000025 про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний зарунок.
Згідно п.1.1 Договору № АДВ-00000025, Спілка прийняла від позивачки, як від вкладника внесок (вклад) на депозитний рахунок, грошову суму у розмірі 172.800,00 грн. строком на 4 місяців 21 день, зобов'язавшись повернути таку суму та відсотки на неї у розмірі 8 % річних, строком до 01.05.2013 року.
Відповідно до Додатку №1 до Договору № АДВ-00000025, сума нарахованих відсотків складає 5.378,10 грн.
Однак, до теперішнього часу відповідачем не було повернуто, а ні депозитний внесок, а ні відсотки від цього внеску, а на звернення позивачки не реагує.
Посилаючись на викладене, позивачка просила суд позов задовольнити.
В судове засідання сторони не з'явилися, в письмовій заяві представник позивача просив розглянути справу за його відсутністю заочно, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить суд позов задовольнити, відповідач про час, дату та місце розгляду справи був належним чином сповіщений, про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи в його відсутність та заперечень на позов до суду не надходило.
Згідно ч. 2 ст. 158 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідно до ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнанні неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Частиною 2 ст. 197 ЦПК України закріплено, що у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового процесу звукозаписувальним засобом не здійснюється.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо доказів щодо взаємовідносин сторін, а також маючи згоду представника позивача на заочний розгляд справи, суд ухвалив заочно розглядати справу у відсутності належно повідомленого відповідача без фіксування судового процесу звукозаписувальним засобом.
Суд, дослідивши матеріали справи, наявні у справі докази, дійшов висновку про можливість задоволення даного позову, виходячи із нижче викладених підстав.
Як випливає з матеріалів справи, 10.12.2012 року позивачка уклала з Кредитною спілкою «АСТАРТА» (далі - Спілка, Відповідач) договір № АДВ-00000025 про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний зарунок.
Згідно п.1.1 Договору № АДВ-00000025, Спілка прийняла від позивачки, як від вкладника внесок (вклад) на депозитний рахунок, грошову суму у розмірі 172.800,00 грн. строком на 4 місяців 21 день, зобов'язавшись повернути таку суму та відсотки на неї у розмірі 8 % річних, строком до 01.05.2013 року.
19.09.2013 року позивачка звернулася з письмовою заявою до Спілки " про повернення суми депозиту та нарахованих відсотків за Договорами № АДВ-00000025, термін якого закінчився 01.05.2013 року.
Однак, то теперішнього часу кошти повернуті не були.
Відповідно до п. 7 ст. 10 Закону України «Про кредитні спілки», повернення вкладів провадиться за взаємною згодою сторін або не пізніше строку, передбаченого відповідним договором.
Свої обов'язки згідно умов Договору позивачка виконала, що підтверджується квитанцією до прибутковго касового ордеру № 1142 від 10.12.2012 року про внесення вкладу у розмірі 172.800,00 грн., достроково Договір не розривався, після закінчення терміну його дії - пролонгований не був.
Згідно п. 2.4 Договору, виплата нарахованих процентів за користування Внеском здійснюється відповідно до графіку виплат (Додаток № 1), який є невід'ємною частиною цього Договору.
Відповідно до Додатку №1 до Договору № АДВ-00000025, сума нарахованих відсотків складає 5.378,10 грн.
Відповідно до п. 3.1.1. Договору, Спілка зобов'язується повернути Вкладнику суму Внеску по закінченню строку дії цього Договору.
Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ч. 1 ст. 23 Закону України «Про кредитні спілки», залучені внески (вклади) кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти та пайові внески плата (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності.
Відповідно до ст.321 ЦК України встановлено, що право власності є непорушним. Ніхто в може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно ст. ст. 525-526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язань, або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Частиною 1 ст. 1048 ЦК України визначено, що позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
Частиною 1 ст. 1050 ЦК України встановлено, що якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу, а також на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
У ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» визначено, що послуга - діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», фінансова послуга - операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.
У ч. 1 ст. 4 вказаного вище закону визначено, що фінансовими послугами вважаються, зокрема: залучення фінансових активів із зобов'язанням щодо наступного їх повернення.
Таким чином, вкладник є споживачем фінансової послуги, а отже, правовідносини, які виникли між сторонами даної справи підпадають під дію Закону України «Про захист прав споживачів».
На підставі п. 3 ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів», споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.
Згідно п.1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви майнового характеру сплачується один відсоток ціни позову.
Отже, з відповідача по справі підлягає до стягнення в дохід держави сума судового збору у розмірі 1.781,78 грн.
На підставі ст. ст. 4, 6, 8, 10-11, 15, 57-60, 79, 88, 109, 209, 212-215, 218, 224-226, 294 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягнути з Кредитної спілки «АСТАРТА» (код ЄДРПОУ: 34931808) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) суму депозитного вкладу у розмірі 172.800,00 (сто сімдесят дві тисяч вісімсот) гривень.
Стягнути з Кредитної спілки «АСТАРТА» (код ЄДРПОУ: 34931808) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) суму нарахованих, але невиплачених відсотків у розмірі 5.378 (п'ять тисяч триста сімдесят вісім) гривень 10 (десять) копійок.
Стягнути з Кредитної спілки «АСТАРТА» (код ЄДРПОУ: 34931808) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) загальну суму заборгованості у розмірі 178.178 (сто сімдесят вісім тисяч сто сімдесят вісім) гривень 10 (десять) копійок.
Стягнути з Кредитної спілки «АСТАРТА» (код ЄДРПОУ: 34931808) в дохід держави судовий збір у розмірі 1.781 (одна тисяча сімсот вісімдесят одна) гривня 78 (сімдесят вісім) копійок.
Заява про перегляд заочного рішення, може бути подана відповідачем до Приморського районного суду м. Одеси протягом 10-ти днів, після отримання копії рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, рішення суду може бути оскаржено в Апеляційний суд Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення ухвали про відмову в задоволенні заяви про перегляд заочного рішення.
Суддя: О.С.Турецький
08 вересня 2014 року
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2014 |
Оприлюднено | 10.09.2014 |
Номер документу | 40389635 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Турецький О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні